Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen irigyek a gazdagok?

Miért ilyen irigyek a gazdagok?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy minél több van valakinek, annál zsugoribb... Nem értem ezt a hozzáállást... Állandóan azzal jönnek, hogy az ő adójukból élnek a többgyerekes családok (itt most felejtsük el a cigányokat), mert nekik miért jár ingyen tankönyv, ingyen menza, ingyen tanulás, stb... Én fiatal vagyok még nagyon, 20 éves, tanulok, de a barátom 24, dolgozik keményen, nekünk is csak annyi van, hogy ki tudjuk fizetni a rezsit meg együnk. De azért egy éhező gyerektől soha nem sajnálnám a pénzt... Nem sokat dolgoztam eddigi életemben, mindössze pár hónapot, de nagyon remélem, hogy az évek során nem leszek ennyire irigy és rossz ember. Lehet, hogy nem jól látom a dolgokat, vagy nem éltem még eleget ahhoz, hogy megértsem az ilyen emberek mentalitását... Csak olvastam egy cikket, és nagyon felbosszantottak az emberek hozzászólásai...
2013. júl. 8. 16:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyik oldal, a másik pedig az, hogy sok szegény igencsak irigy és szintén durván fogalmaz, ha valakinek több van mint neki. A volt férjem is ilyen volt, egyszer egy jómódú környéken autóztunk, amikor elkezdett fröcsögni, hogy nézzem meg ezt a sok r.....hadt szemetet, milyen házuk van, azt a k....csögöt is az autójával...

Én meg nem szeretem ezt a hozzáállást, nem ismerem a másikat, hogy miből telt neki. Amúgy meg ránk is simán fröcsöghetett volna a nálunk szegényebb, mert hitelmentes saját kis lakásunk volt, kijöttünk a fizetésből, ha nem is számolatlanul, de jutott a gyerekeknek különórákra, mozira..

Szóval szerintem a gazdagabbak oldalán pont annyi irigy van, mint a szegényebbek oldalán. Mindenki utál mindenkit, mindenki fröcsög a másikra.

2013. júl. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok nagyon gazdag, de engem pl. bosszant, hogy van egy csomó léhűtő ember, akinek büdös a munka. Ha én nőként képes vagyok munkahelyet találni és dolgozni, akkor szerintem ez másoktól is elvárható (betegek természetesen kivételek). Nekem sem kínáltak tálcán semmit.

Miért ne bosszantana, ha az én adómból támogatják a lustákat, akik még nyafognak is, hogy nem elég a segély?

Az éhező gyerekektől én sem sajnálom, mert ők nem tehetnek róla.

Sem irigynek, sem gondosznak nem érzem magam.

2013. júl. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
azért mert a gazdag emberek is sokszor eljutnak oda ahová valahogyan. elhiheted, hogy a 70%-a nekik megdolgozott a pénzéért nem csak apucitól örökölte. Ezek után engem is irritálna, ha mindenért engem szívnának, hogy jaj bezzeg neki mennyi pénze van. Lehet, hogy tudnék adni ha gazdag lennék, mert lenne miből, de ha döntsem már el én, hogy mikor kinek akarok. Ha valaki tisztességesen szerzi meg a pénzét akkor had csináljon már azt vele, amit akar. Ez nem olyan mint a filmek, hogy jaj én szerencsés vagyok sok pénzem van. Mindenki a saját sorsának a kovácsa. Nagyon sok ember van aki szegény és mégis boldogok megélnek azért. Nagyon sok ember van aki viszont szegény és nyomorognak. Nem véletlenül.. Ez nem arról szól, hogy én szerencsés vagyok x nem az. Ambíció kell stb. és nincsen baj. Jöhetnek aztán azzal, hogy jaj az szabolcsiak meg mit tudom én. Hát én is ismerek szegény embert akinek van 9 gyereke és nem panaszkodik, nem büdös mert nincsen vize stb. a gyerekei is tanulnak rendesen. Mindegyik rendes.
2013. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

16:49


Igazad van. Én is az elégedetlenséget látom, talán az a legnagyobb probléma. Viszont a szegény ember segít a szegényebbnek. A gazdagokról sokszor ez nem mondható el, még csak nem is próbálják átérezni a másik helyzetét...


16:56


Téged is megértelek valamilyen szinten, de sajnos nem gondolsz bele abba, hogy nem mindenki rendelkezik ugyanolyan lehetőségekkel. Sok ember nem azért nem dolgozik, mert lusta, hanem mert nem tudott tanulni, így elhelyezkedni sem képes. Engem pont ez a hozzáállás bánt, amit most te produkáltál... a szegények tutira azért nem dolgoznak, mert nem akarnak, meg mert a segélyre várnak... Elismerem, vannak ilyenek is, szomorú. Néhányan még követelőznek is, telhetetlenek. De utálom, amikor akiknek van pénzük, magas lóról hablatyolnak az adófizetésről, és az zavarja őket, hogy ÁRTATLAN, éhezők ingyen ebédjét fizetik, holott adót fizetni úgyis kell - akkor miért baj, hogy szegény gyerekeket etetnek belőle?

