Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fogadja valaki rosszul...

Miért fogadja valaki rosszul a dícséretet?

Figyelt kérdés
Letagadja, nem veszi komolyan, lekicsinyli...

#elfojtás #Becsmérlő
máj. 1. 00:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyerekkori nevelési hiány. Szülei nem dícsérték, vagy nem eleget, elbagatelizálták az érdemeit, állandóan többet vártak el tőle, így a kis dicsőségeket se értékelik. Ugyanakkor irreális elvárásokat építenek saját maguknak.
máj. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#11 vagy épp fordítva,meg akkor is megdicsérék amikor nem kellett volna "jajj de szépen énekelsz Móricka" az iskolában meg kiderül hogy olyan mint egy repedt fazék ezért nem hiszi el
máj. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy önbizalomhiányos, vagy annyira kevés dicséretet kapott az élete során, hogy nem tudja, hogyan reagálja le, vagy ezért nem veszi (elég) komolyan. De az sem kizárt, hogy sokat volt olyan emberek környezetében, akik csak akkor dicsérték, ha utána vártak tőle valamit cserébe, vagy rögtön kértek tőle valamit.

Az is lehet, hogy az illető maximalista, perfekcionista, és hiába kapja a dicséretet, nem érzi helyénvalónak, mert csak azt látja, hogy mitől lehetne jobb a teljesítménye, a kezei közül kiadott munkája.

máj. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

9-es vagyok


10-es:

jártam mentál-higiéniés szakemberhez, azóta jobban érzem magam a bőrömben és nincs ez az önszabotáló mechanizmus az életemben, de még mindig nehezen fogadom a dicséreteket. Igazából azt sem tanultam meg, hogy ezekre, hogy illik/kell válaszolni.

Változó hogyan reagálok, van akitől jobban fogadom most már, de a hozzám közel álló emberektől még mindig kevésbé jól.

máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Én velem sz van, hogy nagyjából érzem, hogy mikor reális a dícséret, és attól függően, mennyire vagyok elégedett, örülök neki. Szerintem amit 13-as írt lehet itt igaz, sok elvárás volt felé, és nem hálálták meg, pedig igazán szeretem, de bizalmatlan. És a dolgot a munka végéről fogja meg, sikeres is, de van amiben nem, az érzelmeiben ís elvárásos.

Velem volt hogy túl dícsértek, aztám beégtem amúgy...de még olyan is hogy teljesen rendbe voltam, aztán leoltottak. Sajnas az illetőről akiről beszélek ez előfordulhatott sajnos, szerintem talán szülők felől és ez nagyon megmaradt benne hogy megbánthatják és csak azt értékelik ami a másiknak jó...

máj. 2. 05:28
 16/17 A kérdező kommentje:
Vagy a lány csak azért tagadja, hogy ne tűnjön nagyképűnek, ne érezzék mások, hogy kevesebbek. Am van hogy úgy kapok dícséretet, hogy azzal az a céljuk, hogy felvidítsanak, ez van amikor bejön, és van amikor röhögök, hogy háh igen, milyen király vagyok. Van amikor nincs súlya a dícséretnek, de ha tényleg örülsz, hogy a másik vmit jól csinált azzal ezt az érzést te is megerősíted benne. Az nem tudom miért van, ha valakinek hiányzik az elismerés, vagyis tudom, de miért nem kapja meg?
máj. 2. 05:34
 17/17 A kérdező kommentje:
Egyékbként meg egy repedt fazék Móricka fejlődhdt attól, hogy dícsérgetik, sza ez nem baj, ha van más jó tulajdonsága is, és nem beégetni akarják, a kedvesség által jobban kibotakoztathatja magát, nem bátortalanodik el.
máj. 2. 05:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!