Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alább angol mondatban mi a...

Az alább angol mondatban mi a hiba? Feladatban mondatok voltak, melyeket ki kell javítani. Nem értem ebben a mondatban mi lehet a hiba. Nincs szövegkörnyezet.

Figyelt kérdés
No houses are allowed to be built here.
2011. aug. 9. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

No houses are allowed to be built here.

Nekem olyan rappesnek hangzik.

Inkabb: Houses are not allowed to be built here. /It is not allowed to build houses here.

2011. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Houses are not allowed to be built here?
2011. aug. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy aktív cselekvés kell az allowed to után, tehát:

You are not allowed to build houses here.


(mármint a házaknak nem lehet megtiltani, hogy "odaépülődjenek", hiába passzív mondatról van szó, de ANNAK nincs megengedve vmi, AKI a 'be not allowed' ELŐTT van...)

2011. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a feladatban houses-nek kell maradni az alanynak, igét lehet változtatni, lehet can kellene, nem tudom, valaki okosabb?
2011. aug. 10. 17:06
 5/5 anonim ***** válasza:

úgy érted, a SEGÉDigét...

Ha nem nyúlhatsz hozzá úgy a mondatodhoz, hogy maradnia kell passzívban, és változatlan kell maradjon a mondatszerkezeted, akkor bizony "can"...

2011. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!