Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet ez ellen tenni? A...

Mit lehet ez ellen tenni? A családom folyamatosan bele akar szólni az életembe.

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, apámmal nem igazán tartom a kapcsolatot. Anyummal élek és van egy hugom (kolis).

Akármit csinálok vagy csinálnék egyből beleszól mind a 2. Megy a lehurrogás “ennek mi az értelme?” “Állandóan a hülyeséged” stb.. csak az a jó amit ők csinálnak vagy kigondolnak. Pl: Ha lebetegszem annyira, hogy lázas vagyok és levegőt is alig kapok akkor pedig hallgatom, hogy nincs is bajom csak nincs kedvem dolgozni menni (anyám leírja a hugomnak is és még az is betámad ezzel).

Kocsim csak nekem van és azt hiszik, hogy személyi sofőr vagyok, ha kitalál valaki valamit akkor majd én ugrok és azonnal viszem nem számít, hogy nekem van e valami programom vagy se, ha épp nem kell a kocsi de dolgom van akkor pedig kb. követelik hogy adjam oda és majd ők mennek ketten (persze csak én tankolom). De ha én megyek valahova csak úgy akkor meg megy a hurrogás, hogy minek, de sok pénzed van, hogy csak úgy ide-oda stb. “Csinálhatnál mást is itthon lenne dolog” (semmi sincs csak épp kitalál valamit, hogy ne érezzem jól magam).

Ha összejövök valakivel ők már az első találkozásnál eldöntik 2 szóváltás után, hogy kedvelni fogják vagy se (általában az utóbbi) aztán éreztetik is ezt vele. Ha nála vagyok napokig akkor pedig megy a vergődés azon is de ha a hugom csinálja ugyanezt az teljesen rendben van….

Ha veszek egy sört vagy egy bort mert olyan kedvem van éppen akkor pedig hallgatom, hogy alkoholista vagyok/leszek mint az apám, de azért hozza/hozzák a poharat, hogy ha már van akkor öntsek nekik is…

Szóval mondhatni nekem semmit se lehet, amit akarok az mindig hülyeség, fölösleges, pénzkidobás, értelmetlen baromság a szemükben. Persze amit ők akarnak az pedig teljesen rendben van mindig. Már egy jó párszor beszéltem erről velük nyugodt vagy éppen indulatosabb hangnemben de csak besértődnek, duzzognak és nem nagyon változik semmi. Annyira bele akarnak szólni az életembe, hogy hihetetlen. Tudom el lehet költözni (amire már volt példa) de akkor is ha hazajövök ugyanez van, vagy ír(nak) hétközben, hogy hétvégén xy úgy tervezzek szólnak előre. Csak a családom és próbál segíteni az ember de már ők átestek nagyon a ló túloldalára. Rajtuk kívül senkim sincs de ezt már nem tudom tovább tűrni. Mi lenne szerintetek a megoldás?


febr. 9. 08:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Koltozz el toluk 5000 km-re
febr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kocsira futja, akkor fussa inkább arra, hogy elköltözz egy ilyen mérgező környezetből
febr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Valamiért nagyon kontrollálnak, nagyon visszahúzódó vagy?

Én már fix, hogy valamelyiket felrúgtam volna, idő után beletébolyodik az ember, ha irányítani akarják.

Főleg debilek.

febr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogod magad, elköltözöl és letiltod őket. Mi ezen olyan bonyolult?
febr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus mérgező családod van, akik még ráadásul élősködnek is rajtad, amikor nekik hasznuk származik belőle. Közhely, de hosszú távon csak az elköltözés segít.
febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

1. Leülsz velük és higgadt, kulturált hangnemben előadod nekik a problémádat, valamint megkéred őket, hogy változtassanak a viselkedésükön. Ilyet csak egyszer szabad tenni, ezzel megadod nekik az esélyt a felnőtt módon való viselkedésre. Ezzel egyben demonstrálod az anyád felé, hogy te magad is felnőtt ember vagy nem pedig gyerek, vagy egy berendezési tárgy az ő életében, ahogyan ő képzeli.

2. Ha ez nem működik marad a távolságtartás, következetesen és annyi ideig, amíg le nem szoknak az irányításod vágyáról és rá nem jönnek, hogy te családtag vagy, nem beosztott a cégüknél. Ne működjön az üzenetben utasítgatás és az "úgy készülj" sem.

3. Megpróbálod elviselni, aztán vagy idegösszeomlást kapsz idővel és egy durva veszekedés vet véget neki, vagy majd egyszer valamelyikőtök halálával megszűnik a jelenség magától.

febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodtól elköltözhetsz és a saját életedet élheted. Persze akkor felelős felnőttként kell viselkedni. Vagy maradhatsz otthon is és hallgathatod a leírtakat, de akkor ne itt panaszkodj.
febr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak a kocsis részére reagálok. Vezesd be, hogy két nappal előre szóljanak, és akkor te döntesz, hogy aznap, vagy máskor tudod teljesíteni. Vészhelyzet meg egy normál családban párszor van egy évben, az nyilván kivétel.
febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakítsd meg velük a kapcsolatot.
febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szelektálsz, mit fogadsz be tőlük.
febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!