Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy jellemeznétek a XXI....

Hogy jellemeznétek a XXI. század emberét?

Figyelt kérdés
Ami általánosságban a mai emberekre jellemző. Lehet az eszme, gondolkodás, stb.

ápr. 18. 11:04
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
46%

És az is kérdéses hogy mondjuk 200 éve kiknek volt lehetősége lóra pattani, mert a villamos meg busz biztos nem járt bugacpusztán..

Mondom ha a lustaság gondolkodik helyetted, úgy nehéz belátni a tényeket..

ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
18%

Tapasztalataim szerint mindig a lusta ingyenélők mondják a másikra, hogy lusta és ezt irigységből. Azért lelustázni valakit mert megteheti, hogy autóval jár, meg a tojást nem késsel vágja, elég szánalom kategória.


“ha megtehették akkor kímélték magukat” Ezt mondtam, és ez így igaz. Amióta világ a világ mindenki aki megteheti az kényelmesebben él. De úgy látom olvasni se tudsz, vagy szöveget értelmezni így részemről vége a párbeszédnek.

ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
46%

22 Hát ha a tényeknél akarunk maradni, és hogy ki tud olvasni vagy ki nem, pontosan ezt írtad: "Pl. az emberek, akkor lovas szekérrel mentek 5 km-t is ugyan úgy, nem gyalog"


Na, erre csak annyit tudok mondani, hogy tatám, aki olyan 1950-60 körül volt gyerek, mesélte párszor már hogy ő az általános iskolát tanyáról bejárva egy faluba járta ki, hóban-sárban, napsütésben, 45 perc reggel oda, 45 perc délután haza. Az pont napi 10 km.

ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
46%
(Gyalog ment.)
ápr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
43%

#22

Mit sportolsz, mit teszel saját testi és lelki egészséged megőrzésért minden egyes nap? Egy nap hány km-t / percet gyalogolsz?


Én napi 50 percet gyalogolni, szeretek sportolni, nem vagyok elhízott. Szóval, én bátran mondhatom azt, hogy aki a lakásától 5 percnyire lévő boltba lemegy egy táska élelemért autóval, az igenis lusta, mert ennyit se képes gyalogolni.


Mit irigyeljek az ilyen lusta emberektől? Az autójukat? Ha akarnék, nekem is lehetne, van jogosítványom, csak az én városomban nem látom értelmét. A benzin drága, az autót úgyszintén drága fenntartani. Azt az összeget inkább elnyaralom külföldön.


És még valami, aki mindenhová autóval megy, ha gyalogolni kell egy kicsit, már a halálán van. Ennyire eltunyul az ember, ha csak autóban van és nem mozog semmit.


Mozgásban az élet. Remélem ezzel tisztában vagy.

ápr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
50%

A lovas szekér példa még mindig az “aki megtehette” után szerepelt. De párszor még elolvasod a mondatot és talán sikerül értelmezni is.


A mozgásról meg annyit, hogy attól mert valaki mindenhová autóval megy még sportolhat, és mozoghat és aktívan élheti az életét. Ha azt hiszed azzal leszel fitnesz guru mert 5 km-es utat gyalog teszel meg kb 50 perc alatt, nem pedig autóval 5 perc alatt, és ha azt hiszed ez ér annyit mint az “autóval járó lusta ember” intenzív egy órás edzés és egy órás intenzív futás kombinációja, akkor tévedsz. Általánosítani meg lehet mindig embertömegeket csak azzal még senki nem tűnt okosabbnak, talán ellenkezőjének.

ápr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
23%

26

Most miért terelsz? Azt kérdeztem, hogy te mennyit mozogsz egy nap, sportolsz-e valamit? Én leírtam, hogy gyalog megyek munkába, meg mellette sportolok.

Látom, nagyon nehéz a kérdésekre válaszolni, ami egyenlő azzal, hogy te csak autóval jársz mindenhová és semmit se sportolsz.

ápr. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
50%
Benne volt az utolsó hozzászólásomban, de ezek szerint még annak értelmezését nem kezdted el.
ápr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

#28

Idézd, mert nem látom azt, hogy te, saját magadat megszemélyesítve mit csinálsz. Általánosságban írsz csak.

Ha valaki saját magáról ír, akkor E/1-ben ír. Csak szólok. 😉

ápr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
50%
Értem, hogy mi alapján nem sikerült megérteni amit írtam, de nem kívánom magyarázni. Szép napot.
ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!