Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen irigyek a gazdagok?

Miért ilyen irigyek a gazdagok?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy minél több van valakinek, annál zsugoribb... Nem értem ezt a hozzáállást... Állandóan azzal jönnek, hogy az ő adójukból élnek a többgyerekes családok (itt most felejtsük el a cigányokat), mert nekik miért jár ingyen tankönyv, ingyen menza, ingyen tanulás, stb... Én fiatal vagyok még nagyon, 20 éves, tanulok, de a barátom 24, dolgozik keményen, nekünk is csak annyi van, hogy ki tudjuk fizetni a rezsit meg együnk. De azért egy éhező gyerektől soha nem sajnálnám a pénzt... Nem sokat dolgoztam eddigi életemben, mindössze pár hónapot, de nagyon remélem, hogy az évek során nem leszek ennyire irigy és rossz ember. Lehet, hogy nem jól látom a dolgokat, vagy nem éltem még eleget ahhoz, hogy megértsem az ilyen emberek mentalitását... Csak olvastam egy cikket, és nagyon felbosszantottak az emberek hozzászólásai...
2013. júl. 8. 16:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

17:25


Igen, igazad van. :( Most látom, hogy ezt a kérdést fölösleges volt feltennem, annyira összetett, meg sok szempontból megközelíthető... Sajnos párom tesója sem mer gyereket vállalni, pedig már 30 múlt, meg tudom, hogy vágyik is rá nagyon. Ráadásul gépészmérnökként dolgozik, viszonylag jól keres, és így is nehéz. Mindig lesznek olyanok, akik ezt nem gondolják át. Gondolod, hogy jobb lenne, ha nem támogatnák őket? Ennek a gyerekek szívnák meg a levét... Én inkább azt ellenőriztetném, hogy mire is költik pontosan azt a r*hadt családit, mert hogy nem mindig a gyerekre, az is tuti biztos!

2013. júl. 8. 17:32
 12/21 anonim ***** válasza:

9: szívemből szóltál!!!


Kérdező: "Viszont a szegény ember segít a szegényebbnek. A gazdagokról sokszor ez nem mondható el, még csak nem is próbálják átérezni a másik helyzetét... "


Én nem ezt látom, van mindenféle ismerősöm, gazdagabb és szegényebb is, de nem vettem észre, hogy a szegények olyan jószívű adakozóak lennének, a gazdagok meg kőszívű zsugoriak.

2013. júl. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért a többgyerekes családok egy része is olyan, amilyen. A kosz megeszi őket, meg sírnak a fókuszban, de már van 5 gyereke és a hasában van a 6.

A másik meg, hogy sokszor a tehetős többgyerekes családosok is beállnak az ingyen tankönyvért, holott ha valakinek, akkor nekik nem igazán jelentene problémát kifizetni a tankönyvet/menzát stb.

És akkor vannak az olyan családok, mint amilyenből én is származom, hogy én vagyok az egyedüli gyermek, terveztek és nem csak becsúsztam, és a szüleim éjt nappallá téve dolgoznak, azért, hogy nekem jó legyen és lehet, hogy néha nekünk is jól jött volna az ingyen tankönyv... De ugye, mivel nincs másik 2 testvérem, ezért nekem nem jár :-) Ezeknek kéne alaposabban utánanézni.

2013. júl. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

17:23

intézetes voltam, mondhatni utcára dobtak. az akkori párom is megette volna a saját szrát ha nem lett volna büdös...

2013. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

17:29


Akkor nagyon szerencsés az az ismerősöd, ha 8 általánosból megél. Én nem a médiából veszem, hogy ez nehéz, hanem a saját bőrömön tapasztaltam... Szép dolog tőled, hogy segítesz másokon, de a helyedben az árvaházakban sem bíznék. Én is állami gondozásban nőttem fel (talán emiatt van bennem ez az ellenérzés, mikor azt mondják, hogy "az én adómból", mert tudom, hogy másokon élősködtem 8 évig). 17-18 éves fejjel már láttam, mennyire lenyúlják az ottani dolgozók például a patronálói pénzt, meg hogy bűvészkednek, mikor az üdülési pénzzel kell elszámolni...

