Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha valaki a külsejük...

Az baj, ha valaki a külsejük alapján is megítéli az embereket?

Figyelt kérdés
Most azt mondják ez sekélyes gondolkodásmód, de azért csak számít, hogy kinek milyen külseje van, mert az az első, amivel a külvilággal kommunikál. Én azt veszem észre magamon, hogy a nagypapám ezzel kapcsolatos nézeteit átvettem eléggé és ez nem is volt tudatos, csak megtörtént. Ő nagyon utálta a tetoválásokat, piercing-et, férfiaknak hosszú hajat, fülbevalót, vagyis mindig azt mondta ez feltűnési viszketegség és komolytalanság, bizonyára az ő fiatalkorában nem voltak ilyenek, katonaságánál nem is volt engedélyezett. Nekem is amúgy vannak hosszú hajú barátaim és tulajdonképpen racionálisan nézve semmi bajom velük, de tudatalatt mégis azt gondolom, hogy rendezettebbek lennének anélkül higiéniai meg más szempontból is. Meg sokan legalábbis a környezetemben csak tinédzserként hordtak hosszú hajat, felnőttként nem, örülnek, ha egyáltalán nem kopaszok. A tetkók más, azokat tényleg nem értem minek kellenek, találkoztam olyan emberrel is, akinek kisebb, diszkrétebb van és értelmes az illető, az még elmegy, de az ilyen nyakig kivarrt arcokat nem tudom hová tenni, az teljesen el is viszi a figyelmet a személyiségéről, mindenki ez alapján fogja megítélni, normális munkahelyre sem nagyon fogják felvenni.

ápr. 21. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj.


De tulajdonképpen mi a lényegi része a kérdésednek?


Mindenkinek vannak preferenciái, nem csak neked. Attól mert te nem tartasz férfiasnak egy hosszú hajú férfit, vannak nők akik meg vannak veszve értük. Nem neked kell leélni veled az életed, meg neki sem veled, így totál irreleváns hogy mit gondolsz róla.


Neked nem tetszik egy tetovált ember, más kifejezetten rajong értük. Ugyanúgy fel fog kelni a nap holnap, mint ahogy ma is felkelt.


Egyébként pontosan ez a probléma, hogy saját magatokat és a saját preferenciátokat túlértékelitek, rettentően énközpontú a gondolkodásotok és azt gondoljátok hogy a világ ugyanabban a szemüvegben látja a világot mint ti.


Tehát ki vagy te, aki eldönti egy tetkóról hogy az még elmegy vagy nem megy el? Milyen skála szerint határozod ezt meg? Hány centis haj ami még férfias? Ha 5 centi az még férfias, ha 6 cm az már férfiatlan?


A világ nem a te preferenciád szerint alakul. Biztos hogy viselsz olyan ruhadarabot, van olyan frizurád, felhúzol olyan cipőt amire sok ember azt mondaná, hogy egy hajléktalanra nem adna ilyet, mert nem akar az ellensége lenni. Szóval akkor neked ezek emberek ízlésvilága szerint kellene öltözködnöd vagy hajat vágatnod?


Pont annyira irreleváns az ő véleményük, mint a tiéd másokkal szemben. Kit érdekel, hogy te kit fogadsz el meg kit nem?

ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
100%
Alapvetően nem, hiszen a külső sok mindent elárul. Máshogy közeledik az ember egy igényes, tiszta emberhez, mint egy bűzlő, ápolatlanhoz. De vannak téves sztereotípiák, pl. amit írtál a tetkókról amik viszont már nem állják meg a helyüket.
ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Van egy munkatársam, akiről kiderült, hogy ez alapján véleményezi-, ez alapján áll szóba csakis a másikkal. Nagy az arca ettől függetlenül.

A kollégái csak ámultak, amikor ez kiderült róla. Tehát szerintem is gáz ez a viselkedés.

ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően a külső elárulja az ember lelkiállapotát, hogy mennyire van rendben magával (gondolok az extrém palsztikai műtétekre), a másik higéniáját, az ember gondolkodásának egy részét. Nyilván az látjuk meg egy emberen először és nem a belső tulajdonságait. De nem hiszem, hogy jogunk van bárki felett is ítélkezni, csak mert valami nem tetszik rajta nekünk. Manapság már a színes haj, a nagy műszempilla, félig nő-félig férfitől kezdve minden elfogadott. Nem azt mondom, hogy hiba, így ítélkezni, de meg tudjuk állapítani, hogy ki az akivel azonosulni tudunk vagy éppen elkerüljük.
ápr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj,csak tudd a helyén kezelni a dolgokat.A külső is sokat elárul az emberről.De nem szabad tulzásokba esni
ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor baj, ha az végletes és végleges ítélet.
ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Én ápoltság alapján ítélek,de azon belül bárhogy kinézhet az illető. Tiszta,márkás ruha,normális cipő,jó illat,ápolt haj, sportos alak,rendezett arcszőrzet/szemöldök. Ha ezek megvannak,felőlem lehet kivarrt vagy hosszúhajú,tréningruhás vagy bármilyen.
ápr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!