Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetek nyitott,...

Hogyan lehetek nyitott, felszabadult, laza, érdekes ember?

Figyelt kérdés

Egész életemben, nagyon introvertált, merev, szorongó, csendes ember voltam aki nem tudja kimutatni az érzéseit. Sokszor mondták is hogy ne legyek már így befeszülve, legyek már lazább nyitottabb stb. Nagyon szeretnék rajta változtatni de valamiért nem megy.


Persze van egy-két közeli barátom akikkel nagyon felszabadult és laza tudok lenni, minden hülyeségben benne vagyok, de másokkal vagy nagyobb társaságba egyszerűen nem megy.


Nagyon jó lenne pedig, szívesen lennék sokkal lazább, nyitottabb idegenekkel is, szívesen lennék olyan ember aki, bátran könnyedén lehaverkodik egy buliba, munkahelyen, kondiba stb kb bárhol bárkivel, lenne rá igényem, hogy extrovertáltabb legyek. De egyszerűen nem megy, mennyire vagyok reménytelen? Lehetséges ezen változtatni vagy ha egész életemben ilyen voltam fogadjam el hogy ilyen is maradok?


26/F



máj. 24. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Sokunknak sajnos még egy két közeli haverunk sincs, akivel egyáltalán egy jót lehetne beszélgetni.Sem intro,sem extrovertált. Neked legalább van, ennyinek azért örülnöd kéne, főleg ebben az önző és személytelen világban.


F

máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
valószínüleg törölni fogják ezt a választ, de az MDMA segítene.
máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben vagyok.. Sajnos ez egy alapbeállítottság, nem nagyon lehet változtatni rajta, legfeljebb csak részben.

Erőltetni kell a társaságba menést, haverkodni kell, bulizni, néha erőszakkal.. Csak hát ez nem olyan könnyű. Mert ez egy adottság, személyiségjegy. Az is lehet, hogy valaki magára erőlteti a lazaságot, de akkor meg olyan művi lesz az egész, nem igazi..

De mondom, talán részben lehet rajta változtatni, csak ki kell menni a szobából és emberek közé menni. Légy kedves és humoros, kis pia oldja a gátlásokat. Bárcsak én is ilyen lazac csávó lennék... 🙁🙁

máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A szorongas es az introvertaltsag nem ugyanaz. Elobbin lehet segiteni, pl terapiaval vagy meg volt egy javaslat itt elorebb.


Intro pedig maradsz, az alapbeallitottsag es semmi baj nincs vele. Ahogy irod, van is par kozeli baratod, akikkel magadat tudod adni,szerintem ez tok rendben van.

máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tehát fogadjam el, hogy nem nagyon lehetek nyitottabb, laza?


Minimálisan tudok csak rajta változtatni és/vagy ideiglenesen droggal/alkohollal.


Pszichológus esetleg tudhat segíteni ezekben? Érdemes lenne felkeresni egyet?

máj. 24. 16:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szorongassal erdemes lehet szakembert keresni.


Nezd, en full laza vagyok, azon belul, h intro. Tobb ido kell, hogy megnyiljak uj embereknek, es nem is igenylem a nagy tarsasagot,sok ismerost, de nem feszengek ezen egyaltalan. Lehetsz nyitottabb, en is az lettem az evek soran. Szerintem egyreszt a kor, masreszt az elmenyek, hogy sokszor beleugrok uj helyzetekbe es helytallok, imadom, es ettol no az onbizalmam. Regen en is feszengtem pedig.



A fent emlitett szer (nem en irtam) amugy hosszutavra is ki tud hatni, nem csak amig be vagy allva 🙂 De termeszetesen senkinek nem javasolnek ilyesmit.

máj. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vigasztaljon benneteket, hogy vannak olyanok, akiknek ez a viselkedés kifejezetten tetszik! A csöndes emberek fantasztikusak szerintem. Olvassátok el Susan Cain Csend c. könyvét, az is ad egy kis vigaszt! Én is ilyen vagyok, és teljesen okés a világ így.
máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Egyik régi barátom pont ilyen. Teljesen normális életet él :)

Általában volt barátnője, szóval nem ezen múlik. Vállakozó, belejött a csendes életbe, sikeres. Mi azért nem jártunk sohasem, mert nem volt meg a kémia. A személyiséggel nem volt gond, azért a barátom. Mondjuk elég ritkán beszélünk, de mi már csak ilyenek vagyunk.

Ne izgulj, nem kell mindig középpontban lenni, a perifériáról sokkal több mindent meg lehet figyelni. Továbbá nem kell minden lánynak szőkére festenie a haját - ez pont olyan...

máj. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megváltoznod, tanulj meg kérdezni. Ha felhívod a lányt, aki tetszik, és megkérdezed, "Hogy vagy?", máris elindul valami. Bőven elég, ha figyelsz rá, ha neki középpontban vagy, nem kell, hogy egy egész társaság középpontja legyél.

Nem csak az introvertáltak izgulnak randi, vizsga, állásinterjú előtt!

máj. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Élettapasztalattal nőni fog az önbizalmad, az már elég.
máj. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!