Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a többség tényleg...

Szerintetek a többség tényleg teljesen átlagos életet él?

Figyelt kérdés

Néha megcsodálok embereket, hogy kívülről úgy tűnik, hogy teljesen olajozottan megy az életük, ezt csinálják, ide mennek, oda mennek (nem bulizásról írok, inkább hobbi), élik világukat és kívülről tök izgalmasnak tűnik az életük. Viszont egy ismerősöm egyszer azt mondta, hogy nehogy azt higgyem hogy az átlagembereknek izgalmasabb életük van mint bárki másnak, csak kívülről tűnik így, valójában mindenki éli az unalmas hétköznapját 1-2 hobbival kiegészítve és igazából ennyi.


Én speciel 5 mondatot nem tudnék elmondani egy napomról, mert elmegyek dolgozni, eljárok heti 2 alkalommal egy nyelviskolába meg 1 héten egyszer bemegyek a boltba, amúgy meg a legszürkébb hétköznapokat élem meg az életemben :D De ez persze nem panaszkodás, csak nem tudom hogy más is van-e így ezzel, vagy tényleg engem ér irtó kevés inger a mindennapokban,


2023. márc. 6. 22:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem irtó átlagos életem van,de ez így jó. Boldoggá tesznek a hobbijaim.
2023. márc. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ki és mivel teszi az életét élhetőbbé, érdekesebbé, tartalmasabbá, szórakoztatóbbá, akár ingyen (kirándulás, barátok, sport, kertészkedés, horgászás, olvasás...stb) csak egyéni habitus kérdése.

Sokan vagyunk akik kis pénzből is "átlag felettiek" vagyunk.:)

2023. márc. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a fotózás, de különösen a természetfotózás a hobbim.

Június elején meg egy hetet vitorlázom 5-öd magammal (párom és barátok) a Balatonon (van képesítésem) Ez a tavalyi árakon 130eFt, de egy év alatt bőven összejön. Pedig Átlagjóska vagyok, átlag jövedelemmel.

2023. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legnagyobb hobbimhoz semmi pénz nem kell, imádok zenét hallgatni és sétálni a városban. Olyanokat szoktam,hogy pl a Keletitől a Móriczig is elsétálok. Közben zenét hallgatok, gondolkodom,nézem az embereket, megeszek egy fagyit,megnézem a naplementét..egy-egy ilyen délután után újjászületek. Mióta gyerekem van,ritkán érek rá erre sajnos. De régen ez éltetett.
2023. márc. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Asztrológiával foglalkozom, könyvet, naplót írok, Én átlagosnak gondolom az életem teljesen, de kinek mi a különleges.

A barátoddal egy részt egyetértek, Én átlagosnak gondolom az életemet például, lehet másnak különleges.

2023. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
En sokat melozok, de szeretem a munkam, heti 3-4x edzeni jarok meg 1-2x haverozok. Sztem ez atlagos
2023. márc. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én pár éve pont azt néztem, hogy az ismerőseim nagy része tulajdonképpen hasonló életet él. Persze van anyagi különbség, vannak akik anyagilag jobban, rosszabbul élnek, vannak akiknek valami nagyon félremegy nem csak pénzben hanem úgy az életben is.


De igazából pont ettől vagy átlagos, hogy éled a kis életed, dolgozol, van családod, van hol laknod, a szabadidődet meg igyekszel hasznosan, neked tetszően eltölteni.

2023. márc. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
31%

"Ez a tavalyi árakon 130eFt, de egy év alatt bőven összejön."


Gonosz leszek (nem a válaszolóval szemben) de én a cigarettából és szenvedélyekből indulok ki.


A szomszédaim láncdohányosok. Egyik azt mondta, reggel 3 cigivel indít. Este is egymás után 3 cigit eltol, gondolom napközben sem állja meg. Legyen csak napi 10 szál/fél doboz cigaretta.


365 nap alatt az 3650 szál. Az több mint 180 doboz cigi. Ha 1.500 Forinttal számolok az bő 270 ezer Forint.


Konkrétan a 130 ezer Forintnak a duplája, 1 év alatt 2 hétnyi vitorlázás.


Ha csak annyit tenne, hogy nem 3-asával, szívja a cigit, csak mondjuk 1-1 szál, akkor megmaradna a cigi is, mellette meg lenne egy heti vitorlázása.

2023. márc. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az mondjuk tény, hogy egy jó hobbival fel lehet dobni az életet.


Én magam például kéktúrázni szoktam és erről osztok meg képeket, írok beszámolót, stb.


Aztán van olyan ember, akit ez teljesen nem érdekel, és csak jön a számomra sablon "oszt nőd van már?" kérdésekkel.


Korábban is megvoltak ezek a kényszerítő kérdések. Mikor lesz kocsim, lakásom. Amikor lett mikor lesz már kész. Mikor leszek én a vezető a munkahelyen, stb.


Van ilyen is.


Meg van akivel a hobbimról el tudok beszélni órákig is anélkül, hogy megunnánk.

2023. márc. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Pont legutóbb olvastam egy túrázó blogger "kirohanását", ami arról szólt, hogy mindenki azzal jön, hogy "te a túrázásból élsz?" "miből telik neked arra, hogy ennyit túrázz?" "ki támogat?" stb.


Nyilván vegyesen megkapja ezeket rosszindulatú és nem feltétlenül rosszindulatú, inkább csak érdeklődő kérdésként.


Erre kifejtette a nagyközönségnek, hogy amúgy pont ugyanúgy dolgozik, mint bárki más, napi 8-10 órában nyomja a kétkezi melót és csak hétvégente ér rá a hobbijára.


Nekem erről az jut eszembe amikor jó régen pár haverral megkerültük a Balatont biciklivel. Az a 2-3 napnyi élmény annyi sztorit szült, hogy utána szerintem hónapokig azokból idéztünk. És meg is kaptuk hogy de jó nekünk, hogy mennyit megyünk együtt, meg mennyi élményünk van, stb. Aztán 3 nap volt egy amúgy otthon ülős, dögunalmas nyárból... :D

2023. márc. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!