Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális dolog ez? Én gondolko...

Normális dolog ez? Én gondolkozom rosszul? A többség így tenne, mint nagyim?

Figyelt kérdés

Nagyim az egész életét úgy élte le, hogy nem érdekelték a saját igényei, csak az:


"Jaj, mit fognak mondani?"


Megértem, hogy vágyik a megbecsülésre, de az a felhajtás, amit a temetőben, sírokkal művel kikészít.


Ha valakit temetnek, ha ünnep jön,akkor az ő halottainak a sírjának fel kell lenni virágozva, nem elég a vázába, a sír lábához kell stb.


Egyetlen egy fűszál sem lehet. A szomszéd sír körül sem, ami másé!


Most egy másik településen fognak temetni, neki oda kell utaztatnia magát, hogy a sír, ami szüleié pikk-pakk legyen.


Cseszeget, hogy miért oda temettük apámat, majd ezáltal anyámat, ahova. Mert a szomszéd sírját nem kezelik a hozzátartozók. Mert fa van felette, ráhull a levél. Ezek megtörténtek hasztalan b@sztatni ezzel.

Apám kérése volt, hogy ott nyugodjon,mert a másik oldalról a nagyapja nyugszik ott.


Anyám forogna a sírjában ha tudná, hogy 400.000 volt a gránit sírkő. (sokallja) Nem törődök anyámmal. - Ilyen finomságokat vág a fejemhez.


Nos, én legyomírtózom a szeretteim sírja körül.

Művirágot teszek a vázába.

Csak neves alkalmakkor gyújtok gyertyát, vagy viszek friss virágot.


Nekem fáj oda menni! Elvárná, hogy 2 naponta menjek!

Akinek távol élnek a rokonai, és fű van a sír körül, azokat szidja. Nem gaz, csak zöldell.



De legjobban az idegesít fel, ha bárkit temetnek abban a temetőben a sírnak pompáznia kell.


Amikor szentelték a sírt, annyira tele tette virággal, vázákkal, hogy a pap nem tudta a nevet leolvasni a fejrészről.


Másnak is ilyen fontos a sírok gondozása?


Én vagyok, az aki "lusta"?


Azt gondolom, hogy az ember életében kell törődni vele.

Nem halála után...

Nem hanyagolom el a sírokat. De nem a temető az életem.


Ráadás! A szüleim háza a településen van. Rendszeresen gyomírtózok, vágom a füvet. A kerítés mellett maradt pár szál fű. Nem akartam belemenni fűkaszával a drótba. Felhívott, hogy "ZÖLDELL!"


máj. 24. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit idegeskedsz. Ő ilyen. Hadd tegye, ha ettől könnyebb alelke.
máj. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

"Azt gondolom, hogy az ember életében kell törődni vele."


- Ölelgesd meg🤗👵

máj. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el kérlek. Szinte az összes idős ember (főleg a nők), mások elvárásai szerint élték le az életüket. Nekik anno sajnos ez volt a normális. Nem fog megváltozni a nagyid soha, magyarázhatod neki akárhogyan, hogy ma már egészen máshogy működnek a dolgok.


Menj ki vele a temetőbe és segíts, amikor tudsz, de sosem lesz elégedett. Ha naponta járnál ki, akkor az élet más területén kötne beléd - ahogy belé is kötöttek annyi idősen, mint most te vagy. Légy vele türelmes.

máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazatok van!
máj. 24. 22:50
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem már szenilis is. Nem kéne, hogy ennyire agresszív legyen veled. Kiszívja a véredet. Tudomásul venni tudomásul veheted, hogy ő ilyen, de örülni neki azért nem kell. Nem egy jó természetű öregasszony.
máj. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokáig anyám is ilyen volt, de én ellenkeztem, mert éreztem, hogy senki sem fogja merni a szemembe mondani azt, amit valójában gondol, így nyugodtan lehet mindenki egyedi.
máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!