Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az ha az emberek...

Miért van az ha az emberek túlságosan is el akarják hitetni másokkal hogy milyen jól érzik magukat?

Figyelt kérdés

facebookon sokszor látom h az ismerőseim kiírják csak a falukra hogy "jajj de jól érzem magam" vagy "minden tökéletes"

nekem soha eszembe nem jutna csak így kiírni

de ezek az emberek folyton ilyeneket írogatnak fényes nappal is szóval nem hiszem h részegek bár kitudja...

ez egyfajta 21. századbeli védekezés a rossz dolgok ellen? hogy mások boldognak higgyék őket holott nem is azok? néhányukról tudom h nem olyan boldogok mint amilyennek kiadják magukat facebookon keresztül :S

gondolkoztam a pszichológia szakon az egyetemen :D


2013. jún. 25. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Inkább arra keress választ, hogy téged ez miért zavar? Miért rögtön az ugrik be neked, hogy csak hazudják a boldogságot? Nekem ilyenkor az az első, hogy még ha tudom is, hogy tartós lelki baja van az illetőnek, mondjuk épp gyászol, vagy szerelmi bánata van, de lelkendezik, hogy jól érzi magát, akkor együtt örülök vele, mert PILLANATNYILAG jókedvű. Sosem kezdek gyanakodni, hogy "biztosan hazudik, csak úgy tesz, mintha boldog lenne. Biztosan azt akarja, hogy én rosszul érezzem magam"
2013. jún. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nem

teljesen mást vettél ki a szavaimból

csak van 1-2 olyan illető akiket elég jól ismerek

piába folytják a tinédzser gondjaikat nappal meg mintha minden oké lenne a facebookon élik az életüket

nem engem zavar hogy boldogok és ha valóban azok lennének én örülnék neki...

2013. jún. 25. 19:10
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a szomszédaim ilyenek, csendben nyírják egymást, de ha tudják, hogy bárki hallhatja őket, akkor kiabálnak örömükben, meg nagyon boldogok.
2013. jún. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a mások dolgaival foglalkozni.
2013. jún. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hogyan is értethetném meg olyan emberrek aki nem akarja megérteni, hogy nem más életében túrkálok, csak próbálom megérteni
2013. jún. 25. 19:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Az álságos képmutatást nem szeretem, de jobban rühellem a közéleti, politikai csak a tehetetlenség érzetet erősítő, háborgó panaszkodó megosztásokat.
2013. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jelenthet sok mindent:

- menekülést

- rejtegetést

- pozitív megerősítés várását

- fekete humort


Pszichológusra meg szükség van, úgyhogy nyugodtan beszélgess el pszichológus ismerőssel, ha van rá lehetőséged, hogy ilyen terveid vannak.

2013. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát nem rólam van szó, de egy ilyen oldalon nehéz megértetnem magam ...
2013. jún. 25. 20:39
 9/12 A kérdező kommentje:
vagy miért ajánlottál nekem pszichológust? :D
2013. jún. 25. 20:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszerű: Magamból kiindulva (én is szoktam ilyet), az emberek nem szeretik, ha sajnálják őket, mert ettől gyengének tűnnek, és ki szeret kiszolgáltatott és gyenge lenni? Inkább tegyünk úgy, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, és akkor békén hagynak minket, és nem sajnálnak, és nem ajánlanak fel olyan dolgokat puszta sajnálatból, amiket amúgy eszükbe sem jutna megtenni, pláne értünk, akiket lesz*rnak. Ennyi az én logikám.
2013. jún. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!