Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy kissé introvertált vagyok,...

Egy kissé introvertált vagyok, hogyan tudnám leküzdeni ezt?

Figyelt kérdés

Úgy érzem egy kissé introvertált vagyok és érzelmileg kissé érzékeny, úgy érzem ezek a dolgok megnehezítik a kapcsolat teremtő, barátkozó képességemet. Úgy érzem kissé nehezen barátkozom e miatt és ritkán kezdeményezek, és döcögősen nyitok az emberek felé. Ha nyitok akkor van amikor nem tudom megítélni a másik ember nyitottságát irántam és van hogy túl bizalmasan kezelem a dolgot és volt már ,hogy csalódtam emiatt és lehet hogy emiatt alakulhatott ki bennem egy ilyesfajta enyhe blokk. Ez engem nagyon frusztrál bizonyos helyzetekben ebben szeretnék javulni. Hogyan tudnék fejlődni ebben?

26f



2013. júl. 20. 17:09
 1/3 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne. Ráadásul engem pont az extrovertált emberek (nők) vonzanak, mert valahogy tőlük várnám azt, hogy megnyissanak engem is.
2013. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
teszteld le magad, hogy melyik személyiségtípusba tartozol jelenleg, ez majd segít megérteni magadat és közelebb visz a megoldáshoz: [link]
2013. júl. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy befelé forduló vagy, nem rossz dolog. A gond az, hogy azért vagy befelé forduló, mert szorongsz. Egy egészséges introvertált ember képes kapcsolatokat kialakítani, csak ő nem nagy társaságban töltődik fel, inkább egyedül, vagy egy-két közelebbi baráttal.


Kiderítheted, mi a szorongásod oka, de ami hatásosabb, ha kimozdítod magad a komfortzónádból. Csinálj olyan dolgokat, amiket nem szoktál, kerülj szándékosan olyan helyzetekbe, ahol kényelmetlenül érzed magad. Miután begyakoroltad ezeket a szituációkat, semmi sem szabhat gátat a boldogságodnak.

2013. júl. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!