Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Irigyletek azokat, akik...

Irigyletek azokat, akik gazdagságba születtek?

Figyelt kérdés
Én igen. Manapság pénzzel a legtöbb dolgot el tudod intézni. Nem kell a költségek, rezsi stb miatt aggódni. Költhetsz az egészségedre, minőségi ellátást kaphatsz. Egészséges ételeket vehetsz magadnak. Persze ugyanúgy lehet emellett is dolgozni, de nem kötelező. Mennyivel könnyebb az ilyen élet.

márc. 27. 06:38
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

hogy odavagy a pénzért, oszt mégis milyen csóró vagy

ilyen az, amikor valaki megbukik az életben?

márc. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
75%

Minimális egészséges irigykedésem van, de konkrétan nem is ismerek gazdagot.


35/F

márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
75%
Páran túl okosak ahhoz, hogy a faék egyszerű képzelőerő kiadna nekik, hogy a lejtő aljára születni marhára nem nagy móka. Semmi gond, még ráébredhetsz!
márc. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam kimondottan ezen rugózni, de az tény, hogy időnként mégis megállok egy pillanatra, és arra gondolok, "de jó nekik!". Nem sajnálom tőlük a pénzt, amennyiben azt becsületes módon szerezték meg, nem is arra vagyok irigy, hanem inkább azokra a lehetőségekre, amik a pénz által születnek számukra.

Látjuk a szétvert egészségügyet, oktatást (csakhogy párat említsek), hogy mennyivel előrébb vannak, akik megfelelő ismeretséggel, kapcsolatokkal, meg ugye pénzzel rendelkeznek.

márc. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Általában olyan környezetben, kultúrkörökben tudnak boldogan szegények lenni az emberek, ahol az emberségesség hibátlanul jelen van, minden zord körülmény ellenére. Sőt, annál jobban. Tehát lelkibetegek gyűrűjében, folyamatosan türelmetlen, önző, nem ritkán hisztérikus, egocentrikus emberekkel próbálva szót érteni jó érzésű ember nem boldog, a lelki nyomorékok meg eleve nem boldogok.
márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
#20 annyira egyetértek veled!
ápr. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván tök jónak tűnik így elképzelve ha hirtelen minden az ölembe hullana, de valahogy jobban örülnék annak, ha saját magam tudnám előteremteni a dolgokat, és elmondhatnám hogy az én munkám és teljesítményem van benne, nem csak az ölembe hullott.
ápr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Boldogan emlékszem vissza a gyermekkoromra pedig szegények voltunk anyagi tekintetben. Rengetegszer volt hogy hónap végén kenyérre is kölcsön kellett kérni. De diákhitel segítségével elvegeztem egy egyetemet. Doktori fokozatot szereztem. Most boldog családban élünk a feleségemmel. Szóval nem lehetetlen.
ápr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

#38 Így van, ki lehet törni a szegénységből. Csak az emberek nem szeretik beletenni az időt és a melót. Egyszerűbb nekik azon dühöngeni, hogy hát ha másnak nem kellett megdolgozni érte, mert gazdag családba született, akkor neki miért kell?


És hát lehet ezen dühöngeni, de ettől még ugyanúgy csóró marad az ember.


Vagy el lehet fogadni, hogy ezt dobta a gép és megpróbálni abból kihozni a legtöbbet, ami van.

ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!