Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted milyen irányba...

Szerinted milyen irányba halad a világ?

Figyelt kérdés
ápr. 16. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Legjobb minden rendben.
ápr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem halad semerre, legfeljebb az univerzum tágul.
ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rosszirányba. Nem minden fejlődés szolgálja pozitívan az emberséget.
ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jav. emberiséget..
ápr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Az elmúlt kb. 10 évben az országunk éghajlata, átlagos hőmérséklete jelentősen növekedett.

Ezt mégis hogy lehet jónak nevezni? És nem évszázadokról beszélünk.

Áprilisban 30 fok az elmúlt 100 évben nem volt. Ilyen enyhe február kb szintén ...

ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rossz. Egyetértek az előttem lévő hozzászólásokkal. A hőmérséklet aggasztó, a technika fejlődése is, a lakásárak egyre jobban az egekben vannak,minden a pénzről szól, a technika kezdi átvenni az emberek munkáját lassan, már kezdenek háttérbe szorulni az emberi kapcsolatok és inkább már az online világban élünk stb.
ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Határozottan rossz irányba.

Látjuk, az időjárás is milyen az utóbbi években, mennyire nem olyan, mint azt megszoktuk, mint ahogy az normális lenne. Például, nálunk tegnap majdnem 30°C volt (26°C volt a maximum, amit a hőmérőn láttam, de másik városban többet is mondtak), most meg 4-5°C van. Ez nem normális, pláne nem tavasz közepén.


A technológia is fejlődik, méghozzá rohamléptekben, és szerintem olyan szinteket ért el már most is, amire az emberiség még nincsen készen. Kifejezetten tartok attól, hogy az MI-t nagyon hamar rossz célokra (pl. politikai propagandára, ha nem komolyabbra és értalmasabbra) használják fel, és rossz kezekbe kerül. Akinek van egy kis ideje, meg érdekli a téma, keressen rá az "Ameca" nevezetű robotra. Szerintem ijesztő...


Ezek mellett pedig egyre jobban nő a gazdagok és szegények közti rés, meg ellentétek, egyre gyakrabban törnek ki háborúk, konfliktusok. Szinte minden a pénzről szól már, és a profitról, meg persze a korrupció is rém gyakori lett már. És, ami megint csak nagyon elkeserítő, az emberek egyre inkább eltávolodnak egymástól. Már sokaknak nincs (akkora) igénye igényes, igazi emberi kapcsolatokra, mint évekkel ezelőtt, mert beéri a felületesekkel, vagy az érdek kapcsolatokkal. Nem hinném, hogy rossz közegben mozognék, de körülöttem is annyira mindennapossá váltak a megcsalások, félrelépések, játszmázások a párkapcsolatokban, hogy az már tényleg elkeserítő.

Egyre több helyen érzem azt, éreztetik velem, hogy a legtöbb ember pótolható, könnyen helyettesíthető "izé". És szerintem ez sem az az irány, ami felé kéne tendálni.

Még egy-két dolgot tudnék írni, de a szakdolgozatommal sem ártana haladnom, szóval most ennyiben hagynám a témát :')

ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Területenként változó: van, aki jó, van, aki stagnál, van, aki rossz, van, aki kimarad dolgokból.
ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!