Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nárcisztikus emberek ha...

A nárcisztikus emberek ha maguk is tudják, hogy vannak hiányosságaik, akkor honnan veszik azt, hogy mindig a másik a hibás?

Figyelt kérdés

A nárcisztikus emberek gyakran önbizamlomhiányosak, ami világossá teszi, hogy ők sem tökéletesek.

Honnan akkor az a magabiztosság (vagy inkább vakmerőség?) a másik folytonos hibáztatásához?


ápr. 4. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A mások hibáztatása inkább arról szól, hogy a körülmények miatt lettek olyanok amilyenek. Tehát főleg a múltban történt eseményeket élik meg úgy, hogy ellenük követtek el rossz dolgokat, amik negatív irányba vitték el az életüket és amiről nem tehetnek.
ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez emberi agy bonyolult. A nárcisztikusok belül lehetnek önbizalom hiányosak, de ettől még érezhetik magukat kiemelkedően csodálni valónak. Náluk inkább az van, hogy a párjukat akarják lenyomni alázással, kritizálással, hogy ehhez képest érezhessék magukat többnek, illetve a hatalom élvezetéből fakadó élvezettel igyekeznek kárpótolni magukat.
ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A nárcizmust ugye a "sötét triád" közé sorolják, de valahogy ezek az emberek nekem amolyan bohókásnak tűnnek, akikre csak legyinteni kell, hogy "ugyanmár, ezek komolytalan alakok, akik nem nőttek még fel".


A "triád" másik két tagja, - a pszichopaták és a machiavellisták - már jóval veszélyesebbnek tűnnek.

ápr. 4. 16:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegelnek és a másik hibája mindig nagyobb az övéhez képest - szerinte.
ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Fogekony voltam egy narcisztikus ember manipulacioira, igy ugy jottem ki ebbol a kapcsolatbol, hogy a vilag legrosszabb emberenek hittem magam, akit nem lehet szeretni, aki mindenkitol fel. Iszonyatosan feltem mindenkitol, nem biztam senkiben, azt kutattam minden megszolalasban, hogy vajon hazudik-e, manipulal-e. De, veszelyesek ok.


Akivel en akadtam ossze, a vilag legzsenialisabb emberenek gondolta magat. Olyat mondott magarol nekem, hogy idezem: “tobben mondtak, hogy en vagyok az orszag legjobb problemamegoldoja”, vagy: “a szuleim sem ertik, hogy egy ennyire jo palit hogy hathatnak el a nok”. Rengeteg hires embert ismer es kapcsolatban van veluk (ez tipikus a narcisztikus szakirodalomban: a narcisztikusok ugy gondoljak, hogy csak hozzajuk ernek fel, ezert keresik a koreiket). Amikor szakitottak vele, mindig a masik volt a hibas, es o mindig is megmondta nekik, hogy tudja am, hogy mi a gond, majd segit nekik kijavitani :) (nekem is ezt mondta :) )

A hatalmas onbizalom es magabiztossag csak alca. Ezzel kompenzaljak (tudattalanul), hogy felnek a szeretetlensegtol (en tartom a no contactot, es o emiatt allandoan aldozatnak allitja be magat). Benne van az elkenyeztetes is (esetemben egyeduli gyerek, gazdag csaladban nevelkedve, aki valoszinuleg azt tanulta meg, hogy o a tokeletes).

Amugy szerintem nagyon jol jatszak a macsot, az onbizalommal teli embert. Ma mar latom a szinpadias, csopogos, oszintetlen megszolalasaikat - nagyon jol hangzanak, de semmi oszinteseg, tartalom mogotte. Ismerek olyanokat, akik azonnal atlatnak rajtuk (“nagy lufi az egesz ember”, “szinesz”), nekem nem sikerult felismerni.

ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Valahogy mintha te élvezkednél ezen a kérdésen, nem szimpatikus.
ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Itt mindenkinek narcisztikus exe volt?
ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A nárcizmust ugye a "sötét triád" közé sorolják, de valahogy ezek az emberek nekem amolyan bohókásnak tűnnek, akikre csak legyinteni kell, hogy "ugyanmár, ezek komolytalan alakok, akik nem nőttek még fel".


A "triád" másik két tagja, - a pszichopaták és a machiavellisták - már jóval veszélyesebbnek tűnnek."


Kérdező, jóból mondom, sose becsüld alá a nárcisztikusokat se. Attól hogy minden elkényeztetett kis egomán, kiálhatatlan hülyére manapság rámondják a nárcizmust, attól az még egyrészt nem lesz igaz, másrészt teljesen mást jelent a valódi jelentése, amit pont ezek a konyhapszichológia cimkézések tesznek hiteltelenné sokszor.


Tehát a valódi nárcisztikus kőkeményen játszmázni fog veled, szétveri a valóságképedet, azt se fogod tudni mi igaz mi nem, folyamatosan kételkedni fogsz magadban, mert sokszor olyan mesteri manipulátor (vagy csak érzelmi terrorista) hogy tényleg el tudja érni ezt, főleg elsőre amíg az embernek nem volt vele dolga, és nem ismeri fel a mintázatokat. Kiforgat mindent, sose lehet igazad. Sokszor olyan elsőre nem is nyilvánvaló praktikákat fog bevetni ellened, hogy mindig elérje amit akar, rendes pszichológiai fegyvertára van, és ő ezeket önként űzi. Kontroll és figyelem, bármit megtesz érte. Úgy fog hatni rád hogy fel se tűnik, csak hogy szép lassan leszív, kizsigerel, kihasznál és tönkretesz. Mindezt úgy hogy a környezet és magad szerint is végül már te leszel a hibás mindenért, megérdemled stb. Szóval csak magamat tudom ismételni, ne becsüld alá a jelenséget, inkább javalom művelődj valódi pszichológia cikkekben a bulvárlapok helyett, és azok is igazolni fogják az állításom.


Ja és egy bónusz, csak mert említetted a sötét triádot. Tehát ezek nem kizárólagos és vegytiszta dolgok, olyan mint a cluster b hogy van egy fő jellemző ami a leginkább hangsúlyos, de emellett még a többi jellemzőből is igaz lehet rá. Szóval ezek a tényezők sokszor együtt vannak és egymásra rakódnak még ilyen olyan formában, mélyítve ezt az egész állapotot.

ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem tudatosan történik náluk. Van egy védelmező énjük, ez egy nagyon sérülékeny egyensúly ahol funkcionálni tudnak, magukat feljebbvalónak tartva, és nem jön elő a sérült életképtelen valódi énjük. És ha valaki megtámadja a képet, akár csak azzal hogy valamiben jobb mint a nárci, akkor ösztönből stresszből támadnak, ütnek vágnak, hogy helyrellítsák a védelmező hamis énjüket. Mert érzik hogy mindig ott van az a sérült énjük, sokszor ezt el is mondja a rejtett nárcisztikus, de köv pillanatban muszáj kompenzálnia hogy ő mekkora egy ász miket tud miket fog majd ő elérni és a többiek birkák, rosszak, minden.
ápr. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!