Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány egyetemet végzett...

Néhány egyetemet végzett ember miért nézi le azokat az embereket akiknek nincs diplomájuk?

Figyelt kérdés
ápr. 5. 13:49
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemet végeztem mégsem néztem le soha senkit.
ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon egyszerű. Mert különbnek és többnek éreheti magát tőle. Fordítva is ezt érzik azok, akik a diplomásokat szídják. Ezek az emberek túlkompenzáló módban vannak. Igazából nincs belső önbecsülésük vagy önbizalmuk. De ilyenkor ezt átélhetik, hogy ők többek vagy jobbak másoknál.
ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy státusz. Az az ember pedig szereti magát összemérni, még jobban szereti ha jobb valakitől valamiben. Ez egy ilyen önigazolás.
ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
69%

Ezt a kerdest kb. hetente 2x felteszed itt, sosem derul ki hogy honnan vetted, mint ahogy az sem hogy miert altalanositasz.


Vagy siman csak trollkodsz es probalsz vitat szitani a semmirol, vagy a szemelyes tapasztalataidat vetited ki mindenki masra.

ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
70%

A magyar alapból ilyen: ha autóról, ha lakásról, ha pénzről vagy bármiről is van szó, mindenki mindenkit lenéz.

És hiába jön valaki azzal, hogy "Ez általánosítás": pedig nem az.

Minden magyar belefut ebbe a jelenségbe.

ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
19%
Én azt látom, hogy a nem diplomások felnéznek a diplomásokra. Fordítva viszont sokszor előfordul lenézés. A fiatal korosztálynál a szülők részéről már elvárás hogy gyerekük diplomás legyen bármi áron! Egy új munkahelyen nem irodai dolgozókat nehéz találni hanem szakikat. A diplomások hamarosan egymást fogják lenézni. Ki milyen szakot végzett aszerint.
ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
56%
#16 már most lenézik egymást. Lásd büfészak, ruhatáros szak minősítés.
ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
92%

Ez az egész nagyon attól függ, hogy mit értünk "nem diplomás" alatt.


Egy szakmunkást, légiutaskísérőt, fodrászt vagy egy vállalkozót senki sem fog lenézni amiatt, hogy jaj hát nem tanult egyetemen. Egy becsületesen dolgozó bolti eladót, adminisztrátort vagy pincért sem föltétlenül. De hát igen, van a "nem diplomások" roppant heterogén (!) csoportjának egy olyan alfaja, ami igencsak primitív és alja emberekből áll össze. Szerintem az emberek fejben ezeket azonosítják a "nem diplomásokkal", ami nyilván hülyeség, hiszen rendkívül sok intelligens, ügyes, életrevaló és tehetséges ember van, aki érettségi után nem az egyetem felé vette az irányt.

ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
22%
#6, ki csinálta az asztalt??
ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
0%
19 A mérnökök által tervezett gyártósor, gondolom.
ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!