Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi bajom lehet?

Szerintetek mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Már nagyon kevés dolog foglal re régen van hogy egész nap sorozatot neztem vagy ilyesmi es nem untam meg de mostanaban a semmit csinalom egesz nap. Konretan ha megkerdezne valaki hogy mit csinaltam ma nem tudnek 5 mondatot mondani. Sokat nezek ilyen tiktokot youtube short szerintetek dopamin fuggo lettem? es mar a kis dopanin adagot ado dolgokat mint peldaul film, tanulas, edzes azert hanyagolom mert nem kapok eleg dopamint beloluk. Mar tenyleg megijeszt eddig szorakoztato dolgokat mar teljesen unok es ot perc utan abbahagyok. Vagy talan depresszio? Egyedul egy sport nezese kott lett ami nem olyan sok dopamint add amit alapjaraton nagyon szeretek. Azt varom mar hogy teljen az ido es vegre egyetemre tudjak menni ahol uj lehetosegek lesznek az eletembe szerintem. Ez az egy remenyem van most

márc. 28. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad magadnak, az agyad rááltba technikára, és már azok érekelnek mielőtt berobbant volna ez a közösségi média korszak az embereket más kötötte le. Ez sok embernél így van nem csak nálad.
márc. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ó, igen sokunkat beszippantanak a színes, gyors, hangos videók... Blöe! Utálom, mert néha engem is képes meglopni (időben, energiában, önbecsülésben)! De legyél erősebb, határozd el magad, és tartsd is magadat az elhatározásodhoz. Ez is plusz örömet, löketet adhat, ha pl egy kihívásnak fogod fel, hogy csakazértse töltesz el egy nap mondjuk 1-2 óránál többet telefonon/gépen feleslegesen. Nekem pl ez segít. Néha nehezebb, néha jobban megy:) Van a telefonokon ilyen "Digitális jólét" vagy képernyőidő ellenőrzésére szolgáló eszköz. Azon ellenőrzöm, sőt időzítőket is állítottam be.

Na és ha visszaemlékszel, milyen jó volt edzeni? Csak elkezdeni nehéz, hajrá! Tanulni meg társasággal vagy könyvtárban is lehet, a környezet is motivál. Ne hanyagold el magad, a tested, lelked, szellemed! :D

márc. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez media fuggoseg. Olyan ,mint a kabszer fuggoseg.

A futas nagyon sok boldogsaghormont termel. Probald ki.

márc. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az az oka hogy már ráuntál. Bent vagy ,mennèl valahova de nincs minek kivel stb.

Pandèmia korszak óta èn is hasonlót èrzek ,valahogy befordult sok ember a sajat világába. Munka evès alvás.

Persze hogy megunod.

márc. 29. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy kisebb depi is lehet ez, de készülsz az egyetemre is lélekben. Addig is azért jó lenne lekötni magadat értelmes dologgal. Sport?
márc. 29. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt hasonló problémám.


Kb. úgy 1 évig tartott. Mindent untam, minden unalmas volt semmi nem kötött, le se filmek, se a sport, se a kert, se az emberek nem érdekeltek...se a munka.


Csak teltek lassan a napok.

márc. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Médiafüggőség, ahogy előttem is írták.

Illetve új ingerekre, új helyzetekre és szituációkra lenne szükség, amik ki tudnának ebből az állapotból billenteni, meg friss levegő és mozgás. Az utóbbi kettő nekem is nagyon sokat segített, amik hasonló volt velem is.

ápr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!