Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Mit tehetnék az ellen, hogy ne irritáljon, ha valaki undorítóan eszik?

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy sok ismerősöm, barátom eszik úgy, hogy evés közben beszél. Bent van a nagyadag szétrágott kaja a szájában és úgy beszél. Ez engem nagyon irritál, ha valaki teli szájjal beszél, akkor az idegeimen táncol.

Az is idegesít, ha valaki csámcsog, nyammog köpköd evés közben.


Már akkor nem zavarna, ha próbálnának tenni ellene! De nem! Nem tesznek ellene semmit, csak idegelnek vele (persze,nem szándékosan). De ismétlem, ha nem jön össze nekik a szépen evés akkor legalább lássam rajtuk, hogy próbálkoznak, akkor már elfogadom, nem panaszkodok (a fejemben persze, mert sosem lenne elég bátorságom megmondani nekik mit gondolok)


De ha ők nem változtatnak, mit tegyek hogy kevésbé idegesítsen? Muszáj velük együtt ennem, nem mehetek el.


Titeket mennyire zavar, ha valaki így eszik?



#undor #szürcsölés #evés #csámcsogás #Teliszájjal #Nyammogás
márc. 23. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt embereket megnevelni nem éppen egyszerű feladat, ezt a szüleiknek kellett volna megtenni gyerekkorukban, de úgy látszik, ez kimaradt. Mégis, nem magadon kell változtatni, hogy ne irritaljon valami, ami tényleg undorító és tahó szokás, inkább szólj nekik, hogy ezt ne csináljak, vagy mondd, hogy majd ha már nem esznek, beszélgetést velük, de addig inkább nem szeretnél jelen lenni.
márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a szitu: vagy füldugóval enni, vagy önmaga egyen mindenki. Én ez utóbbit teszem.
márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először mondd el nekik, hogy téged ez mennyire zavar, és örülnél neki, ha egy kicsit próbálnának (jobban) odafigyelni, és mondjuk nem beszélnének teli szájjal, nem köpködnének közben.

Aztán, amennyiben igyekeznek változtatni, maradnék velük további étkezéseknél is, ha pedig nem, akkor úgy intézném, hogy ne akkor egyek, amikor ők.


Az ilyenek amúgy engem is hihetetlenül tudnak zavarni, főleg a csámcsogás, szürcsölés, evés közbeni nyögések, egyéb, hasonló hangok kiadása. Próbáltam megbeszélni azokkal, akik körülöttem így esznek, hogy ez nem is túl illedelmes, gusztusos, és még zavar is, de én kaptam érte lecseszést, úgyhogy azóta többször eszünk külön, mint együtt.

márc. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Esetleg négyszemközt próbáld velük egyesével megbeszélni, mert ez elég kényes dolog, és zavarba ejtő, könnyen lehet belőle sértődés, főleg, ha nyilvánosan teszed.


Tehát négyszemközt mondd el neki, hogy ne haragudj, de van egy szokásod, ami engem rettenetesen zavar. Gyakran beszélsz teli szájjal, és ez engem nagyon zavar, mert ilyenkor látom a szádban a megrágott falatot, stb. és ezért ezért roppant kényelmetlenül érzem magam ilyenkor. Szóval előbb nyeld le a falatot mielőtt beszélnél.


Ezt mindenkinek elmondod külön, és akkor talán lesz változás.


Nyilván egy bizonyos kor felett már nehezebben változik az ember. Valakiknél érdemes megtanulni tolerálni, mert mondjuk demens, stb. Ez úgy mehet könnyen, hogy emlékeztetjük magunkat arra, hogy mi is lehetünk hasonló helyzetben, és nekünk is jól esne, ha még ennek ellenére is elfogadnának bennünket.

márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És akkor gondolom ezek álladóan zabálnak, a nyomorék életüket egésznapos evéssel ivással kompenzálják.
márc. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Felnőtt embereket nem fogsz tudni megváltoztatni.



Irodában dolgozom, ráadásul mérnökök között. És mégis megdöbbentő, mekkora mocskot hagynak magukat után.

Ami az evést illeti, a főnököm képes egész rituálét csinálni az ebédelés köré.

Ilyenkor tilos megzavarni. Csámcsog, liheg, aztán meg zabálás jöhet minden kajálás után, mert ég a gyomra.

márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
zabálás utána jöhet a Salvus víz*
márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utánozd.
márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!