Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők kommunikációs hiányossága?

Nők kommunikációs hiányossága?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy ha lányoknak/nőknek egyszerre több kérdést teszek fel írásban (pl. facebookon, fórumon vagy priviben) egymás után akkor hajlamosak egyik-másikat teljesen figyelmen kívül hagyni. Egyszerre csak 1 kérdést szabad feltenni. Viszont így - mivel az üzenetváltások között több óra vagy nap is eltelik - rengeteg érdekes információ vagy kérdés bennem marad és nagyon megnehezíti a kommunikációt, hogy mindig csak 1 adott dologról beszélhetek, holott normál esetben rengeteg különböző témát tundék egy-egy üzenetbe írni. Ez a megfigyelés 22 és 16 év körüli lányok között történt és az érdekelne más is megfigyelt-e hasonlót? Személy szerint marhára idegesít a dolog.

2013. jún. 11. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt pont a férfiaknál tapasztaltam, lányoknál nem. Úgyhogy csináljátok meg a megfigyelést fiúkkal is, akkor rájöttök, hogy az emberek általában ilyen figyelemhiányosak vagy azért, mert nem érdekli őket a másik, vagy azért, mert tényleg nem valami okosak.
2013. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában a nőkre mondják, hogy egyszerre több dologra tudnak figyelni, mert genetikailag így kódoltak. Így elméletileg nincs alapja a megfigyelésednek. De fontos, hogy egyéni különbségek is léteznek, és fontos, hogy milyen szoros a barátság köztetek, mi a téma, és mikor írod. Én azt figyeltem meg, hogy a számomra fontos embereknek mindig visszaírok, minden kérdésére. Akivel nem olyan nagy eget rengető témáról beszélünk, ott előfordulhat, hogy nem reagálok mindenre.

Sajnos semmire nem jó a chat. Az e-mail értelmesebb, mert van időd átgondolni, és összefoglalni. Sajnos nagyon kevesen tudják jól értelmezni, és jól használni az e-maileket és a chat-et.

Személyesen beszélj mindenkivel, ha lehet.

2013. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1.Egy adott témában nem normális,ha nem figyel több kérdésre.

2.Több témában több kérdésre normális,ha nem figyel.

Most normális beszélgetés az,amiben össze-vissza kevered a témákat?Szerintem nem.Ugyanis gondolj bele:

-Hogy vagy?Képzeld ma Barack Obama felkelt és kijelentette,hogy szép napunk van!Mit gondolsz erről?Ja és képzeld,magyarok nyerték meg a Britains Got Talentet.Ma új telefont vettem 30000 forintért,neked milyen van?Milyen az időjárás?Voltál kint az árvíznél önkéntesként segíteni?Hol lehet kézkrémet venni?


Azt is gondold el,hogy ez élőben milyen m_rha idegesítő!

2013. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 Én ilyen vagyok:D
2013. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy ha felteszel több kérdést, mindre válaszolnak-e, nem a nemektől függ. Sokkal inkább az alaposság, illem és szimpátia kérdése. Az már más kérdés, hogy általában (12-14 éves) (elkényeztetett) (eléggé elribancosodott) (éretlen és flegma bunkó) kishölgyek viselkednek így, de ez nem a nemük miatt, hanem a magatartásukból adódóan van így. Mert az ő körükben "menő" ez...


Másrészt: egy normális kommunikációban egyszerre 1 dologról esik szó. Az, ahol párhuzamosan 3-4 fologról megy a társalgás, az inkább felszínes, felületes beszélgetésre utal. Normál esetben ha beszélek valamiről - akár írásban, akár szóban - nem kapkodok ide-oda más témák után, amikor épp valamiről társalgunk.

2013. jún. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3, 5

A különböző témákat úgy értettem, hogy kapcsolódóan 1 adott dologhoz. Tény, hogy elkalandozok néha, de mindegyik szálnak van egy közös kiindulópontja. Amikor túl messzire mennék akkor inkább visszatörlök, de ha túl mélyen folyok bele egy adott témába, akkor pedig olyan érzésem van, mintha a másik fél azt mondogatná, hogy "lapozzunk már tovább".

Ja és még a 3-as válaszolónak pont az egyik ismerős 22 éves lány akire teljesen illik az általad vázolt tulajdonság. Élőben mindenbe gyorsan belekap egy kicsit és én alig bírok lépést tartani vele olyan hirtelen váltogatja a témákat. Chaten már sokkal lassabban reagál, és az olyan üzenetekben ahol pedig akár órái is lennének válaszolni pedig pont nem jeleskedik, ő is az aki miatt megfogalmazódott ez a kérdés bennem, kihagyja a választ ha egynél több dolgot kérdezek.

Érdekes az emberi kommunikáció, az az érzésem támadt, hogy már-már nem értem, hogy működik a dolog.


Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. jún. 11. 23:14
 7/8 Dollersz ***** válasza:
Hát, én minden kérdésre szoktam válaszolni. Chaten rossz beszélgetni :S Nem látom a szöveget sokszor teljes egészében, meg ha már leírok 3 gondolatot, akkor tekergetni kell a görgőt... inkább email, vagy levelezés :) Mert ott ha nem írok vissza 5 mp-en belül, akkor nincs az, hogy megharagudtam.
2013. jún. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, azt mondják, a nők több dologra is tudnak figyelni. Erre én soha semmilyen bizonyítékot nem láttam, általában nők mondják ezt, ők dicsekednek ezzel, szóval maradjunk annyiban,h ez egy mítosz, semmi más. De amiről te beszélsz, kérdező, az más dolog sztem. Ja igen, és ha lehet előre legszögezném,h a biztosnemvoltmégbarátnődbiztosszűzimpotensmelegvagy típusú női hiszti nem érdekel. Szóval a nők azért nem válaszolnak, mert nők, és megtehetik,h a flegmák, beképzeltek és unalmasak, mert a testük miatt- ha nem kövérek nagyon- mindig sok férfi próbálkozik náluk. Ezért még egy átlagos vagy molettebb nő is beképzelt és általában teljesen passzív. Ezért van az,h társkeresőkön nem válaszolnak, beképzeltek, és mindent a férfitől várnak el, közben semmit nem csinálnak, nem kezdeményeznek, válaszra sem méltatnak, kivéve ha tetszel nekik. Persze azt elfelejtik,h ezt max. 30 éves korukig tudják csinálni, utána általában jön a hiszti, h már nem kellenek senkinek :D. Sztem erről van szó, ez inkább lustaság és flegmaság.
2013. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!