Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen irigyek a gazdagok?

Miért ilyen irigyek a gazdagok?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy minél több van valakinek, annál zsugoribb... Nem értem ezt a hozzáállást... Állandóan azzal jönnek, hogy az ő adójukból élnek a többgyerekes családok (itt most felejtsük el a cigányokat), mert nekik miért jár ingyen tankönyv, ingyen menza, ingyen tanulás, stb... Én fiatal vagyok még nagyon, 20 éves, tanulok, de a barátom 24, dolgozik keményen, nekünk is csak annyi van, hogy ki tudjuk fizetni a rezsit meg együnk. De azért egy éhező gyerektől soha nem sajnálnám a pénzt... Nem sokat dolgoztam eddigi életemben, mindössze pár hónapot, de nagyon remélem, hogy az évek során nem leszek ennyire irigy és rossz ember. Lehet, hogy nem jól látom a dolgokat, vagy nem éltem még eleget ahhoz, hogy megértsem az ilyen emberek mentalitását... Csak olvastam egy cikket, és nagyon felbosszantottak az emberek hozzászólásai...
2013. júl. 8. 16:42
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj a kérdéseddel, épp az a jó, hogy eddig normálisan meg lehetett ezt beszélni.


"Én úgy gondolom, hogy a szegényebb családoknak igenis meg kell adni, hogy kedvezményesen étkezzenek és tanulhassanak egyetemen."


Igen, ezzel nincs gondom. Aki tehetséges, azt támogatni kell. A pluszponttal nem értek egyet, mert én abban hiszek, hogy a tudás alapján kerüljön be valaki a felsőoktatásba, inkább azt kellene megteremteni, hogy az arra érdemes tanulónak anyagi okokból ne kelljen abbahagynia az egyetemet.


" Ha egy társadalom ezt alapvetően elutasítja, hogy a gyengébbeken segítsünk.."


Szerintem nincs ez itt sem elutasítva. Az a baj, hogy sokan visszaélnek a helyzettel. Amikor valaki nem dolgozik, meg sem próbál, hanem csinál 5+ gyereket aztán sír a támogatásért, a gyerekeit nem a tanulásra ösztönzi, hanem azok is már fiatalon elkezdenek szaporodni, az nem engem és a másik adófizetőt lopja meg, hanem egy másik szegényt, akinek emiatt kevesebb jut. Az osztogatható támogatások összege korlátozott. Ha ebből sok olyan vesz ki pénzt, akit nem átmenetileg kell kisegíteni (munkanélküliség idejére, az 1-2 gyerekének tankönyvet adni) hanem arra rendezkedik be, hogy az állam majd eltart, akkor a tényleges rászorulóknak jut kevés.


"A lánynak tudod, miért van 6 gyereke? Ő nem ilyen életet akart. A szülők cseszték el. Ezt látta otthon."


Szerintem az állam is, hogy évtizedekig abban a hitben ringatta az embereket, hogy Állam bácsi segít, Állam bácsi majd ad munkát, lakást. Az, hogy meg lehet azt tenni büntetlenül, hogy valaki a nagy semmire bevállal sok gyereket úgy, hogy az első kettőnek sem tudta az alapdolgokat biztosítani, az az eddigi politika hibája is. Szülőként mondom, hogy nagyon szigorúan kellene osztani a gyermekek után járó támogatásokat, elsősorban természetben.


"Borzasztó nehéz kitörni abból a környezetből, ahonnan ők, vagyis mi jöttünk."


Épp ezért kellene szigorúan fogni, hogy a gyermekek után járó támogatások a gyermekek oktatására, megfelelő ellátására menjen. Nem pluszpontokat kellene adni, hanem visszafogni a felelőtlen szaporodást, a megszületetteknek pedig esélyt adni arra, hogy már az alap és középfokú oktatásban szellemileg ugyanazt kapják amit mindenki más, így nincs szükség plusz pontokra. Ha pedig bejutottak az egyetemre/főiskolára, akkor lehet nekik ingyen kollégiumot, jegyzeteket biztosítani.


"Azért meg szerintem nem a szegény családok a felelősek, amiért a pofátlan kulákok kihasználják a marhára nem nekik "járó" előnyöket."


Nem, ugyanúgy az aktuális (egyik sem különb a másiknál) politikai vezetés a hibás, hogy a felelőtlen gyermekvállalást is "támogatja", továbbá a támogatások sem a megfelelő emberekhez jutnak el.

2013. júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!