Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A ronda külsejű embereket...

A ronda külsejű embereket lenézik? Vagy aki épp rosszul néz ki. Vagy nem öltözik ki, nem festi magát, kócos, stb. A büdöseket is lenézik?

Figyelt kérdés
Sokminden miatt térhet el valaki az elvárttól. Pl nem érdekli a külseje, vagy nem jut pénz fodrászra, vagy azért öltözik fel, mert meztelenúl nem járkálhat, meg mondjuk tél van, és lesza..ja hogy milyen a ruha, csak a funkciója érdekli. Van aki nem tehet a szagáról, van aki tehet. De ha a divatlapokat, divatbemutatókat, a reklámok szépített szereplőit, a sztárok szépített fotóit nézik, akkor egy húsvér embert már rondának láthatnak. És szinte már csak az számít mibe öltözúnk. Na meg a hozzá tartozó gőg, közöny, önzőség. Sokan felszegett fejjel járkálnak. Szerintem van, aki önvédelemből, de sokan tényleg elhiszik, hogy többek másoknál.

ápr. 7. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem is lenézésről van szó, hanem ha valakinél az alapvető ápoltság is hiányzik, annak egyszerűen kellemetlen a társaságában lenni.
ápr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Én pl. ironikusnak találom, mikor egy elhízott csajon kb. 20 kg vakolat van, kezén műköröm, szemén pedig műszempilla, és olyan ruhába próbálja magát belepréselni, ami csak vékony csajoknak áll jól. Szépnek akár kinézni, csak éppen nem sikerült, meg bohócot csinált magából.


Az vagy, amit megeszel. Nagyon kevés embernek van hormonproblémája, ami miatt büdös a testszaga. Általában a helytelen táplálkozás az oka.


Én se járok fodrászhoz, nem sokból tart a hosszú hajamat fél perc alatt megfésülni.


Egyébként honnan jött ez a kérdés? Valaki bántott téged?

ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
#1 Azért az durva, hogy aki nincs kiöltözve meg kisminkelve, annak szerinted az alapvető ápoltság is hiányzik. :D Nálad meg az agy hiányzik, úgy tűnik.
ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Le.
ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#3

Az 1. válaszoló szerintem nem ezekre gondolt, hanem az alapvető higiéniai dolgokra..fürdés szappannal, fogmosás, tiszta ruha.


Valaki nagyon megsérthetett téged, ha ezekre gondoltál elsőre.

ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé leszokták. Ez egy ilyen generáció
ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Hat nekem eszembe szokott jutni hogy nagyin kibaxott velük az élet
ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1-es a higiéniai oldalt jól leírta, ezen tovább megyek. Ahogy írod, a celebek, sztárok, a képernyőn lévő jó megjelenésű emberek sokaknál etalonnak (példaképnek) számítanak. Ki gőgből, ki szponzor miatt, ki elismerés vagy önelisemerés növelése céljából. Vannak emberek, akiknek a megjelenésükre van írva (öltözet, mozgás, testtartás, tekintet, gesztusok), hogy a legnagyobb valószínűséggel hogyan fognak megnyilvánulni (és ezáltal előre tudom, hogy nem kívánok velük beszélni még 1 mp-et se) vagy alapvetően hogyan nyilvánulnak meg. Vannak, amik ordítanak az emberről, ezek a hajviselet és a ruhaviselet.


Az viszont, hogy azért néznének le / közösítenének ki, mert te nem úgy öltözködsz, mint az ő példaképeik, kortársaik, népszerű emberek, az enyhén szólva primitív viselkedés. Az ilyenek légkörét kerüld és ne reménykedj barátkozásban. - mert ez nem pozitív tulajdonság (hanem értelemszerűen negatív). Részemrôl ez úgy néz ki, hogy amint be van azonosítva, hogy milyen ember, azonnal meg is hoztam azokat a döntéseket az elmémben, ami az ilyen emberekre jellemző és innen már nincs kiút a számukra, mert negatív jellemből változni...létezik-létezik, én is drasztikusan megváltoznak, de rendkívül ritka, tehát én nem fűzök reményeket változáshoz. Aztán, ha netán mégis... - de nem, mert nem fűzök reményeket a változáshoz.

ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én csak a nagyon büdöseket nézem le,volt kollégám,aki önhibájából szájbak.rt büdös volt,már szóltunk is neki,de nem érdekelte.Senkit nem érdekelt,hogy szegényes ruhákban járt,ettől még le lehet zuhanyozni szappannal,és kimosni a ruhákat.
ápr. 8. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én nem nézek le önhibájából büdit sem.

A szag a legprimitívebb bocs, így olvastam, érzékelés a kapcsolatokban, egymáshoz való viszonyainkban. Embere válogatja kinek mi a büdi. Anyám a parfűmöt éezte büdösnek, hisztizett, ha parfűmillatot érzett, utálta.

Pedig szép nő volt és ápolt.

Én pl a büdöset jól bírom, a lábszárfekély szagát ha ismeritek, attól menekülök, azt nem bírom. De egy hajléktalan szaga nem érdekel, ha látom, fekszik és eszméletlen állapotú, ott állok, és hívom a mentőt, ilyenkor észre sem veszem. Nem érzem. Ilyen lehet mikor orvos, nővér beteget ápol. Mellékes a betegséggel járó szag, pl gennyező seb.

Sajnos igen, én nem öltözöm dámának, és nincs címlap arcom sem, és a plázákban a kiöltözöttek nem értik mit keresek ott, még abizt őr is szegénynek lát, ergo lopósnak gondol. Mögém settenkedik.

ápr. 8. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!