Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Homo Sapiensnél csoportokban...

A Homo Sapiensnél csoportokban a nevetéssel való díjazás sokkal inkább a státuszon múlik mintsem a szólás humorosságán?

Figyelt kérdés
Leegyszerűsítve az számít ki mondja. Ha szhar vicc de magas státuszú mondja akkor is viccesnek lesz tartva, de ha az év legjobb poénját egy alacsony státuszú béta lövi el akkor csak néma csend lesz meg néhány fintor?
ápr. 18. 12:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

"megütött egy kicsit"

Mondjuk ezt az eufemizmust én is megkönnyeztem kicsit.

Valamiért kímélni akart téged ez a válaszoló. A valóságban ennél azért durvább a helyzet.

ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

#19: Az analógiában az ember a csiszolás-kosz-széklet változó szerepét tölti be, úgyhogy nem, nem ásványkőhöz hasonlítottalak téged.

Az ásványkő a tartalom, a sztori, amit előad és a személyiségével megemel vagy tönkretesz.

ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Hm hát így viszont végleg elvesztettem a reményt a Homo Sapinsben . Csak egy haszonleső, státuszmániás, felszínes-ítélkező-előítéletes, butuska faj. Nem csoda, hogy csak ilyen társadalmat tudott felépíteni amiben ennyi a szenvedés.
ápr. 18. 14:30
 24/32 A kérdező kommentje:

“ Még szerencse, hogy mindig van kéznél papírzsepi.”


Miért ennyire felkapott manapság pszichopatának lenni a Homo Sapienséknél? Azért mert erőnek képzelik a pszichopátiát. Nem csoda, hogy csak ilyen társadalom sikeredett amely szép lassan teljesen elsüllyed a saját szennyében.

ápr. 18. 14:31
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

"végleg elvesztettem a reményt a Homo Sapinsben"

Próbálj meg más embereket is megnézni. Ha csak téged néznélek, az én életkedvem is hamar elveszne.

Ja, és próbálj hozzájuk úgy közeledni, hogy ne csak az energiavámpír lényed érvényesüljön. Akkor nem fognak (annyira) menekülni tőled.

ápr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Ha be akarsz vágódni a főnöknél, akkor hasznos a se**nyalás, de ha igazán jó a vicc, akkor szerintem egy "alacsony státuszú" ember viccén is ugyanúgy nevetnek majd. Ha nem nevetnek, annak más oka van. Unszimpátia pl. Vagy csak te gondolod viccesnek a dolgot, igazából nem volt az.
ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Nem ennyire szélsőségesen, de igaz szerintem. Egy nagyon jó poénon akkor is nevetnek, ha egy lúzer mondta (hacsak nem utálják az illetőt). Nem ott van az érdekesség, hanem egy benácska poénnál... ha azt egy elismertebb / népszerűbb ember mondta, akkor nevetnek rajta, ha egy kis lúzer mondta ugyanazt, akkor tényleg nem. Szóval kettős mérce van.
ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

27


Igen, gyakorlatilag az egész emberi szocializáció a kettős mércéről szól szerintem.

ápr. 18. 16:53
 29/32 anonim ***** válasza:
46%

Igen, számít az illető neme, kinézete, általános megítélése, stb.

Persze ez nem tudatos, szóval senki sem veszi észre magán, de attól függetlenül egy kimutathato, létező jelenség.

ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

29


De ha elmagyarázod neki, hogy mennyire felszínes miért akar még pofán bhaszni? Holott igazad van…

ápr. 18. 17:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!