Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki többre vágyik,...

Ha valaki többre vágyik, akkor azt mondják, hogy ne máshoz hasonlítsa magát, ellenben tudnak példálózni, ha másnak még rosszabb?

Figyelt kérdés

Bővebben: ha valaki elégedetlen azzal, ami körül veszi, és netán azt mondja, hogy pedig azokat a javakat is embereknek gyártják, amit ő nélkülözni kényszerül, akkor egyből azt mondják, hogy ne másokhoz hasonlítsuk magunkat, hanem csak magunkhoz.

Node: amikor valaki mondjuk "önsajnálva sipákol" valamiért, akkor negatív példákra viszont szívesen használnak másokhoz való viszonyítást.

Pl "nézd meg a Józsit, neki mégrosszabb, mégse sipákol"

Szóval ezt lehet, de azt nem, hogy "jó a józsi így van, de nézd meg Tomit, neki mimindene van" stb stb.


Szóval igazságos, hogy csak a negatívra lehet a másokkal példálózást használni?



#képmutatás #igazságérzet #kioktatás #önjelölt bölcsesség
2013. máj. 25. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazságos. Én is utálom, sokszor tapasztaltam már.

De annyi biztos, hogy amid van, azt értékelned kell! És nem amiatt, aki rosszabb helyzetben van nálad, hanem magad miatt! Többre lehet vágyni, kellenek is célok az életben, ez a normális. DE azok a célok legyenek reálisak és ne érezd úgy, hogy csak akkor lehetsz elégedett magaddal/a helyzeteddel, ha azokat eléred. Az odafelé vezető úton is örülni kell mindennek, amid van, az életnek! Küzdeni kell a célért, de nem kell feladni érte az életet. Eszembe jutott, amit Dumbledore mondott Harrynek az első részben:

"Rossz úton jár az, aki álmokra épít várat és közben elfelejt élni." Azt hiszem így mondta. Hülye példa, de van benne igazság :)

2013. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem igazságos és szerintem bugyutaság, amugy én ezen igy konkrétan nem is gondolkoztam még ahogy itt leirtad,interesting :D. én azt gondolom (miután anyám 50szer vágott iyleneket a fejemhez hogy bezzeg ez bezzeg az) hogy mindenkinek a sjaát problémája a legnagyobb, és eldöntheti hogy azt tartja-e annak vagy nem,és ha valaki ezt nem érti, az nem méltó arra hogy ilyen jellegü dolgokról vele beszélgessen az illető.meg mondjuk ezt gyakran mondják akkoris ha nem tudják a megoldást a problémára,tehát lelki problémákra egyebekre nem tudhatja fletétlen más a megoldást, igy könnyebb azt mondani hogy másoknak iylen olyan és ennek fejében mérlegelj hogy neked pedig jobb "józsinál pl". ennek amugy az a szépséghibájahogyha van akinek sokkal rosszabb,akkor van olyan akinek sokkal jobb,tehát ha ugy gondolkoznál hogy a negativ dolgaid másokhoz viszonyitod amit nem szabad ,akkor egésznap azon forognál hogy neked mennyire rossz, mert tudod hogy mindig van valaki akinek jobb...

amúgy ez érdekes..vagy inkább zavaros,de szerintem ez áll a dolog hátterében,az ember nem tud jobbat kitalálni ha nem tudja a probléma megoldását.

de amúgy ennek az értelmetlensége töb szempontból kiüt.. például:

-nincs itthon a hűtőben majonéz

-és? másnak erre sincs pénze!

-mire te: képzeld 40éve nem volt majonéz, 100 éve hütö, 200éve meg áram és MÉGIS túlélték az emberek

mire a válasz: AZMÁS.. nem más. csak nem tudja rá a megoldást. nem tudjá azt mondani hogy "igen probléma van igen nem oldottam meg vagy igen az én hibám". ehelyett könnyebb mást és más dolgait elöveni. phéldául,szherintem :D

2013. máj. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jókat írtatok, köszönöm :)


Az, hogy "probléma van és az én hibám, mert nem oldottam meg" az viszont csak akkor állja meg a helyét, ha ez embernek egyébként módjában állna megoldani a hibát, problémát.

2013. máj. 27. 12:28
 4/4 anonim ***** válasza:

"probléma van és az én hibám, mert nem oldottam meg"


Igaz, akkor "állja meg a helyét", ha lett volna módod megoldani. Csak nekem az a tapasztalatom, hogy nem ilyenkor szokták mondani...

De én ilyet szinte soha nem mondok senkinek, csak akkor ha azt látom, hogy nem tanult a dologból és ráadásul kipécéz valakit(általában engem), hogy akkor segítsek neki kimászni a bajból....na akkor "magára hagyom kicsit", hogy tanuljon egy kis felelősséget. De ha tudom, hogy tanult az esetből, akkor segíteni szoktam, nem még a szemére vetni, hogy miért nem oldotta meg...

De azt sem olyan könnyű megállapítani, hogy lett volna-e rá lehetősége...sok mindenről nem tudhatunk.

2013. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!