Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik az embert kevesebbe?

Miért nézik az embert kevesebbe?

Figyelt kérdés

Nem általánosítok a környezetemből veszem a példát rengeteg barátom ismerősöm van a legtöbbnek van érettségije vagy diplomája sajnos nekem ott kellett hagynom az iskolát 12.Ben

És dolgozni menni

mikor társaságban vagyok a barátokkal haverokkal vagy a munkahelyen amikor elég nagy végzettséggel rendelkező emberekkel vagyok körülvéve

Mindig kijön az hogy ezek az emberek

Nem értenek alapvető dolgokhoz mind az iskolában tanultakhoz és magához az élethez és én segítek nekik akár egy hétköznapi dologban vagy a munkájukban

Nem is ezzel van gondom hanem azzal hogy előrébb veszik azt mindkét esetben akinek nagyobb a végzettsége hiába nem ért hozzá hiába többet mutattam adtam nála/náluk nem számít tanulatlan semminek néznek akkor is ha jobban beszélek angolul mint egy nyelvvizsgás

Jobban eligazítom a csapatot több visszajelzés szerint is mégsem én kapom az adott pozíciót ismeretlen emberektől persze megértem hogy annak néznek de aki ismer miért ? Egy adott tanfolyamra nem tudok jelentkezni mivel nincs érettségim így feketén csinálom pénzkiegészítésként külföldön nem kérnek hozzá akkor vagy sikeres ha ügyes vagy benne itthon meg azt látom csináld akárhogy mindegy csak papírod legyen kicsit hosszúra sikeredett de a normális válaszokat megköszönöm



márc. 26. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Egyrészt persze hogy valaki friss iskolai végzettség után tapasztalatlan, ugyan úgy ahogy valszeg te sem voltál másabb mikor elkezdtél dolgozni. Ezt mindenkin meg lehet figyelni 1-2 év és az esetek többségében az emberek kezdik kapisgálni az életet.


A tapasztalat pedig csak egy része a dolognak, sok esetben pozíciók maguk végzettséghez van kötve. Azaz nem is biztos hogy megvan X illetőnek a lehetősége hogy Z pozícióba emeljen főleg hogy érettségid sincsen ami szerintem nagyon lekorlátozza a lehetőségeidet.


A papír csak megnyit lehetőségeket előtted és ad egy kezdeti lökést, ha az illető béna akkor viszont nagyon gyorsan meg fog rekedni egy adott szinten.


Én azt ajánlanám hogy lépj te is tovább. Érettségi mai világban kb a minimum, anélkül erősen le vagy korlátozva. Azután pedig érdemes szakmát tanulni vagy levelezőn egyetemre menni.

márc. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

"Nem általánosítok a környezetemből veszem a példát"

. Pont ez jelenti az általánosítást.


Nem tudom, van-e összefüggés, de pl. ezt a szöveget elég nehéz értelmezni a pontok és vesszők hiánya miatt.


Egyetlen évet kellene csak pótolnod, ehelyett inkább panaszkodsz, bevállalod, hogy feketén dolgozz stb. Ettől nem nézlek kevesebbnek, de nem is tudok úgy tekinteni rád, mint aki a problémának a megoldását keresi elsősorban.

márc. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Azért érdekes, hogy az a kérdés, miért nézik kevesebbnek az ilyen embert, és mindkét válasz, mely az okokat boncolgatja, le van pontozva.


Feltételezem, hogy az olyan válaszok, mint a "nem a végzettség számít", majd fel lesz pontozva, noha nem a kérdésre válaszol.

márc. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

A végzettség vmennyire igenis számít, és nem csak munkakeresésnél. Aki elvégzett egy egyetemet, főiskolát, azért nagy eséllyel még mindig értelmesebb, mint akinek 8 általánosa van, akármennyire is divat szidni a diplomásokat.

Érettségi nélkül meg baromi nehéz, én már csak tudom, hiszen huszonévesen estin kellett leérettségizni. Ennek ellenére engem már egyáltalán nem hat megdiplomásként, kinek mi a végzettsége.

Ugyanis x éve pár mérnökökkel dolgozom, és azon kívül, hogy jók reál dolgokban, túl sok pozitív dolgot nem tudnék elmondani róluk, csak hogy egy példát említsek.

A higiéniájuk katasztrófa, rendetlenek és lenézek mindenkit, mindenki hlye természetesen rajtuk kívül. Ami azért is vicces, mert amikor vmi csak angolul van meg, megáll a tudomány, és jönnek hozzám, a hlyéhez, aki nem ért a matekhoz (nyilván ezt így nem merik a szemembe mondani, csak másokat fikáznak).

Az egyik mérnök kolléganőmnek minden totál homály a reál dolgokon kívül, semmivel sincs képben, legyen az biológia vagy politika, közélet, de ő is lenéz mindenkit. Érdekes…

Ne vedd ezt magadra.

Ebben az országban rengeteg frusztrált, korlátolt, aki jobbnak akarja tartani magát, mint mások. Ehhez még hozzáadódik, h esetleg túlsúlyosak (mint a kollégáim zöme), stresszes munkát végeznek, akkor előjönnek ilyen önigazolásokkal, hogy „azért nem haladunk gyorsan, mert mások hlyék”. Pláne ha vki esetleg sokat szenvedett egyetemen, na ők aztán tényleg hajlamosan mindenkit lenézni.


Ja! amit még szintén észrevettem, h minél nagyobb burokban él vki, annál hajlamosabb lenézni vkit.

Megint csak a kolléganőmet tudom felhozni példának. Külföldikkel ugye nem tud beszélni, igazából csak hozzá hasonló emberekkel beszél, az embereket csak az alapján tudja megítélni, akikkel a munkahelyen találkozik.

Érdekes, van pár olyan ismerősöm, aki mindenféle emberek között megfordultak már, na ők, nem igazán néznek le senkit

márc. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert a kevesebb néha több. 🙂
márc. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magasabb pozíciókban elvárják, hogy értelmesen írásjelekkel kommunikálj, neked ez nincs meg. Egyébként el lehet menni és letenni az érettségit, utána végigtolni 5-6 év egyetemet és ha szerinted jobb vagy, mint azok az emberek, akkor máris feléjük fogsz emelkedni. Sok sikert!
márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!