Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem bírom elviselni az építő...

Nem bírom elviselni az építő jellegű kritikát sem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy segíteni akarnak, ráadásul tapasztaltabbak is nálam, és nem is bunkón mondják, mégsem bírom elviselni a kritikát.

Ha pedig valaki úgy próbál "segíteni" hogy soha nem csinálta azt amit én, egyáltalán nem tudom elviselni, hogy beleszól...

Konkrétabban a zenélésről van szó, mással kapcsolatban hamar túllépek akár a beszólásokon is, de erre nagyon érzékeny vagyok.


16/L


ápr. 29. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Pedig minél jobb leszel,annál inkább kritikusan kell állni magadhoz. Csak az visz előre,ha folyamatosan megkérdőjelezed a teljesítményedet.
ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Pedig a zene pont olyan hogy muszáj minden kritkát jól kezelni.
ápr. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Ha zenész lennék, a Bartók rádió alapján én már tömeggyilkosságot rendeztem volna.

Halál idegesítő az az agymenés, ami ott megy.

Azt hiszik, aki komolyzenét hallgat, az vagy tud énekelni, hangszeren játszani, stb.

1x kérdezte valaki, minek hallgatom, ha nem tudok játszani semmin?

Anyád.

ápr. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdésedet szét kell bontani.


Kinek a kritikájáról van szó? A zenetanárodét el kell viselni, neki még minősíteni is van alapja. Ha a közönségről van szó, akkor döntést kell hozni: vagy képes vagy beépíteni a közönség kritikáját, vagy magadnak kell játszanod.


Ha viszont a klasszikus baráti tanácsokról van szó, az érthető, ha zavar. Az emberek általában nem értik a különbséget a visszajelzés, minősítés és kéretlen tanács között, ahogy azt sem értik, hogy segíteni annak kell, aki kéri, a kéretlen tanács pedig tolakodás.


Ugyanakkor elviselni azért meg kell tanulni, mert velejárója az életnek. Azt kell tudatosítani, hogy ez nem rólad szól, nem miattad van. Ez a jelenség csak van, és mással is ugyanúgy megteszik.

ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Zenekarról van szó
ápr. 30. 11:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Tehát a zenekari tagok kritikáját nem bírod elviselni?
ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen
ápr. 30. 13:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Az alábbiak közül igaznak érzed valamelyiket a kritikák kapcsán?


- kiközösítve, céltáblának érzed magad a zenekarban

- jogtalanul, esetleg rosszul ítélnek meg a többiek, mintha rossz zenész lennél

- alsóbbrendűnek látod magad a csapaton belüli helyzetedet tekintve

- a kritika hatására kibillensz, elbizonytalanodsz, stresszes leszel

- úgy érzed, nem tudsz megfelelni, elég jó lenni

- mintha azt akarnák bebizonyítani, hogy nem vagy elég jó

ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!