Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés lehet az életben...

Milyen érzés lehet az életben előszőr látni?

Figyelt kérdés

Kétféleképpen adhattok választ:

-Egy újszülött csecsemőnek milyen érzés lehet?

-És egy vak embernek, aki születésétől fogva vak volt és egy géppel úgy láthatna, mint mi.

Ez milyen érzés lehet? Mert a vak embernek egy kicsit ijesztő nem? Mert már hangokból, tapintásból ismeri a világot. És most Pl. 50 évesen lát az nem furcsa? Újból kell tanulnia mindent, milyenek a színek, a különböző állatok stb. Na szóval: Mi a véleményetek?


2013. jún. 17. 21:35
 1/6 anonim válasza:
Ezt nem lehet megmondani de biztos jó és örömteli meg egyrészt furcsa és meglepő lehet :)
2013. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tényleg ijesztő lehet elsőre, ha belegondolsz abba hogy az információ 90%-át szemünkön keresztül kapjuk akkor talán sokkoló is lehet (én valószínűleg először csak kis ideig tartanám nyitva a szememet ez miatt). Mondjuk ha már hozzászokna az illető akkor szerintem sok örömet találna benne (olyan dolgokban gyönyörködne amik nekünk tök természetesek - színek, emberek, állatok, növények, vagy akár a naplemente pl.)
2013. jún. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van a vakrandi nevezetű film. Ha még nem láttad az is arról szól hogy van egy vak srác aki randizni kezdett egy lánnyal ha jól emlékszem Indiaival. És ugye közbe egy speciális szemüveget fejlesztettek ki neki aminek segítségével képes volt a látásra, ami ugye nem tartott túl sokáig de megismerhette a szüleit pontosabban láthatta őket, akkor a barátját, akkor rácsodálkozott milyen igazából a TV meg amikor látta a tükörképét akkor is annyira rácsodálkozott hogy túlterhelte agyában a látószervét amire a speciális szemüvege volt rögzítve és rosszul lett. De ő ennek ellenére képes volt a barátnőjéhez menni akivel épp szakítottak és hogy láthassa hogy milyen.

Ez kb ugyanilyen lehet a valóságban is ha valaki egyszer csak elkezd látni.

Persze ha lenne egy technológia amivel képesek lennének egy vak embernek megadni azt hogy újra láthasson akkor gyakorlatilag teljesen furcsa lenne neki az egész élet, láthatná mind azt amit eddig nem láthatott.

Most így a filmre visszatérve a srác csak fekete fehérben volt képes látni a világot, nem színesbe.

De ha valaki ugyanúgy látna mint mi, akkor ugye először minden hirtelen történne a fejébe, mert egy újszülöttnek először látni teljesen más, mert még nem érti úgy a világot mint egy felnőtt vagy egy 10 éves.

de ha egy felnőtt látná akkor tapintásból, szagról meg a hang alapján tudná hogy mi micsoda, csak látná is, és gyakorlatilag mindent kezdhetne elölről ami kicsit összezavarná őt a dolgokban, mert akkor ugye így belegondolva ösztönösen cselekedne úgy mintha vak lenne de közbe lát mindent rendesen.

Én ezt kb így tudnám elképzelni.

2013. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindhármótok nagyon jókat írt! A filmet meg lehet hogy megnézem, felkeltette az érdeklődésemet. Köszönöm, várom a további válaszokat is!
2013. jún. 17. 22:24
 5/6 AlinaHella válasza:
Én is azon a véleményen vagyok, mint a többiek. A csecsemőknek minden új, és mivel nem sokunk emlékszik bármire is az első pár évből, nehéz lenne megmondani. Én a második lehetőséget úgy képzelem, hogy kell hozzá nem kevés mersz, csak akkor működik, ha kíváncsi, befogadó és nyitott, máskülönben akár ki is eshet egy jó darabig a már megszokott, kényelmes rutinból. A többi érzékszerve, amire eddig támaszkodott, már kevésbé lesznek hasznosak számára, így igen furcsa lesz neki minden. Én, olyan emberként, aki látással született, igen hálás lennék, ha vakon születettként megláthatnám akár csak egy rövid időre is azokat a dolgokat, amiket eddig soha. Talán hálásabbak lesznek, mint a többi ember-és nem akarok messzire menő következtetéseket levonni, de lehet, hogy több lesz közülük az olyan, aki észreveszi az apró szépségeket a környezetében, jobban kihasználja az életét. De ez tényleg csak spekuláció. Remélem nem baj, hogy kicsit elkanyarodtam a fő témától. : )
2013. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy aki vakon születik, soha nem képes megtanulni látni, mivel az agyban ez a tanulási képesség csecsemőkorban elvész. Hiába gyógyítják meg a szemét (vagyis a szeme képes látni), az agya nem dolgozza fel a képet.


Ez egy jó kis regény, ami némi választ ad a kérdésre, a főhős, aki fiatalkorában vak, és felnőttkorában meggyógyítják, egy darabig még nehezen viseli, csukott szemmel jár.

[link]

2013. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!