Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ez ellen hogy ne...

Mit tegyek ez ellen hogy ne jöjjek zavarba?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig az van hogy zavarba jövök akármin. Idegen emberektől is akár. Mit tudnék ez ellen tenni? Van valami jó módszer rá?


Állandóan megbámulnak és ilyenkor nagyon zavarba jövök és elpirulok. Pedig annyira szeretném lazán venni és leszarni, de nem megy.



jan. 5. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem megfigyelni olyanokat akik nem jönnek zavarba, lazán kommunikálnak, veluk jártam társaságokba is, a szociális skilljeik ugy ragadnak is rám, beléjuk is láttam pl hogy mitol is nincsenek zavarban milyen a gondolkodasuk mi mozgatja őket amikor beszélnek milyen célokra mennek rá mit akarnak a verbális es nonverbalis kommunikacioval elérni a masiknál, es hogy valójában kivel érzik jol magukat es kivel csak mímelten kényszeresen kedvesek.


Sokakat hajt pl hogy szükséguk van pozotiv visszajelzésekre be akarnak vágódni másoknál az élteti őket ha elértek "kicsikartak" maguknak egy bókot vagy bíztatást vagy alkalmanként ha ki is tudták használni a masikat vagy bármi.



Mindig van egy cél. Ami belül mozgatja motivalja amiért meg kell szólalnia amiért fel kell vennie a szemkontaktust amiért kezdeményez vagy amiért törődest mutat.Soha nem mosolyognak beszélnek csak úgy "üresben".

jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De most is figyelem a kollegákat is hogy pl ha en összefutok valamelyikkel a folyosón akkor a small talknál nem jutok tovább, de ugyanezek másikkal futnak össze ki tudnak alakulni mélyebb személyesebb beszélgetések is.

Sok esetben veszem azt észre hogy mert a másikat érdekli x kollega búja baja engem meg marhára nem..így annak aki "törődő" meg is nyílnak nekem meg marad a small talk.

jan. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg magad a szituáción kívülre helyezni lélekben, hogy ott is vagy, meg nem is. Tehát ne legyél robot, de ha kell, akkor tudj empatikus is lenni, de mindenekfelett maradj hű önmagadhoz. Senkinek nem kell megszakadva megfelelni, de ha szükséges, tudj meghajolni, mint a nád. Csak szemlélődj, de ne ítélkezz közben. Szerintem ez az egyik titka a halál nyugodt embereknek. Ezt nem tudom másképpen megfogalmazni, de ha eljutsz ebbe a majdnem neutrális tudatállapotba, akkor nem fogsz zavarba jönni. Gyakorlás kérdése, előbb-utóbb rá lehet érezni.
jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!