Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, ahogy egyre...

Miért van az, ahogy egyre idősödöm, egyre kevésbé érdekel bármi is? Mit tegyek, hogy érdekes legyen a világ?

Figyelt kérdés

31 leszek idén. Anno gyerekként még vadászpilótaságról, katonaságról álmodtam aztán rájöttem, hogy nem fogok ezeknek tudni megfelelni és az első töréspont 13 évesen jött mikor pályaválasztás történt és jobb híján - mivel sokat játszottam - infós szakközépbe mentem, amit igazából nem szerettem, de más ötletem nem volt.

Aztán szereztem egy hálózatszerelő OKJ-t majd 6 év alatt egy összeszenvedett diplomát. Most ott tartok, hogy nem tudnék olyan szakterületet mondani ami érdekelne igazán annyira, hogy komolyan megtanuljam.


Hobbik terén ugyanez. Gyerekként videójátékokkal játszottam, bonyolult űrhajó szimulátorral próbáltam ügyeskedni órákon keresztül, aztán manapság már semmi kedvem sincs leülni játszani.

Pár éve még az autók is érdekeltek, akartam venni egy hobbiautót, de amikor rájöttem, hogy mennyit vinne el a fizetésemből lemondtam róla és már ilyen tartalmú videókat se nézek.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 4 éve élek együtt egy krónikus betegséggel, de az érdektelenség növekedése már azelőtt is jellemző volt.



máj. 18. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress új hobbikat, pl. olvass könyveket (járj könyvtárba), fogj hozzá edzeni, futni, sportolni. Keress hobbi csoportokat. Járj szervezett túrákra.


Attól, hogy csak egyre mélyebbre süllyedsz a depresszióban, nem lesz jobb az életed.

máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Az alapjában véve nem baj/probléma, hogy nem érdekelnek már olyan dolgok amik korábban igen.


Például én régebben sokat játszottam számítógépen/Ps4-en, ma már soha. De konkrétan soha, szerintem 2 éve csomagoltam el a Ps4-et, mert egyszerűen már nem köt le semmilyen játék.

máj. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

OKJ-s hálózatszerelő, majd hat év alatt diploma?


...ha nem titok, milyen diploma? Főiskolai?

máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pasik vagyunk.

Egyszerűen aki normális az 30 éves korára kinövi a videójátékokat.

Én is valami túra csoportot javasolnék, magam is ilyet keresek, legalább megismerkedek más emberekkel is.

máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ember, ahogy nő, idősödik, tapasztal meg új dolgokat, úgy változik, tágul az ízlése, az érdeklődési köre is. Ez természetes dolog. Szerintem is merj új dolgokat kipróbálni, azok felé nyitni, új hobbikat keresni, és biztosan találsz valamit, ami tetszik, ami igazán érdekelni fog.
máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#3: Csak BSc, de szakot váltottam ezért lett belőle 6 év.
máj. 19. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!