Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a különbség aközött, ha...

Mi a különbség aközött, ha valakitől "félnek", és aközött, ha valakitől "tartanak"?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, hogy a félelem érzelmekből jön, míg ha tartok valakitől, ott már az értelem/ráció is közre játszik. De lehet, hogy rosszul gondolom, és ti jobbat írtok.
ápr. 12. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A félelemre van bizonyiték pl a masik már megvert megcsalt atvert stb vkit, és most téged fenyeget. Valahol van alapja a félelemnek.


Ha tartasz vkitol az meg csak feltételezések alapszik. Nem tudod mire képes meg mikre nem, mit tenne meg, vagy miket nem ellened, de jobbnak látod magad meghúzni.

ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
*feltételezéseken
ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A "tart tőle" kifejezés az én fejemben enyhébb érzéseket jelent, mint a "fél tőle". Vagy a "tart tőle" az nálam kb. a "egy kicsit fél tőle" szinonimája.
ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyes, jó amit írsz!
ápr. 12. 19:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a félelem is erősebb, nagyobb érzés.

Pl én tartok a főnökömtől. Hiszen bármikor kirúghat, lekiabálhat stb.

És pl félek a kígyóktól vagy mondjuk a repüléstől, mert ezektől úgymond "bármikor" meghalhatok.

ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tart az még nem körvonalazódik, mondjuk érzi hogy a másik bánthatja de még nem tette meg ezért tart tőle, a félelemnél meg már látta, tapasztalta hogy mit csinált a másik ezért fél tőle.
ápr. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!