Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Irigyletek azokat, akik...

Irigyletek azokat, akik gazdagságba születtek?

Figyelt kérdés
Én igen. Manapság pénzzel a legtöbb dolgot el tudod intézni. Nem kell a költségek, rezsi stb miatt aggódni. Költhetsz az egészségedre, minőségi ellátást kaphatsz. Egészséges ételeket vehetsz magadnak. Persze ugyanúgy lehet emellett is dolgozni, de nem kötelező. Mennyivel könnyebb az ilyen élet.

márc. 27. 06:38
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
43%
#18 Miért nem tudsz normálisan válaszolni az emberek válaszaira? Senki nem írt olyat, vagy olyan stílusban, ami indokolná ezt a suttyóságot, amit a 18-as hozzászólásodban előadsz. Vagy akkor itt le lehet zárni veled a beszélgetést, mert innentől ez az agyatlan fröcsögés-köpködés megy majd részedről?
márc. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
89%

"Nem kell a költségek, rezsi stb miatt aggódni. Költhetsz az egészségedre, minőségi ellátást kaphatsz. Egészséges ételeket vehetsz magadnak."


Ezt egy polgári életszínvonalon is el lehet érni, nem kell hozzá "gazdagnak" lenni.

márc. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
83%

Utalom azt aki fel is vag vele, sot le is néz minket, es fokent most.

Akik bele szulettek nagyban ilyenek.

Azt hiszik nekik mindent szabad.

márc. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom milyen az ha valakinek jó, majd ha megtudom akkor visszamenőleg irigykedni fogok.
márc. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Psycho ***** válasza:
90%

Nem szeretem ezt az "irigy" kifejezést, mert NAGYON pejoratív értelme van. Persze, bizonyos szempontból irigylem őket, mert pénz = lehetőségek. Én nem tehetem meg, hogy ha kedvem szottyan, kimenjek a bahamákra pár napra, ők igen. Ilyen értelemben irigylem őket. Olyan értelemben, hogy dájóvóna, ha én is megtehetném.


DE! Ez nem azt jelenti, hogy sajnálom tőlük. Szóval nincs meg bennem a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" szemlélet, és nem gyűlölködöm.


Persze még tovább lehet árnyalni, mert ha tisztességtelen módon jutott vagyonhoz az illető, akkor megint más a kérdés.

De összességében egyáltalán nem szoktam azon kattogni, hogy jajj de jó nekik, szegény én, stb. Nem okoz számomra ez problémát.

márc. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
41%
Én olvastam Móricz Zsigmondtól A boldog ember-t. Egy mélyszegénységben élő parasztember története. Mivel én is azt tartom, hogy a szegénység és a boldogság egyértelműen kizárja egymást, el sem tudom képzelni, hogy ilyen körülmények között bárki is boldog lehetett.
márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
43%

"Vagy akkor itt le lehet zárni veled a beszélgetést, mert innentől ez az agyatlan fröcsögés-köpködés megy majd részedről"


Így van, meg a csúsztatás. Pl. hol állítottam én olyat #17-ben, hogy gazdag emberek állítják, hogy szegényen is lehet boldognak lenni? Pont ellenkezőleg, de mindegy, pont erről beszéltem, hogy kérdezőnek szegénynek halvány lila fingja nincs az egészről, őt egyszerűen zavarja, hogy csóró (valószínűleg saját hibájából egyébként), más meg nem.


Van az a mondás, hogy a tolvaj nem azért lop, mert szegény, hanem azért szegény, mert lop. Csak úgy eszembe jutott.


Hagyjuk is ezt a kérdést, ez nem kérdés, csak frusztrált a kérdező, idejött fröcsögni. Majd ettől biztosan előbbre jut.

márc. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy meglepő, hogy mennyi válaszoló állítja, hogy a szegénység és a boldogság kizárja egymást. Én pl. függetlenül attól, hogy sok pénzem van-e vagy kevés, boldogtalan vagyok, ha nincsenek barátaim, szerető családom, meg ilyenek. Utoljára gyerekként voltam boldog, és akkor pont nem voltunk valami tehetősek, finoman szólva. De nem foglalkoztam ezzel, labdáztunk az utcán, beszélgettünk órákig a haverokkal, aztán otthon várt a paprikás krumpli szeretettel főzve.


Hol lehet ilyesmiket vásárolni? És ha pénzért vettem ezeket, lesz bennük örömem? Ugyebár, feleséget sem lehet venni, csak k*rvát.

márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
75%
Igen
márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
69%
#26 Ezért most elolvasom én is. :]
márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!