Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek jobb ember?...

Hogyan legyek jobb ember? Szeretnék türelmesebb, elfogadóbb, szabadabb lenni, kevesebbet aggódni. Kinek mi segít az ilyen életszemlélet elérésében?

Figyelt kérdés
2020. dec. 6. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Fuu ezt én is próbáltam már. Vagyis hogy ilyen akartam lenni.

Egyszer azt találtam ki, hogy felveszek egy gyűrűt, de lehet karkötő, óra, stb. lényeg hogy valami jó látható helyen legyen, és megfogadtam hogy olyankor mindig arra nézek és akkor az emlékeztessen rá.

Persze nem működött, ugyanúgy pszichopata maradtam, mert az adott szituban le se szartam mi van a kezemen. :D

2020. dec. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az emberi agy berögzitett szokàsok szerinti sémàt követ.

Ha vmit rendszeresen csinalsz az automatikus lesz abbol alakulnak ki a reflexek is és az asszociàciok es feltételes tudattalan reflexek is.


Ergo eleinte tudatosan kell(ene)önkontrollt gyakorolnod(vannak erre a neten technikàk, szamolj elöször el tizig, nagy levegö stb, ezek nagyban hatékonyak amugy, akarmilyen közhelynek tünik), es a forro szitukban eleinte nagy erövel tudsz magadon urrà lenni ugyan, DE ha gyakran alkalmazod berögzül szokàssà, aztàn beépül a reflexekbe is.


Nezhetsz reakciokat is másoktol tanulni belöle, vannak fent ilyen "bad day"vicces videok


Itt 6:00 tol a szemöldököt vorotvalo srac sem kapott pl "dührohamot"

[link]

2020. dec. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Én pszichológiai könyveket olvastam, nem pont erről, de bármit, ami pszichológiával volt kapcsolatos, hogy lássam mások hogy viszonyulnak helyzetekhez. Próbáltam tágítani a látókörömet, doksikat néztem emberi viselkedésekről, hogy jobban értsem őket és hogy reagáljak nyugodtan. Meditáltam néha, meg én is tettem egy befőttes gumit a kezemre, meghúztam, amikor olyanra gondoltam, amit nem akartam megtenni. De nálam sem tartott sokáig.


Könyvek pl.

Pszichológia mindenkinek

gyógyító elme

flow

személyiségtípusok

testbeszéd

a boldog hülye és az okos depressziós

2020. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!