Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember, akit csak...

Van olyan ember, akit csak látásra ismertek, és nem szeretitek, sőt utálljátok? Mit lehet utállni egy olyan emberbe, akit nem is ismertek?

Figyelt kérdés
Mi nem tetszik benne?Fensőséges,beképzelt,esetleg félénk,zavarban van,s ez idegesít titeket?
2013. jún. 14. 22:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Külsőre,aki nem tetszik,rühellitek?Sajnos hallottam már ilyet...
2013. jún. 14. 22:15
 2/6 anonim válasza:
100%
Nekem van egy ilyen lány. Soha nem beszéltem még vele, de hihetetlen ellenszenves.
2013. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehetetlen ismeretlenül utálni valakit. Aki ezt teszi, az végtelenül ostoba, hiszen ha valakit nem ismerünk, akkor fogalmunk sincs, hogy milyen ő. Amiket gondolunk róla, azok csak feltételezések. Olyan természetesen van, hogy valaki nem szimpatikus, valami megmagyarázhatatlan oknál fogva, na de utálni...az más. Utálni csak azt lehet, akit ismerünk, akit van miért.

És sajnos mindenki rögtön ítél (igen, én is), pedig semmi értelme. Volt régen egy csaj, aki ide költözött a környékünkre. Ahogy írod, beképzeltnek hittem, mert annak látszott. (Nem utáltam, hiszen nem ismertem, csak nem volt szimpi) Aztán egyszer mindketten épp kutyát sétáltattunk, elkezdtek játsszani a kutyáink, így akaratlanul is beszédbe elegyedtünk. Kiderült hogy nem is beképzelt, sőt, jófej. Ez 9 éve volt, és azóta ő a legjobb barátnőm.

2013. jún. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első,honnan ismerted a lányt,suliból?Mi miatt nem szimpi?Második,igen,nem szép külső alapján ítélni,sajna ismerek egy ilyen ,,észlényt'',aki csak azért nem csít vkt,mert nem úgy öltözik,vagy nem úgy néz ki,ami neki megfelelne!Tök jó,én is csalódtam már így,persze jó értelemben,nem utálltam az illetőt,csak mogorvának gondoltam,mert mindig csúnyán nézett:)Egyesek ám tudnak nézni
2013. jún. 14. 23:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Alapvető védekezési ösztön ez .Ha valamilyen régi rossz emlék tapad egy arcvonáshoz ,stílushoz akkor automatikusan az ugyanezen stíluselemekkel rendelkező embereket is fenntartással kezeljük. Ésszel persze felül lehet bírálni ezeket az ösztönös dolgokat. Sokszor viszont a megérzés helytálló ,pl rossz szándékú emberek felismerése. Ez a fajta intuició sokaknál beválik ezt ki kell tapasztalni ,hogy mi magunk mennyire rendelkezünk jó "radarral"
2013. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez velem is megtörtént én se utáltam a srácot de nem volt szimpatikus mert beképzeltnek és nagy képűnek látszott.Mikor úgy alakult hogy kettesben maradtunk elkezdtünk beszélgetni és kellemesen csalódtam azóta is tartjuk a kapcsolatot.
2013. jún. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!