Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire számitsak fog ez valaha...

Mire számitsak fog ez valaha is változni valamit?

Figyelt kérdés

Van valami ami változtatni akartam, beleöltem időt és energiát. Nem változott semmi, ugyanolyan minden, vagy visszacsúsztam vagy nem tudom..

Vagy vegyük pl a depressziót. Ki lehet belőle jönni ha megtesszük a megfelelő lépéseket?

Vagy a szocfóbia, mindenki aztmondja menjek emberek közé, h ne legyek ilyen beszűkült és hogy attól jobb lesz. Jártam emberek közé, söt még egy terápián is részt vettem ami hosszú volt, de úgy érzem nem változott semmi. Persze kívülállók mondták h valamit változtam, de én semmi ilyet nem érzek.

Ezekután fel teszem a kérdést, érdemes e bármi ilyennel próbálkozni ha úgyis 0 eredmény van?

Most pl elkezdtem futni rendszeresen, mert azt írják hogy a hangulatom is tud segíteni a futás meg egy csomó jótékony hatása van. De ha én nem érzem akkor mi értelme?

Nekem az a tspasztalatom hogy ha van bármi változás, az csak átmeneti, és nagyon könnyű visszacsúszni.

Van olyan aki csinált valamit hoszabbtávon bele fektetett energiát, időt, és érzi a változást? Ha igen mi volt az?


ápr. 12. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én pánikbeteg vagyok és szociális fóbiás is, emiatt néha depressziós is. De legalább a munkám el tudom végezni és egyéb dolgokat gyógyszerek nélkül is. Az hogy mit tudsz elérni az csak tőled függ, attól hogy mit gondolsz.
ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hisszabb távon nekem is a mu ka segitett. Dolgoztam vendéglátásban is másokkal egyutt elszállásolva is, ma is sok kollegám van, a szocfóbia meg is tud szűnni is, de nálam csakis addig amig a munkahelyen vagyok. Mert pl csapatépítőkön már nehéz beilleszkedni megint, amikor szivem szerint ott se lennék.


A depresszio nálam ugyanez. Amig munkahelyen vagyoj vagy ügyintézni pl postán vagy akár bevásárolni, akkor nincs depim. Csak otthon. Csak hétvégéken.


Ha meg sokáig vagyok otthon pl szabadság vagy 2 munka közt kialakul még az is, hogy utcára se merek kimenni szorongások jönnek elő, a depi meg halálvágy szintre erősödik.

ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Hány éves korodban kezdődött, másképp mióta tart?
ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha így állsz hozzá nem fog változni semmi. Ha pozitívan allsh hozzá akkor meg változik majd. Csak rajtad múlik.
ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Psycho ***** válasza:
76%

A szoc fóbia gyakran valami más, mélyebben meghúzódó dolog / séma következménye. Nem kizárt, hogy a depresszió is.

Ha nem volt hatékony a terápia, az elgondolkodtató - mármint olyan szempontból, hogy vajon kompetens volt-e a szakember. Valamint, hogy mi számít "hosszú terápiának"? Évek? Mert 1-2 hónap egyáltalán nem hosszú.

A rövidtáv mondjuk 2 hónap, a középtáv kb. fél-egy év, a hosszútáv pedig az évek.


Ezekből a dolgokból igenis ki lehet jönni. Viszont lehet, hogy a gyökérprobléma nem volt kezelve, és ezért csúszol vissza folyton ugyanabba a működésmódba.


Fontos kiemelni, hogy ez esetben NEM A TE HIBÁD, hogy visszaesel, amennyiben valóban inkompetens szakemberhez kerültél. Olyan tudattalan folyamatok következménye lehet ez, amit nem kérhet rajtad számon senki, hogy magadtól nem sikerült eszközölni ezeket.


Persze kicsit most találgattam. Egy alaposabb átvilágítás tudná megmondani, miről is van itt szó, miért nem akar múlni ez a sok-sok fránya tünet.

ápr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!