2013. júl. 8. 17:41
 16/21 anonim ***** válasza:

13: Egyetértek!

Az egyik lapban évekkel ezelőtt láttam egy hirdetést (a segítséget kérők között). 1 szobás lakásban élnek 6-n, anya, apa és a négy gyerek, apuka 3 éve munkanélküli. A gyerekek pontos életkorára már nem emlékszem, le volt írva mert nekik kértek ruhákat, de a legkisebb fél éves volt. Értem én, ha valakiknek megváltoznak az életkörülményei útközben, mert beüt a munkanélküliség, baleset, na de ha valaki nem tud 2 gyereknek sem normális körülményeket biztosítani, akkor minek a 3., 4. gyerek??? Aztán meg sírnak, hogy adjon munkát az állam, adjon segélyt az állam és segítsenek az emberek.


A másik oldal se különb, szülői értekezlet, a tanár osztja ki az ingyenességre járó papírokat a féléves szülőin. Ránéz az egyikre, ja, ők síelni vannak, azért nincs itt anyuka. Adja a következő papírt az egyik anyukának: ők a karácsonyt egy mediterrán ország üdülőhelyén töltötték - amit nem sajnálok tőlük... na de ott ült tőle pár székre az az anyuka, akinek a férjét 2 hónapja nem fizették ki, egy gyerekük van és küszködnek, hogy megéljenek. De neki nem jár semmi ingyen, mert csak egy gyereke van.

2013. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

17:33


Én úgy gondolom, hogy a szegényebb családoknak igenis meg kell adni, hogy kedvezményesen étkezzenek és tanulhassanak egyetemen. Ha egy társadalom ezt alapvetően elutasítja, hogy a gyengébbeken segítsünk... akkor ott már óriási probléma van. Tudod te, hogyan él egy szegény család? Hogy mit élnek át? Szerintem marhára nem. A lánynak tudod, miért van 6 gyereke? Ő nem ilyen életet akart. A szülők cseszték el. Ezt látta otthon. Áhh, komolyan, én annyira sajnálom ezeket a kis kölyköket. :( Mindnyájan tudjuk, hogy nem tehetnek arról, hogy az anyjuk a családi pótlék reményében a világra szülte őt. Mindenki elítél mindenkit, lehet, hogy neked is 8 gyereked lenne már, ha a szüleid nem nevelnek arra, amire. Ami meg a tanulás támogatásár illeti. Láttam itt olyan kérdést, hogy a hátrányos helyzetűeknek miért jár pont. Jézusom, ez kérdés? Borzasztó nehéz kitörni abból a környezetből, ahonnan ők, vagyis mi jöttünk. Az ilyenek nagyon kevés százaléka jelentkezik egyetemre, és még azokat is lehurrogja néhány retardált. Inkább becsülni és bátorítani kéne az ilyen "példányokat", nem kedvünket szegni.


Azért meg szerintem nem a szegény családok a felelősek, amiért a pofátlan kulákok kihasználják a marhára nem nekik "járó" előnyöket.

2013. júl. 8. 17:52
 18/21 A kérdező kommentje:
Az előző kommentemhez hozzátenném, hogy mindazonáltal megértem az egyke "gyerekek" felháborodását is, tényleg nagyobb kihívást jelent a szülőknek a taníttatás és nevelés.
2013. júl. 8. 17:56
 19/21 A kérdező kommentje:

Javítás: a világra szülte őket.

Bocsánat, csak annyi vélemény jön, hogy nem is tudom átolvasni a hozzászólásaimat, mielőtt elküldöm. :) Talán pont lesz*rjátok, amit a válaszaitokra írok, de én köszönöm a véleményeteket, még akkor is, ha olykor eltér az enyémtől...

2013. júl. 8. 18:02
 20/21 anonim ***** válasza:

Én megértem, de tudod 100 ilyen családból jó, ha egy ilyen gyerek van, aki ki akar törni és tanulni akar. A többiek meg azt fogják folytatni, amit a szülő elkezdett: lébecolni, nem dolgozni, inni, cigarettázni és várni a segélyre.

Természetesen annak, aki tanulni akar, adjuk meg a lehetőséget. De mondom, sajnos ez a ritkábbik eset.

2013. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!