Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rossz ember az, aki kövér?

Miért rossz ember az, aki kövér?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 07:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Miért lenne minden kövér ember rossz? Honnan veszed? Sok kövér embert ismerek és vannak közöttük olyanok is akiknél jobbat,rendesebbet, nem láttam még. Egyáltalán nem rosszabbak, mint soványabb társaik!
2013. jún. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Neked miben nyilvánul meg a rossz?
2013. jún. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
nem en tartom rossznak oket, sot! nem ertem, hogy a mai vilagban miert utaljak oket annyira, ezert volt a kerdes.
2013. jún. 23. 08:04
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Manapság túl nagy hangsúlyt kap a kinézet. Ha megfigyeled, az emberek nem nagyon szoktak azért keseregni, hogy jaj, nem vagyok olyan segítőkész, nyílt, melegszívű, olvasott, stb, de a külsejük miatt igen. Nem véletlen, hogy az egyik legdinamikusabban fejlődő iparág a szépségipar.

Nagyon sokan a külseje alapján ítélik meg az embert, ami meglehetős korlátoltságra vall.

Abban a különleges helyzetben vagyok, hogy voltam jócsaj, most meg jól elhíztam. Érdekes megfigyelni az emberek reakcióit. Olyanok, akik azelőtt szinte "vallásos áhítattal" közeledtek, most nagyjából átnéznek rajtam.

Ez-legalábbis nálam-azért nem sok embert érint, a többség normálisan viseli, hogy külsőleg más lettem.

2013. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Sok ember nem azt nézi,hogy milyen a természete embertársának, hanem a külsejét és a külseje alapján ítéli meg a másikat. Pedig nem a külső alapján kellene meg ítélni az embert.Ezért van az a tévhit,hogy a ducik, rossz emberek pedig nem.
2013. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
Én is duci vagyok és nem utálnak, nagyon sok igazi barátom van.Jó biztosan vannak olyan emberek akik nem szeretnek, de nem érdekel.A soványak között is nagyon sok olyan ember van akit nem nagyon szeretne, kedvelnek.
2013. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
39%

Rossznak nem tartja őket senki.

Talán csak akaratgyengének, lustának, igénytelennek, egészségtelennek, nem-sprtosnak.

Ezekben pedig az esetek döntő többségében van igazság.

2013. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kyran!

Én (41 ff) molett voltam világ életemben. De soha nem voltam akarat gyenge, lusta, igénytelen, egészségtelen, nem sportos!

Gyermekkoromban megtanultam, kétszer annyit kell teljesítenem, hogy elismerjenek, mert nem vagyok vékony, gizda, madárcsontú. Világ életemben sportoltam, nagyon keményen. Mellette kitűnően tanultam, és próbáltam jó gyerek lenni. Majd ezerrel dolgoztam, hogy jó felnőtt, apuka, kolléga, barát legyek. Munkahelyen is kétszer annyit várnak el, hogy bizonyságot nyerjenek a kövér is tud dolgozni. Legyen az fizikai munka vagy szellemi. Volt olyan bunkó főnököm, aki ezt ki is jelentette. De hamar ráeszméltem, az ilyen előítélettel rendelkező ember szemében én teljesíthetek kétszer, háromszor annyit, mint a sovány kolléga, soha nem fogok megfelelni neki.

Igénytelen sem voltam soha! Mivel molett, kövér voltam, sokkal jobban odafigyeltem/figyelek a megjelenésemre. Míg a sovány kolléga nézhet úgy ki csövesnek, mint ByeAlex, a molett ember soha nem tehet ilyet.

Nem sportos? Mellettem számtalan soványság adta már fel az életben, és nem egy felfújt izompacsirta.

A molett, kövér emberek élete egy komplett küzdelem, és ők lennének akarat gyengék?


Nem szabad elfelejteni, az emberek nem attól jók vagy rosszak, hogy milyen a külsejük!

"Ha létezne olyan, hogy bűnözőarc, akkor nagyon könnyű dolguk lenne a rendőröknek."/Colombo

2013. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Mint ahogy már előttem leírták néhányan, az emberek a külső alapján ítélnek. Manapság az az elfogadott norma amit a média belénk diktál, hogy a kövér ember "undorító, fúúújjjj de cúna, lusta, állandóan zabál, stb".

Mivel az emberek a külső alapján ítélnek, ezért többnyire (nem tudatosan) de elítélik azokat, akik eltérnek az átlagtól, és a külső tulajdonságaik alapján azonosítják őket. Tehát aki "ronda" az mindenképpen csak egy r*hadék lehet, aki pedig szép, az belülről is egy angyal.

Ezt el kell fogadnod, mert változtatni nem tudsz az emberek gondolkodásmódján.

2013. jún. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem rosszak.

De tény, hogy sokkal több bántás éri őket, mint megérdemelnék és ez a rengeteg pofon frusztrálttá teheti őket.

De ugyanez igaz mindenkire, akit igazságtalanul sokat bántanak.

Érdekes volt látni pl. a sokat csodált siketnéma szépségkirálynő (Pécs arca) reakcióit, amikor valaki megsértette...hát akkor lehullott az álarc, és előjött a gonosz énje.

Ilyen énje mindenkinek van, csak szerencsére ritkán csordul annyira túl a pohár, hogy ez előtörjön. De minél több a bántás, annál könnyebben jön ki...

2013. jún. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!