Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek türelmesebb és...

Hogyan legyek türelmesebb és pozitívabb?

Figyelt kérdés

Alapvetően igyekszem kitartó lenni, de az elmúlt évek során ez nem éppen volt jellemző rám, igaz nincs könnyű időszak mögöttem. Amibe belekezdtem mindig félbe hagytam, pedig régen nem ez volt a jellemzett.

Hogyan tudnék ezen csiszolni? Semmiképpen nem akarok így maradni, így ha valaki tud segíteni, annak nagyon hálás leszek.



ápr. 2. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Az tud segíteni, aki ismer téged.
ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A türelmesség és a kitartás nem ugyanaz. Én például nagyon kitartó vagyok, de iszonyatosan türelmetlen.

A pozitivitás pedig nem értem, hogyan kapcsolódik a kérdéshez, mert a kifejtésben már semmi sem utal rá.

Egyébként a legtöbb dologra az önfegyelem a válasz. Sok ember azért nem kitartó, mert az érzelmeire hallgat, tehát pl egy kudarc esetén a negatív érzelem felülírja nála a kitartást és ezáltal a cél elérését. Ha ezt észreveszi az ember, akkor tud változtatni: egyszerűen csak ne hallgasson a negatív érzelemre. Ettől még nem fogod magad instant jobban érezni, dacolnod kell a negativitással, és ANNAK ELLENÉRE folytatni.

ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem segít ha a káros szokásaidat megszünteted,és kialakítasz új jó rutinokat. Amúgy én is hasonlóban vagyok. Én lelkigondozóhoz járok,nekem segít. Meg vannak amúgy jó könyvek... Megkérdezhetem,hány éves vagy kedves Kérdező?
ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Meggondolandó, amit írtatok. Lehet van egy két dolog, amit el kéne engedni, illetve kevesebbet agyalni.

30 vagyok.

ápr. 2. 21:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor még talán nem túl késő ajánlanom (én 27 vagyok,és 27 évesen olvastam-majdnem végig xD) ezt a könyvet: Sean Covey-A kiemelkedően eredményes fiatalok 7 szokása. Illetve van egy másik,amit egy barátnőm ajánlott,még nem olvastam,de jónak tűnik:Paul Ch. Donders-Kreatív élettervezés

3-as voltam:)

ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olyan élethelyzetek amik rákényszerítenek, ennél jobb nincs.
ápr. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!