Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz valaki nagyon...

Mitől lesz valaki nagyon pénzéhes és anyagias?

Figyelt kérdés

Mitől válik valaki ilyenné?

Barátom mesélte, hogy pl az ő egyik rokoni családja a barátom nővérének esküvőjére pl nem volt hajlandó elmenni (meghívták őket), és ki is jelentették, hogy azért, mert "minek pazaroljuk a pénzünket ajándékra, nem akarunk venni", de hozzá kell tenni, h nagyon jól keresnek.


Ez csak 1 példa, de rengeteg hasonló esetet láttam már....nem csak felnőtt embereknél, hanem 20on éveseknél is.

Nekem apám is ilyen volt (most már nem lakok otthon). Mindig csak a pénz a pénz a pénz, semmi más nem érdekelte, csak hogy legyen pénze. Sokszor nem is evett, hogy spóroljon, mert őt "milyen boldoggá teszi, ha sok pénze van".

Olvastam már itt olyan kérdéseket is, hogy kétségbe van esve a gyerek, mert a szülei 18 évesen ki akarják őt rakni, vagy ha nem, akkor bérleti díjat kérnek.....



Mitől lesz valaki ennyire pénzéhes? És átlagba nem is az olyan családoknál látok ilyet, akik szűkölködnek, pont olyanoknál veszem ezt észre, akik viszonylag, vagy ténylegesen jól keresnek.



2013. jún. 17. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Altalában azok a sóherek,akiknek van.

Minél több van nekik, annál többet akarnak, hogy megspóroljanak.

Na és ezek azok, akik irigyek ha valakinek is sikerül kimászni a sz@rból.

2013. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ilyennek születnek. Nekem is ilyen egy csomó ismerősöm és egy csomó családtagom. Mindenen spórolnak, egyszerűen képtelenek élvezni az életet. Azt, hogy nem dobálják ki két kézzel az ablakon a pénzt, még meg is értem, de azt, hogy egy csokit ne vegyen magának, ha jól esne, meg hogy ne járjon el sehova, mert jaj, pénz, az szerintem már gáz. Én meg a szöges ellentéte vagyok mindennek. Inkább csinálok olyan munkát, ami nem fizet olyan sokat, de legalább szeretem, minthogy szenvedjek. Gyerekesnek tűnhetek, de ez van, nem kell egyelőre eltartanom magam, így kényelmes:DD
2013. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Abban nő fel és azt látja egyedüli értékrendnek, azaz azonosul a szüleivel. Meg sem kérdőjelezi, hogy van más út is. Nézd meg a Csengetett Mylord-ot és gondolj Poppy Meldrumra.


2. Valami egyéb más baj miatt túlkomplenzál: csakis a pénz számít neki, semmi más. Azzal akar magának boldogságot venni, azzal akar nagy lenni, azzal akar irigyléreméltó lenni - azzal akarja a benne rettegő kisgyereket megvígasztalni.


Sok ember, aki a második pont alá tartozik nyomorgott gyerekként, vagy rettenetes traumákat élt túl és ezzel akarja kicsit gyógyítgatni, vagy betakarni a sebeit. (hasztalanul, de ez más kérdés)

2013. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Antimod ***** válasza:

"Sok ember, aki a második pont alá tartozik nyomorgott gyerekként"


Ilyen embereket én is ismerek. Egy szegény családból öt testvér közül csak egy nem lett kőgazdag, mert művészeti pályára ment... Van közülük, aki most is iszonyú sokat keres, de hajtja magát, dolgozik éjjel-nappal, szerintem már kényszeres módon. Semmi nem indokolja már azon a szinten. Sajnálom az ilyen embereket, komolyan.

2013. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk a saját gyerektől való bérleti díj kérést durvállom, de az anyagiasság ízére rá lehet érezni, amint kiemelkedik az ember a szürke mókuskerekesek napi piti gondjai közül. Amikor megadatik, hogy többed van, mint amit felélsz, újabb lehetőségek nyílnak meg, annál jobban tudod becsülni a pénzt és minél többre szert tenni vagy legalábbis erre törekedni.

Amíg csóró valaki, addig úgyis tudja, hogy hó közepén elfogy, aztán várja a fizut, mint a messiást.

Ám aki ennél tovább tud lépni, az hamar ráérez a dologra.

2013. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!