Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elvált asszony miért tartja...

Elvált asszony miért tartja meg a férjezett nevét?

Figyelt kérdés
pl Kiss Lászlóné a neve a válás után is.
máj. 23. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokba kerül az iratokat kicseréltetni. Esetleg nem ő kezdeményezte a válást és nem tud beletörődni.
máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lusta elmenni az okmányirodába nevet változtatni. A szüleim 20 éve elváltak és anyám meg mindig a férjes nevén éli az életét.
máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az volt, hogy nem volt kedve lecserélni az iratokat, bejelenteni mindenhol, hogy megváltozott a neve, így maradt a férjezett neve.
máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem annyira idegen ez az egesz, pl mikor a nevtablara kiirja valaki,hogy mi a ferjezett neve. pl egy cegen belul is. Miert nem csak a keresztnev kerul pl kiirasra. Nem ertem. Menjek oda es szolitjam meg,hogy szia Kiss Laszlone, hogy vagy ma? .. vagy csak nekem tunik furcsanak ez a plusz "-né" megszolitas. Biztosan valahonnan a multbol hoztuk ezt magunkal,de lassan mar ideje lenne elfelejteni es elore tekinteni. - szerintem.
máj. 23. 09:54
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Berki mazsi.
máj. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, évente 1x ingyenesen lehet névváltozás miatt iratokat cserélni, nem ez lehet az ok. Inkább nem akarja elfogadni a válás tényét vagy cikinek tartja, hogy pl 50évesen a leánykori nevét használja.
máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Amíg van kis gyerek addig jó ha az anyát is úgy hívják.

Az én szüleim eleinte nem voltak összeházasodva és nagyon zavart általánosban, hogy nem úgy hívják mint engem. Az én nyivákolásom is egy ok volt a sok közül, hogy házasodjanak már össze. Pont nem rég emlegették a szüleim pedig ennek már 20 éve.

Kérdező amúgy nem tudom mi a bajod azzal ha az van kiírva Kiss Lászlóné. Nyilván ha bemutatkozik megmondja hogy Éva vagy megkérdezed.

Én azt mindig sokkal gázabbnak éreztem hogy élünk együtt mint a befőtt de annyira már nem kellek, hogy elvegyen.

máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Elveheti es hazasok lehetnek ha pl a keresztneve megmarad es a vezeteknevnek veszi fel a ferje nevét. De ahogy mondtam ez csak egy sajat meglatas.
máj. 23. 10:27
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert így tetszik, így jó neki.
máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

8

Nekem erre a megoldásra azt mondta a férjem, hogy ő nem akarja hogy azt higgyék a testvére vagyok.

máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!