Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Üdv! Mi lehet a hiba? (bővebbe...

Üdv! Mi lehet a hiba? (bővebben alább)

Figyelt kérdés

Régóta motoszkál bennem egy gondolat ,söt kérdés amire nem találok választ magamban!

37 éves vagyok! Ez önmagában még semmit nem jelent no de!

nőtlen is vagyok,és ráadásul a szüleimmel élek!

Van egy bátyám aki épp ellentétem, már 20éves korában elköltözött hogy saját élete legyen,szakmát tanult, barátnői voltak,minden amibe kezdett siker volt számára,mára családja van felesége,gyermeke, saját lakása,autója, szóval mindene, ezzel szemben nekem semmim egy autón kívül,motoszkál bennem a kérdés vajon engem mi tart a szülői háznál amiért nem tudok elválni töle?nincs barátnő,nincs munkám,semmi olyan mint amit a bátyám elért!

Mi lehet a gond? mi van meg a bátyámban ami bennem nincs ahhoz hogy érvényesülni tudjak,az egész életem csak kudarcokból állt, bármihez nyúlok,bármivel próbálkozok,kudarc a vége! 20 éve vagyok a szakmai pályán de egy évnél többet nem tudtam megmaradni egy állásban sem!Önsajnálat szagúnak tűnhet amit irok,de mégis ugy érzem valami gond van az emberi jellememmel,csak nem tudom mi hibádzik és hol?



2013. máj. 19. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért rúgtak ki?
2013. máj. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Kereső lélek vagy.. Mennyire figyelsz közben? lehet, hogy sok minden mellett elmész, ami pedig hűségre és kitartásra ösztönözne, ha mélyebben figyelnél? ?

A bátyáddal való hasonlítgatást be kell fejezni. Mindegy ő mit ér el, mennyire "siker" amit elért nem is tudjuk, nem is érdekes, hisz Te egy másik ember vagy, más úton. (siker! mi az? nem az a cél..)"A boldogsághoz nem vezet út, az út maga a boldogság-mondják a buddhisták.

2013. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"amire nem találok választ magamban!"

+még valami: mit gondolsz erről a József Attila versrészletről:

[link]

"Hiába fürösztöd önmagadban,

Csak másban moshatod meg arcodat."

2013. máj. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az hogy miért rugtak ki nem helytálló, balszerencse kisért egész életmben, volt ahol a vezetőség nem talált alkalmasnak, volt ahol én nem éreztem jól magam, volt mikor csődbe jutott a cég és leépítettek, mindig is ugy éreztem nem találom önmagamat csak sodródok az árral,tehetséggel nem áldott meg a sors semmilyen téren,és nem azért hoztam fel a bátyámat példának hogy őhozzá akarnék hasonlitani,én arra keresném a választ mi tart vissza attól hogy külön, saját életet merjek élni? ami József Atillát illeti köztudott hogy öis egy elveszett lelkü ember volt aki sosem találta a helyét a világban,ezt jól tükrözte a költészete is!
2013. máj. 19. 17:30
 5/16 A kérdező kommentje:
Mit jelent az hogy kereső lélek?Mit keresek és miért ha valóban ez volnék?És hogyan tudnék kizökkenni ebből az állapotból,mert amiben vagyok abban egy szemernyit nem érzem jól magam!Állandó bizonytalanság van urrá rajtam, pedig sok mindent tudok sok mindenhez értek mégis folyton ugy érem hogy tanácsra szorulok,sok dologhoz nem merek hozzákezdeni mert nem vagyok biztos magamban,gátlásos is vagyok ez is tény!ugorjak a méj vizbe és egy huszáros vágással nézzek szembe a valósággal,költözzek el a szülöi háztól és bármit hoz is az élet éljem a saját életem? ez lenne a megoldás?
2013. máj. 19. 17:38
 6/16 anonim ***** válasza:

első vagyok

Csak próbálok rájönni a az általad kudarcnak vélt dolgokra. Voltál már egyedül bárhol is? Úgy értem, például felülsz egy buszra, elmész egy távolabbi városba egyedül, aztán este az utolsó busszal hazamész vagy akár ott is alszol egy hotelben. Éltél már külön albérletben? Tudsz főzni, takarítani, ellátni magad? Gondolkodtál már azon, hogy ezeket megcsináld, vagy mindent a szüleid csinálják meg helyetted? Milyen szakmád van, miért pont az a szakmád és nem gondolkodtál-e esetleg váltáson?

2013. máj. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
elsö nos, több évig dolgoztam külföldön ,németországban, és az ország több pontján is már,etudom látni magam,tudok főzni,mosni takaritani, nem félek az önállóságtól csak mint irtam ugy váltakozott azegész életem hogy melo munkanélküliség melo munkanélküliség, semmi biztos nem volt az életemben, és mivel amugyis bizonytalan vagyok, bizonytalanul nem vágok neki az életnek,bár azt mondják a muszály nagy ur!bonyolult lélek vagyok, önmagammal is harcot vivok állandóan, és jó lenne már megbékélni végre de nem megy :(
2013. máj. 19. 19:31
 8/16 Joola ***** válasza:
ne érts félre, de úgy vélem, hogy nem itt fogod megtalálni a választ. szerintem az már egy jó indítás, hogy felteszed magadban a kérdéseket és elgondolkozol, de ha javasolhatok valamit, szerintem egy pszichológus ilyen esetekben nagyon is segíthet! amennyiben megengedheted magadnak, keress fel egyet, a közhiedelemmel ellentétben nem csak "dilisek" járnak oda, hanem olyanok is, mint te, akik krízisben vannak és nem találják az okát, a kiutat. sok sikert önmagad megtalálásához!
2013. máj. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én kétféle megoldást látok. Vagy kifogsz magadnak egy erős akaratú hölgyet, aki gatyába ráz, vagy fogod magad, hátat fordítasz mindennek és mindenkinek, és valahol új életet kezdesz.
2013. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Miguel a tanács nem rossz,csak abban hibádzik kicsit hogy nincs olyan nő aki eltudna maga mellett képzelni egy határozatlan,önmagában bizonytalan férfit!A nők heppje a Határozottság, magabiztosság,ami rám finoman szólva sem jellemző,igy az hogy kifogok egy határozott leányzót vajmi csekéj a lehetősége,azt meg hogy hátat fordítsak mindennek és uj életet kezdjek valahol hát ,a feltett kérdésemben van erre a válasz,épp arra keresnék magyarázatot miért nem tettem ezt eddig meg?Érzem hogy valami visszatart attól hogy uj utakra lépjek,csak nem tudom hogy mi!És ez az én bajom ami meggyötri életemet és talán okozza a bizonytalanságomat is!
2013. máj. 20. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!