2013. júl. 8. 17:15
 5/21 anonim ***** válasza:
család nélkül nőtyem fel dolgozok, ha valaki hozzámfordul segítségért, nem hajtom el. pedig havi 20 ezret kell fizetnem csk 18L
2013. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"Állandóan azzal jönnek, hogy az ő adójukból élnek a többgyerekes családok (itt most felejtsük el a cigányokat), mert nekik miért jár ingyen tankönyv, ingyen menza, ingyen tanulás, stb"


De ha ez igaz... Tényleg így van. El tudom képzelni, mennyire irritáló lehet, mikor valaki megtervezi az életét, de nagyon tudatosan, szigorúan, keményen tanul, dolgozik, összekuporgat annyi pénzt, amennyivel -rengeteget kockáztatva- bele tud vágni valami vállalkozásba, évek alatt sikeres lesz, eközben azt látja, hogy aki 18 évesen már otthagyta a sulit, tróger munkákat vállal, vagy azt sem, gyerekeket gyárt a semmire, azt tűzzel-vassa segíti a társadalom, mert csak. Miközben neki, aki talpraesett, semmi segítsége nem volt, nem is lesz, a felelőtlen magatartást ellenben jutalmazzák segélyekkel. Igenis bosszantó lehet mindezt megélni.

2013. júl. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

16:57


Nagyon kevés embert ismerek, akik tisztességes munkával gazdagodott meg, de őket nagyon becsülöm. Ne forgasd ki a szavaimat, nem azt mondtam, hogy aki gazdag, az perkáljon a szegényeknek, csupán néha emberszámba vehetnék őket... Sajnos én hiába tépem a számat, mert van nem egy rokonom, aki lejáratja magát azzal, hogy alkoholizál, a gyereket nem járatja iskolába, vagy ha igen, akkor koszosan... 8 általánosa van, stb... Tudom, hogy ez egyáltalán nem ad okot arra, hogy megelőlegezzék a bizalmat a csórók felé, de ahogy te is írtad, vannak családok, akik tisztességesek és beérik azzal a kicsivel, amijük van. Na, nekik kellene a támogatás, és nem az a hozzáállás, hogy "el lehet menni dolgozni...".

2013. júl. 8. 17:20
 8/21 A kérdező kommentje:

17: 15


Én is hasonló cipőben járok, kívánok neked sok kitartást és jókedvet az életben! :) Tudom, milyen érzés, amikor koleszos vagy, és mindenkit felhív hetente legalább kétszer az anyukája, hogy mi újság, te meg csak nézel ki a fejedből... meg az anyák napja... vagy az apai féltés az udvarlóktól... Gondolj arra, hogy ezektől csak erősebbek leszünk, na meg picit szeretethiányos félemberek, de mégis csak igazi emberek! :D Nem kapzsi idióták...

2013. júl. 8. 17:23
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

"ÁRTATLAN, éhezők ingyen ebédjét fizetik, holott adót fizetni úgyis kell - akkor miért baj, hogy szegény gyerekeket etetnek belőle?"


Mi lenne, ha az ártstlan éhező gyerek ebédjét a SZÜLEI fizetnék, s nem a társadalom?! Miért nem ésszel, átgondoltan vállalnak gyereket, nem azért, mert "jajdearanyos", hanem gondolva a jövőre is? Akkor az adó nem arra menne el, hogy a lemaradt embereket húzzuk magunk után, hanem haladna előre a társadalom. Nem szeretnél olyan tiszta, rendezett országban élni, mint mondjuk Svájc? Na, ez egészen addig lehetetlen, amíg ennyi tróger van, aki pont a segélyre alapozva potyogtatja a gyerekeket, ezek után persze a gazdagok adóját emelik, mert segítsük a rászorulókat... hol itt az igazság?

2013. júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

figyelj ne mondd már... van ismerősöm 8 általánossal és megél ő is. Ez hozzáállás kérdése. Van akibe belenevelik azt, hogy nincsen rossz helyzet, mindenből a legtöbbet kell kihozni, valakibe meg azt, hogy siránkozzon. A médiának is nagy szerepe van.. amíg azt hallgatják az emberek, hogy jaj szegények xy ilyen végzettsége van csak akkor az emberek el is hiszik, hogy jaj milyen sz.r alak lehetek és úgy állnak hozzá.


Én nem nézem le a szegényeket, de van egy jelentős réteg be kell ismerni amelyik kihasználja a helyzetét. Van a falunkban egy család aki állandóan nyivákol, hogy jaj de rossz nekik, miközben egy telken két emeletes házuk van. Van netük tv-jük stb. Sőt váltottak is ilyen meg olyan műholdas dologra pedig az drágább. Arra van pénzük másra meg nincsen. Mindenki fizet nekik, hordják nekik a ruhákat és a helyzetük egy cseppet sem javul. Szóval most akkor gondolj bele, hogy egy gazdag ember aki nem ilyen környezetben él mi alapján segítsen? Nézd meg volt vetőmag osztás meg ilyenek. Kiosztottak x zsák vetőkrumplit és minden dolgot ami kell a gondozásához. Erre el sem vetették, hanem megfőzték és megették utána meg rosszul lettek tőle. Most komolyan az ilyen emberekkel mit lehet csinálni? Erre mondják azt, hogy életképtelen és az ilyet igen is nem kell eltartani. Lehet mi látjuk ezt, de szóval aki gazdag nem ezt látja hanem azt, hogy nézd már milyen ostobák voltak nézd már állandóan adományoznak/adományozok és nem javul a helyzet. Mindennek meg van az oka és ezt nem lehet szűrni, hogy X jól viselkedik támogassuk Y meg nem. Szóval ez egy rettentően összetett dolog. Én pl. csak árvaházakat meg ilyen helyeket támogatok pedig nincsen sok pénzem, ha tehetem, mert ott tudom, hogy mire megy a pénz..

2013. júl. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!