Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erkölcsösség vagy erkölcstelen...

Erkölcsösség vagy erkölcstelenség?

Figyelt kérdés
Melyik, és miért?
2013. júl. 11. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az erkölcs nagyon szubjektív dolog, akár mennyire akarják iskolában oktatni, mindenkinek van egy saját szabályrendszere, amihez alkalmazkodik, ami vagy közelebb áll a társadalmilag elfogadotthoz vagy távolabb! Egyébként én az erkölcsösséget választanám, hiszen ez teszi lehetővé, hogy egymás mellett békében éljünk!
2013. júl. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem se lehet egyértelműen definiálni. Ismerek pl. olyat, aki maximálisan erkölcsösnek tartja magát, mégis vannak/voltak dolgai, amik nálam már túl vannak a határon. Aztán ki tudja, lehet olyan is van, akinek én megyek túl a határain.:)

Mindenesetre én erkölcsösnek tartom magam, de ez nem választás, ilyen vagyok és kész.

2013. júl. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%

Erkölcsösség - azért, mert önmagadnak használsz vele.

Nem értek egyet az előttem szólókkal, a kereszténység képviseli az egyetemes erkölcsöt, és teljesen világosan megszabja a korlátokat.

2013. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!