Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt mondták egy BP-i Barbersho...

Azt mondták egy BP-i Barbershopban, hogy nem illik megmondani így direktbe a fodrásznak, hogy fos hajat csinált. De miért nem ha egyszer nem néz ki jól?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem fel BP-re, még nincs szokásos fodrászom, gondoltam elmegyek egy jóra értékelt Barber Shop-ba, kinéztem egy Barbert gondotlam Ő jó lesz.


Egy basic 0-ról induló átmenetes hajat akartam amilyen szokott lenni, és amilyen kb minden második férfinak van, elmondtam neki részletesen a paramétereket, felülről mennyit vágjon stb.


A dologban az a szép, hogy szemüveges vagyok, -4,5-ös a szemem, azaz amikor leveszem, hogy tudja vágni a hajam, nem igazán látom, hogy mit csinál közben.


Kész, felrakja rám a szemüveget, én meg megdöbbenek, hogy ez mi a tököm.


Megmondtam neki, hogy ennyire bfasz munkát nem tudom hogyan hozott össze, ezért lerakni a 6800 forintot konkrétan fájni fog, még szerencse, hogy hamar visszanő.


A recepción meg mondták, hogy ezt face to face nem illik mert kellemetlen a következő vendégnek aki hozzámegy.


De miért nem?


ápr. 7. 17:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit nehéz kérdés, mert nem mindegy, hogy önmagában a hajvágás jó lett-e amúgy, tehát szép az átmenet, jók a "méretek", csak a te fejformádhoz nem illik amit vágott, vagy sz.r az egész, ronda az átmenet, nem egyenes, stb.


Szerintem sok értelme nincs kiverni a palávert, vissza nem tudja csinálni, így amit tenni tudsz, hogy többet nem mész hozzá.


Mikor Magyarországon éltem, akihez jártam borbélyhoz rettentően sokat gondolt magáról, meggyőződése volt hogy ő TOP barber. Igazából nekem is faék egyszerű hajam van, akkoriban nem gondoltam hogy sz.r amit csinál. Még mondhatni tetszett is.


Aztán Ausztriában mikor elmentem egy 40+-os faszihoz (török), ő megcsinálta ugyanazt a hajat, de konkrétan úgy, hogy leesett az állam. Olyan átmenetet csinál, hogy rajzolni nem tudsz szebbet egy tankönyvbe.


Mikor hazamentem tavaly év végén ünnepekre, elmentem megint a magyar fodrászhoz, majdnem elhánytam magam amilyen hajat vágott (pedig előtte is olyat vágott), és a végén mondtam neki, hogy egyébként ezt meglátná a kinti borbélyom ezt az átmenetet, úgy tenne ki téged az utcára, mint macskát sz.ni.


Nyilván finomabban fogalmaztam azért.


Ahhoz képest, hogy minden sarkon nyílik egy barbershop manapság, szerintem a többség, és ez bőven 80+% nem tud normális hajat vágni, nem ért hozzá. Elvégzett egy gyorstalpalót, divatszakma lett, csinálja, aztán vagy van hozzá érzéke, vagy nincs.


Mint írtam is, sok értelme nincs kiverni a balhét, mert visszacsinálni nem tudja, maximum legjobb esetben is felajánlják, hogy akkor nem kell kifizetned, de sokkal előrébb ezzel sem vagy, mert a hajad akkor is olyan marad mint amit vágott.

ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Sz@rnak rá! Kell valami b@lfasz duma amivel lekoptathatnak, plusz nem szeretnék hogy mások hallják a panaszodat, mert azzal rontod a vevői kört.


A legintelligensebb hozzáállás ha legközelebb másik borbélyt kérsz, jogod van megválogatni hogy ki alá fekszel a pénzedért, a másik lehetőség az hogy keresel egy másik üzletet!

ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj velük, valószínűleg nem akarták, hogy ciki legyen nekik, ezért próbálták úgy beállítani, hogy érezd magad te kellemetlenül, hogy a jövőben inkább ne panaszkodj.


Figyi más az, hogy pl azt mondom, hogy vörös hajat akarok és rájövök, hogy nem is áll jól, meg más az, hogy vörös hajat akarok és feketére festik. Az elsőnél érthető, ha negkérnek, hogy ne csapjak patáliát, a másodiknál meg elfogadhatatlan.

ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem az hogy nem kell kifizetned, elvileg megtehetnéd hogy nem fizeted ki ha nem vagy megelégedve a szolgáltatással, akkor viszont hangot kell adnod az elégedetlenségednek! Rendelésnél is van elállási jog.
ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Sz@r lett az átmenet, felülről többet vágott így még aránytalan is lett, plusz nem tudom hogyan ritkított felül, de úgy nézek ki mint akinek 20%-al kevesebb haja van nagyjából.
ápr. 7. 18:14
 6/19 anonim ***** válasza:

"hogy vörös hajat akarok és feketére festik"


Súlyos szolgáltatási hiba = panasz + fizetéstől való elállás

ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
5. Megoldás: nem kapcsolok olyan csatornára ami nem érdekel!
ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősömnek egy villámot borotvált egy barber a hajába, lehet, hogy egy 15 évesen menő, de ő harmincasként nem értékelte. Mondta, hogy nem fizet, mert ő nem kért ilyesmit, plusz a munkahelyén hülyének fogják nézni. Még a barber vergődött, hogy de a villám neki plusz munka volt, azt külön is számolja a vágás mellé :D végül nem tudom, mivel lett kiosztva, de nem kellett az ismerősömnek semmiért fizetni.
ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8. Persze, majd ők adnak engedélyt hogy ne fizessek amikor elcseszték a hajamat és hülyét csináltak belőlem!
ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A stílus nem mindegy, de ha nem vagyok elégedett a munkájukkal, akkor ott kell mondani még helyben. Ha írtál volna egy szar értékelést online, akkor meg azon sírt volna a szájuk, hogy miért panaszkodsz online, ha nem voltál képes személyesen elmondani, hogy valami nem tetszik.
ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!