Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek sok esetben miért...

Az emberek sok esetben miért várják el a segítséget ha utána egy köszönömöt nem mondanak?

Figyelt kérdés

Kollegáimnak végigvittem egy-egy pályázatot 2021-től mostanáig. Egyik se vette arra se a fáradtságot, hogy aláirja a papírokat ha szükséges volt. Ha szóltam, hogy hiánypótlás jött, reakció az egyiktől: leszrom.

Most hogy vége lett, egyik se mondott annyit se, hogy köszönöm. Nagyon rosszul esett. Viszont az egyik most egy rokona pályázatát is rám akarta sózni, meg hogy rohangáljak a papírokkal ide oda nekik. Nemet mondtam. Természetesen nem pénzt várok senkitől, csak egy normális szót.


Én tényleg soha senkitől nem kérek semmiben segítséget, ellenben mindenkinek mindig ugrok, segítek, meghallgatok másokat, tanácsot adok.

Aztán szinte senki tényleg meg se köszöni.


Nálam betelt a pohár.


Hogy lehetnek ilyenek az emberek?



ápr. 16. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem a lesz*rom pont azt jelenti, hogy nem várt el semmit. Magadnak csináltad az egészet.
ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az igen... :D Nem várt el semmit. Csak a pályázatbeadást 2021-ben, végig a papírozást, hiánypótlásokat, pénzlehívást, áramszolgáltatónál az ügyintézést. Gondoltam csak tájékoztatom a folyamatokról.

Pályázatíró irodák ezért százezreket plusz sikerdíjat kérnek el.

Magamnak csináltam az egészet igen. :)

ápr. 16. 10:53
 3/13 A kérdező kommentje:

Én ha valakitől kapok egy kocka csokit, azt is megköszönöm. Mert nem vagyok egy tuskó. Nemhogy egy nagyobb volumenű segítséget. Szüleimtől se láttam ilyet soha.


De barátokban is csalódtam rengeteget. Rám sose volt senki kíváncsi, de ha panaszkodni kellett jó voltam.

ápr. 16. 10:59
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Hát pedig a leírt sztori alapján olyan mintha te akartad volna az egészet.
ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted,hogy a rokonára nemet mondtál.Tanulság az,hogy ne legyél túl segítő.Egyébként ezeket ők kérték,vagy te ajánlottad fel a segítséget?
ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

"Magamnak csináltam az egészet igen. :)"

. Inkább magadnak, mint annak, akit nem is érdekli az egész.


De ezt annyi alapján, amit leírtál. Lepontozhatsz engem, ahová akarsz, de én annyit tudok, amit Te leírtál.

ápr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyre többször azt veszem észre, hogy az emberek valamiért totál természetesnek veszik, hogy mások segítenek nekik, sokszor amúgy olyan dolgokban is, amikben nem kifejezetten kellene, vagy épp nincsen bent a munkakörileírásban. De megköszönni rendre elfelejtik, vagy akár azt is, mennyi mindent megtettek értük.
ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5: Dehogy ajánlottam fel magamtól. Csak ugye ügyfelektől kérünk pénzt. Bár ami a legdurvább, hogy az ügyfelek is húzzák érte a szájukat. Van amelyik nem akar fizetni pályázatírásért, azt mondja megodja magának. Persze nem tudja megcsinálni, így engem hív hogy diktáljam neki telefonban. De ugye ez nem 2 perces feladat.


A főnököm mondta, hogy kollegáknak csináljam meg ingyen. Amivel nincs is gond, de utána meg mikor közlöm velük hol tart a folyamat, az a válasz, hogy leszrja. :( És továbbra sem pénzt vagy ajándékot vártam! Csak normális hangnemet.


#7: Ugye! Teljesen ez a tapasztalatom minden téren. Nem csak a munkahelyen. Borzasztó bunkók sokan. Tényleg nem tudnék így viselkedni senkivel.

Ha meg nemet mondok valamire akkor én vagyok a bunkó...

ápr. 16. 11:56
 9/13 anonim válasza:
100%
Válogasd meg nagyon, hogy kinek segítesz, kinek nem. Én is így teszek. Csak annak segíts, aki fontos a számodra.
ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9: Olyan ember már nem sok van sajnos. :( Így utólag nagyon bánom, hogy rengetegen ugráltattak régen is magán dolgokban engem. Tényleg túl segítőkész voltam mindig. Utána meg nem részletezném mi volt a hála...

Mondjuk az, hogy kb teljesen egyedül maradtam.

ápr. 16. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!