Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az igazi boldogság?

Mi az igazi boldogság?

Figyelt kérdés
márc. 28. 23:27
A kérdező szavazást indított:
Ha szeretjük önmagunkat, és lesz egy párunk aki plusz rátesz egy lapáttal a boldogságunkra
Ha a párunkért élünk, és ő hozza el számunkra a kívánt boldogságot s betölti a hiányzó űrt
20 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Először is az, ha elfogadjunk önmagunkat, és nem mindenáron csak egy párkapcsolatban tudjuk elérni azt, hogy boldogok legyünk. Mert ha valaki csak egy pár mellett érzi magát egésznek, akkor hatalmas gondok vannak az önbeccsülésével. Így a szavazásra azt mondanám, egyik sem.
márc. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit tennétek a helyemben? Egyedül azt érzem, hogy az érzelmi szükségleteimet nem tudom kielégíteni, azaz állandó magányt érzek. Elvegetálok ugyan az életben, 6 éve nincs kapcsolatom, de nem érzem magam valami miatt teljesnek. Es nem a páromtól akarnám megkapni az érzelmi szükségletet, hanem magamtól
márc. 28. 23:45
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Esetleg youtubeon megerősítéseket hallgatni reggelente. Van amelyik rövid.

Meg én este ilyen meséket hallgattam régebben:

[link]

Elsőnek viccesnek furcsának találhatod őket, ellököd magadtól hogy neked ez minek. De én azt tanácsolom egy hétig próbáld ki reggel megerősítések, este pedig mese vagy valami meditáció

márc. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát kinek mi, valakinek az hogy bérgyilkos

A többségnek az hogy legyen egy párja, és jó élete.

márc. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

#2 Ez egy ilyennek teremtett világ. Nem jár mindenkinek alanyi jogon benne egy folyamatos és állandó boldogság állapota. Az a normál lelki állapot, hogy nem vagy se állandóan szomorú, se állandóan boldog, hanem a két "véglet" között vagy valahol, általában mozgásban és vannak pillanatok az életben, amikor pl mindent tökéletesnek érzékelsz és ekkor úgymond "elönt" a boldogság érzése. Összejön, egy időre. Ez tart valameddig, aztán újra elmozdulsz ebből az állapotból. Aki csak a két véglet valamelyikét éli folyamatosan, az van kóros állapotban. Az ilyenek lehetnek pl egyik véglet, hogy műveltek, intelligensek, de folyamatosan depisek, míg a másik véglet pedig, hogy állandóan boldogok, de agyilag zoknik, hülyék. (Ezt nem én találtam ki, pszichológustól hallottam.)

Egy laza, nyitott lelki állapot a legmegfelelőbb "működés", mert azzal be tudod fogadni a pozitív változásokat és ezáltal fogékonyabbá is válsz a boldogság elérésére.

Inkább az örömteli pillanatokat érdemes keresni az életben, mint a boldogságot hajkurászni.


Mit tehetsz magadért? Pl szeresd jobban magad. Figyelj arra, hogy mi a jó neked testileg, lelkileg, szellemileg. El lehet engedni a rossz dolgokat az életedből. Lehet keresni örömet adó dolgokat. Ez olyan spirituális maszlagnak tűnhet elsőre, de nem az, mert működhet.

Arra sem érdemes ráfeszülni, hogy most per-pillanat nincs párkapcsolatod. Vagyunk ezzel így jó páran. Most nem szeret senki és Te sem szeretsz senkit. De legalább nem az van, hogy már megint nem jól szeretnek és én sem jól szeretek valakit. Viszont szabad a pálya és lehet keresgélni, hogy kivel passzolnál össze. Lehet ismerkedni, új embereket megismerni, barátkozni (ezt az emberi kapcsolatot sem érdemes lebecsülni, mert az igaz barátság igen ritka kincs) és ha jön egy olyan, akivel összeillesz, akkor megint lesz majd párkapcs is.

Kb ezt szokták tanácsolni a pszichomókusok is.🙂

márc. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Az ha nyersz 355 milliárd Ft-ot a Powerballon
márc. 29. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
Ez olyan volt pont mint egy fidesz kèrdőiv.
márc. 29. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!