Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a szorongó érzés el fog...

Ez a szorongó érzés el fog múlni valaha?

Figyelt kérdés
Eléggé szorongó ember vagyok, főleg szociális helyzetekben. De igyekszem erőltetni és kilépni a komfortzónámból, de hiába csinálom ez a torokban lévő gombócérzés nem akar elmúlni. Most örökké így kell élnem vagy egyszer csak elmúlik majd?

máj. 23. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Menj szakemberhez, ha nem tudod kezelni. Ha olyan mértékű a szorongás, hogy nem tudod ellátni mindennapi teendőid, akkor lehet gyógyszerek kellenek. De alapvetően persze ha gyógyszerek nélkül le tudod küzdeni a gátlásaidat, az lenne az örvendetes.
máj. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék gyógyszert szedni. Amúgy gondoltam már szakemberre, de ő mennyivel tudna többet "nyújtani"? Szerintem ugyanezt mantrázná.
máj. 23. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2# Én se vagyok gyógyszerpárti egyébként.. Elsősorban pszichológust ajánlok. Figyu, neked egy jó barát kell, aki pátyolgatja, babusgatja a lelkedet, nem viccelek. Akinek kiöntheted a lelkedet. Ne szégyelld megölelni a havert, barátodat. Az ölelés beforrasztja az összetört szívet. 🙂😊🤗
máj. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
10 év munkatapasztalattal, embereket kezelő munkàval és mesterdiplomàval a hátam mögött mondhatom hogy nem. Csak jobban leplezi az ember. Rosszabb napokon làtszik azért, és folyamatosan érzed.
máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Gombóc a torokban? Mit nyomsz el, mit nem mersz elmondani, talán magadnak se? Hogy a jó életben múlna el magától?

Ha pisilnek kell, és nem mész ki, elmúlik magától? Ez is olyan.


Viszont hogy kiírtad a kérdést, azt jelzi, hogy te foglalkozni akarsz ezzel, vágysz a segítségre. Eddig jó! Jöhet a következő lépés.

máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A korlataidat te ismered. Mindig csak egy picivel lepd at. Tuzz ki apro szamodra elerheto celokat. Ezt terapeutatol hallottam.
máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez volt.

Nekem az vált be, hogy sokszor akarva-akaratlanul ilyen, szociális helyzetekbe kerültem, találtam magam, vagy pedig szándékosan mentem bele. Nem volt egyszerű, azonban egy idő után könnyebb lett. Voltak közben kínos dolgok, de sikerélmények is.

Még most sem tökéletes, de komolyan ég és föld, az, ahonnan indultam, és ahol most vagyok. Rosszabb napokon persze rólam is lerí az egész, de már kezelni is tudom általában, illetve belerázódtam. Legtöbbször apróbb lépésenként haladtam, olyan is volt, amikor eléggé mélyvízben találtam magam.

Pszichológushoz is jártam, amikor nagyon rossz volt, és nagyon megnehezített mindent, ő pedig sokat segített. Egy rakat dolgot körbejártunk, és oldottuk a szorongásom.


Lehet, hogy teljesen sosem fog elmúlni, de mindenképp lehet oldani.

máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!