Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor éreztétek először...

Mikor éreztétek először mozogni a babátokat? Mit csináltatok éppen? Milyen érzés volt (fizikailag és lelkileg egyaránt)?

Figyelt kérdés
:)
2013. márc. 7. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:

16+5 hetes voltam amikor először éreztem a kisfiamat :)

Éreztem vagy 2 alkalommal,aztán napokig semmi..aztán 18 hetesen megint éreztem vagy 2x,és aztán megint csend..végül a 20. héttől jelentkezett be minden nap :)

A 16+5 hetes mozgásnál nem tudom már,hogy mit csináltam.A 18 hetesnél pont autóban ültem,éppen Uh-ról tartottunk haza a párommal amikor 2x erősen megrúgott,vagy nem is tudom mit csinált :)

Hogy milyen érzés volt??A világon a legjobb érzés volt,amikor először éreztem ténylegesen azt,hogy él a babám :))

És azóta is nagyon jó érzés(még akkor is amikor úgy mozdul,hogy fáj),mindig amikor megmozdul,mosolyt csal az arcomra legyek éppen bárhol :) Szerintem hiányozni fog szülés után ez az érzés :)


31+2 hkm

2013. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 hetes voltam amikor először éreztem, de a páromon kívül senkinek nem mertem mondani, mert attól tartottam, hogy hülyének néznek.Ekkor még csak az a pillangós, buborékos érzés volt. Aztán a 15. héten épp munkában voltam, amikor megálltam egy pillanatra és egymás után 2 határozott rúgást éreztem. Ekkor már tuti biztos voltam benne, hogy ő volt az. De még így is volt aki hülyének nézett mikor elmondtam. A 16. héttől napi szinten éreztem őt, és persze azóta egyre erőteljesebben és gyakrabban. Szerintem az egyik legcsodálatosabb érzése, ekkor olyan valóságossá válik az egész. Bár hozzá kell tennem, most a 30. héten néha már kellemetlen dolgokat is tud csinálni, de nem érdekel, csak mozogjon, mert akkor tudom, hogy minden rendben van vele!:)Már nagyon aranyos, kinyomja magát, húzza a lábát belülről a hasfalamon, ami ettől hullámzik. Lehet vele játszani. Oda rakja a lábát, ahova én vagy az apukája teszi a kezemet/kezét. Csodálatos, ahogy egyre több dologra reagál.
2013. márc. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19 hetesen, lefeküdtünk aludni, hátamra feküdtem és akkor rugodt egy akkorát, hogy kiemelkedett a hasam.
2013. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is 16 hetesen éreztem először. Mindenhol olvastam ezt a buborékos hasonlatot, de inkább csak úgy erőltetve, jobb híján illett rá. Talán az izomrándulás jobban leírja. De inkább olyan érzés volt, mint amikor valaki kisujjal gyengén megbök, csak belülről kifelé. :) Épp "lecsúszva" ültem a kanapén. Később is így éreztem leginkább.
2013. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én épp sétáltam a férjemmel, vacsorázni mentünk :)

16 hetes voltam, megálltam egy pillanatra, hogy ezt tényleg az volt-e, amire gondoltam :) Inkább izomrángás-szerű érzés volt, pár nappal később biztosra vettem, hogy már akkor is ŐT éreztem :)

Már kint rugdos, 5 hetes múlt :)

Boldog babavárást nektek! :)

2013. márc. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a leges legelső érzésről kérdezel, akkor 14 hetes voltam és olyat éreztem, mintha egyetlen egy apró buborék pukkanna a pocimban. Úgy, mint az ásványvizes palack oldalán. Leírhatatlan érzés volt. Aztán 3 hétig semmi. 17 hetesen kezdtem el érezni, azt hiszem feküdtem éppen az is ilyen bugyborékolás szerű volt. Aztán egy ideig csak néha néha, nekem is olyan 20 hét körül rendszereződött. :)
2013. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

16-17 hetes voltam, hátradőlve ültem a kanapén. és akkor éreztem egy nagyon furcsa érzést, amit addig nem. Nem tudtam biztosra, de mára már tudom, hogy ő volt! :) kis tündér...én nagyon örültem neki, és jó érzés volt!

És mindig vártam, hogy újra érezhessem! :)

22hkm

2013. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15 hetes voltam, és éppen félálomban voltam. Nem tudtam biztosra, hogy ő az, de mostanra már többször volt, és általában naponta jelentkezik az érzés, egyre inkább felismerhetően. Olyan érzés volt, mintha a szívem dobogna az alhasam egy pontján, néha erősebben, néha gyengébben, de szabályos időközönként, hanem mikor hogy. Annyira álmos voltam, hogy nagyon nem tudtam már meghatódni, csak elmosolyodtam, és el is szunyókáltam. :)
2013. márc. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Apróbb kis mozgásokat már a 15. héttől éreztem, de ekkor még egyáltalán nem voltam biztos abban, hogy ez tényleg Ő (mostmár így utólag tudom, hogy igen, ő volt:)


Az első rúgást 16 hetes 3 naposan kaptam, este az ágyban feküdtünk a férjemmel, és tv-t néztünk. Ekkor éreztem először egy határozott rúgást, majd még egyet és még egyet. Mondanom sem kell, könnybelábadt a szemem :) Azóta minden nap érzem mocorogni, főleg este aktív és étkezések után.


18+4 hkm

2013. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Maja20 válasza:
Lehet butának gondoltok,igaz én decemberben szültem,jelzem első babám. A keresztlányom július 9én született és én aznap 23:53kor éreztem egy rúgást,nekem is kiemelkedett a pocim. 11hetes voltam akkor. A védőnőm sem hitte el de kb 2kihagyás után minden nap éreztem. Imádtam:-)
2013. ápr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!