Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy alkoholista kb mennyi...

Egy alkoholista kb mennyi ideig húzza mielőtt teljesen leépül?

Figyelt kérdés

Van egy távolabbi ismerősöm, aki már annyira kóros alkoholista hogy egyfolytában iszik, utcán is mindig úgy látni hogy sörrel a kezében már annyira hozzászokott. 500 métert a boltig nem tud úgy elmenni hogy közbe ne igyon. Még a buszon is stikában szürcsölget még a buszsofőrök is tudják de nem szólnak neki mert ők is tudják hogy alkesz és úgysem tudná megállni.

Aki már ennyire kóros alkoholista, kb hány év mire teljesen leépül?



márc. 25. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Rengeteg masszív alkoholista elél 80 éves korig is, más meg 3-4 év után 40 alatt is belehal, erre nincs semmi szabály.

De tulajdonképpen miért annyira fontos neked egy idegen állaponta?

márc. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Alkohol hosszú ideig tartósít így nem lehet megmondani.
márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
2 hét
márc. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Leginkább genetikafüggő, de ha csak sörözget, kizárólag attól még nem patkol el. A tömény viszont szétcseszi a májat, abból nehezen jönne ki, persze arra sincs szabály hogy hány évet lehet így leépülni. Lehet hogy valami szívbetegség elviszi előtte.
márc. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Sok faktor van az egyenletben: ki, mennyi idősen, mit iszik, abból mennyit, eszik-e rendesen mellette, van-e munkája, egyéb krónikus betegsége.

2 példa: apám a sörözéssel ma is vígan elvan, semmi baja, egy régi ismerőse cukrosan vizespohárból itta a vodkát.

Nem is élte meg a 40-et sem.

márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
84%
Meglepően hosszú ideig képesek húzni, apám kb. 60 éve masszívan piál és tökéletes a vérképe, a szomszédunk hasonló piarátával nemrég halt meg 70 évesen, mint kiderült daganatai voltak csak nem tudta. Unokatesóm meg 43 évesen itta magát halálra, szóval nagy a szórás.
márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13%

Nem sokáig.

Főleg ha nem is eszik.

Szerintem max 60 éves korig pusztíthatja önmagát egy alkesz.

Mondjuk passz miért jó nekik, ha kinézik a társadalomból őket.

márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Genetikától tényleg sok függ. Én örököltem a hajlamot a hasnyálmirigy-gyulladásra, mert anyumnak is az volt. 34 évesen, 15 év ivás utàn elő is jött, majdnem bele is haltam, csak a szakszerű orvosi ellátásnak köszönhetem, hogy mèg élek. Bort és sört ittam felváltva, a vège felé viszont inkàbb a sör dominált, de abból napi 10-12 is lement. Miután abból nagy nehezen felgyógyultam, újból elkezdtem inni, újabb hasnyálmirigy-gyulladás. Ez enyhèbb lefolyású volt. Azóta nem iszom.
márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Hát ez olyasmi kérdés, hogy meddig lehet balesetmentesen csukott szemmel biciklizni. Van, akinek egész életében megy, más meg az első úton szarrá töri magát. Szerencse, genetika, véletlenek.


Van, aki 35 éves korára konkrétan májzsugorban hal meg. A szomszédom meg 40+ év alkoholizmussal, hajléktalan, aszott múmiává itta magát, és a végén tudod, miben halt meg? Megfagyott télen, mert nem volt sem ablak, sem fűtés.

márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Phoney ***** válasza:
100%

"500 métert a boltig nem tud úgy elmenni hogy közbe ne igyon"


Az nem igazán illusztrálja a függőségét, hanem csak egy hülye szokás. A legsúlyosabb fizikai függő alkoholista is elvan órákig ivás nélkül, hogyha van annyi a vérében, beleiben, gyomrában, hogy tartson a véralkoholszint.


Az igencsak alkati kérdés, hogy ki meddig bírja (az egyik embert simán tönkreteheti az a mennyiség, amit egy másik 80+ éves koráig bír), de ha még azt sem tudjuk, hogy mennyi megy le neki heti szinten, addig találgatni se lehet.


De az ivásba belehalni egyébként senkinél sem rövidtávú projekt, hacsak nem részeg balesetben (beleértve az akut alkoholmérgezést és az ájultan történt fulladást is).


Akik szó szerint annyi töményet öntenek le napi szinten, amennyit csak bírnak, azok is 10 éven túl szoktak leépülni, és ha ilyen "gyorsan" sikerül, abban általában benne van az alultápláltság és a téli fagyoskodás is. Ha rendesen eszik és öltözködik, akkor általában minden alkoholista több évtizedig húzza.

márc. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!