Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért van ez hogy...

Szerintetek miért van ez hogy engem magáz az asszisztensnő, a nagyanyámékat meg tegezi?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim 65 évesek őket tegezi az asszisztensnő; ''Szia Laci, Szia Edit, míg nekem mint 24 évesnek azt mondja: Jónapot Kívánok Zsolti"" viszont látásra, Zsolti"... Érdekes.
márc. 21. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem akarja, hogy véletlenül is túlgondoja mindenki a szitut.
márc. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a régi illem szerint az idősebb felajánlja a tegezést a fiatalabbnak. Lehet, hogy a nagyszüleid egyszer azt mondták jajj Marika ne nénizz/bácsizz engem, szólits csak Editnek/Lacinak és nyugodtan tegezz.


Egyébként te is felajánlhatod, hogy tegezzen, őt viszont addig magáznod kell amíg nem viszonozza.

márc. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én magázok is mindenkit aki nálam idősebb ezzel semmi baj nincs így van rendjén! De az engem zavar hogy egy 60 éves szemely magáz engem hisz fiatal vagyok!
márc. 21. 18:51
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Ez a tisztelet jele. Ha még gyerek lennél, tegeznélek a Marika helyében.

De egy fiatal felnőttet egyoldalúan tegezni tiszteletlenség. Ezt hívják csendőrpertunak. Amolyan fitogtatom a hatalmam dolog.

Majd ha Marikát zavarja, felajánlja, hogy tegeződjetek. Ahogy én is tettem a fiaim barátaival.

Ha meg nem, akkor az a hivatalos helyzet miatt van, mivel mégse annyira közeli a kapcsolatotok.

márc. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ha téged zavar, akkor mondd neki, hogy Marika néni kérem tegezzen.
márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!