Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek mekkora része...

Az emberek mekkora része sértődne meg, ha egy rokona vagy barátja nem hívná meg az esküvőjére?

Figyelt kérdés
Én személy szerint csak örülök, ha nem hívnak, egy kiadással kevesebb. Amúgy nem vagyok házasságellenes, vagyis tök fontos, hogy stabil alapokon álljon egy kapcsolat, család, de az ilyen drága, nagy felhajtással járó dolgokat nem szeretem. Mai világban abszolút ebbe az irányba ment el ez a dolog, óriási pénzeket költenek rá sokan, pedig nem ezen múlik milyen lesz a közös élet minősége. A rokonsággal úgy van, hogy azt nem lehet megtenni, hogy X-et meghívom, de Y-t nem, mert akkor szinte biztos a sértődés. Talán egyszerűbb, ha kihagysz mindenkit. Meg barátoknál sem hinném, hogy kötelező mindenkit visszahívni, aki téged meghívott, több év is eltelhet a két esemény közt, amíg nem is találkoztok. Szóval, ha nekem lesz is esküvőm, biztos nagyon szűkkörűt tartok.

ápr. 10. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Mindenki egyéni érzelmi intelligenciájától függ.

Aki meg akar sértődni, az meg fog.

ápr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Metionin ***** válasza:
86%
Akiknek fontos, hogy meg legyenek hívva az ilyesmikre, azoknak biztosan rosszul esik. Van, aki számon tartja, hogy ő kinek az esküvőjén volt és azt visszahívja illendőségből meg fordítva is van, aki figyel erre. Nálunk pont nincs ekkora felhajtás, nagy esküvők, fű-fa meghívása, szóval minket nem izgat.
ápr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Anyám unokatesója nem hívott meg a második esküvőjére mert a szüleim elváltak és haragszik rám amiért nem anyám pártját fogom, ezt kaptam magyarázatként, persze nem egyenesen ő tőle hanem úgy hallottam vissza. Érdekes módon ezt mindenki figyelmen kívül hagyta azt, hogy én nem vagyok mert nyilván ilyenkor a házaspár seggét kell nyalni.
ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
Feltételezném, hogy jó oka volt rá amiért nem hívtak meg, nem érdekelne különösebben. Az meg kifejezetten jó, ha valaki nem csinál nagy felhajtást, semmi értelme.
ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Egy általam közeli barátnőmnek hitt egyén nem hívott meg. Eléggé rosszul esett, mert ráadásul a fb-ról tudtam meg, hogy megvolt a lagzi. Képek alapján kb mindenki ott volt, az is, akivel évek óta nem tartotta a kapcsolatot. De legalább megtudtam életem utolsó igazságát a barátságról. Hogy az egy illúzió.
ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Ne vetísd rá a keserűségedet az egész világra mert te rosszul jártál!
ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Én örülök, ha nem hívnak, és nyűg, ha hívnak, de találok kibúvót.
ápr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk a családban kb mindenki is, úgyhogy kéttanúval házasodunk. Szrom le, én nem fogok azon pörögni, ki miként durcázik mint egy ötéves.


Nem jön senki.

ápr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ősszel lesz az esküvőnk, minden simán ment, sehol egy dráma, sehol egy hiszti - eddig. Szüleim ugyanis elkezdtek presszionálni, hogy már pedig igazán meghívhatnánk a Pistát meg a Marit (+az ő gyerekeiket), mert véletlenül találkoztak velük a városban és úgy készülnek... Fun fact: szökőévente 1x találkozunk családi eseményeken, azon kívül soha a büdös életben nem futunk össze. "De na, mert a mi családunk olyan jó, hogy ilyen nagy eseményeken összegyűlik" - nem tudom,ki hogy van vele, de Nekem az a család, akikkel csak úgy, spontán is összejövünk, mert jó együtt és érdekel, hogy kivel mi van. Ezen szempontnak kevesen felelnek meg. Amennyire szilárdan kiálltam a korábbi elképzeléseimért, most annyira bizonytalan vagyok. Saját apámmal mégsem akarok összezördülést :( szívás...
ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 vagyok, én nem sértődnék meg,ha nem kapnék meghívást egy lagzira. Úgy gondolom, hogy mindenkinek megvan a maga oka: direkt szűk körűt akarnak, csak két tanúsat akarnak, hogy tutira ne sértődjön meg senki,anyagi okok stb. Úgy tapasztalom, mintha ez a sértődés dolog a korral járna inkább.
ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!