Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a pesti...

Miért van az, hogy a pesti emberek rögtön kiszúrják a vidékieket a belvárosban?

Figyelt kérdés
Azért vetettem fel a kérdést, mert már nyilván többször is voltam a fővárosban és ha végigmegyek a belvárosban, vagy ismerősömhöz látogatok mindenki úgy néz rám, mint egy ufora. Ez ilyen egyéni szoc. problem nálam vagy ez az urbanizáció jellegzetessége. (Pedig nem vagyok egy feltünő jelenség, de annál inkább közvetlenebb).

2013. júl. 22. 07:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
biztos népviseletben vagy, ahogy a vidékiek mindig.
2013. júl. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért nézre rád bárki is úgy, mint egy UFO-ra? Szerintem ez csak a te fejedben létezik.
2013. júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Van, akiről egyszerűen lerí, hogy fogalma sincs, hogyan kell nagyvárosban viselkedni, irtózik a tömegtől, elveszettnek tűnik, szinte pánikban van.

Vagy olyan lassan megy a tömegben, hogy mindenkit feltart, mert nézeget jobbra-balra.

Főleg autósoknál lehet észrevenni a "vidéki tempót", amikor vagy 20 másodperbe telik, hogy észrevegye, ha zöldre váltott a lámpa, majd kb. újabb 10 másodperc, hogy el is induljon... A budapestiek erre nagyon dühösek, mert gyorsan váltanak a lámpák, és így fele annyi autó megy át, mint lehetne.


Esetleg parasztiasan beszél valaki, vagy furán van öltözve...

Bénázik a boltban a pénztárnál, mert nem tudja, hogyan kell sorban állni. Vagy főleg a gyógyszertárban szokott ez lenni, hogy egy sor van, és mikor megüresedik egy pénztár, akkor ahhoz megy a soron következő... Erre jön a vidéki, és beáll az egyik ablakhoz, mindenkit megelőzve, és nem érti, miért néznek rá csúnyán...


Nem tudom, rád jellemező-e valamelyik, csak mondom, hogy én ezekből szoktam észrevenni.

2013. júl. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14%

*másodpercbe


Vagy az jutott még eszembe, hogy pl. valaki nyolcszor megnyomja a buszon vagy villamoson az ajtónál a gombot, mert

1. nem veszi észre, hogy nem leszállásjelző, hanem ajtónyitó (4-6-os - persze itt sem baj, ha előre megnyomja valaki, de nyolcszor nyomogatni őrültség. Sokszor szól is a vezető érte)

2. nem veszi észre, hogy a kis kijelzőlámpa kiégett, és azért nem világot, holott már előtte tízen jeleztek kb.

3. nem veszi észre, hogy nem is kell jelezni az adott járaton, mert úgyis mindig megáll (17-es villamos, amikor egyik lámpa sem világít az ajtó felett, akkor az azért van, mert nem is kell jelezni. Ha fehéren világít alaphelyzetben a gomb, akkor kell jelezni a leszállási szándékot)

2013. júl. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Antimod ***** válasza:
Soha nem szúrtam ki, több kollégámról is utólag derült ki, hogy vidéki, és azután sem láttam semmilyen különbséget.
2013. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

3-as 4-es válaszoló, ez annyira nem is tudom milyen volt, amit leírtál, vagy leírtatok. Én ismerek olyan budapesti lakost, akinek még a nagyanyja is a fővárosban lakott, mégis így viselkedik, meg közlekedik, ahogy leírtad, míg engem még soha nem vontak felelősségre, hogy vidéki vagyok, és soha nem hiszik el, hogy csak egy pár éve élek itt.

Amúgy lassan közlekednek a turisták is, hiszen nézelődnek, ők mégsem vidékiek. Az meg, hogy valaki többször nyom meg egy gombot, na durr inkább többször, mint egyszer se.


Kérdező: szerintem csak te érzed magad kívülállónak azért gondolod úgy, hogy mindenki látja rajtad, hogy vidéki vagy. amúgy meg kinek mi köze hozzá, nem lakhat mindenki nagyvárosban.

2013. júl. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mi is voltunk Pesten látogatóba és minket is megnéztek. :)

Nem tudom, szerintem látszik, hogy azért nem nagyon tudják mi merre. Nincsenek hozzászokva a tömeghez. Pesten azért a többség céltudatosan közlekedik, gyorsan és tudják, hogy merre. Aki ritkán jár arra az nézelődik, lassaban megy. Nem tolakodik a villamosra, aki ott él az tudja, hogy sietni kell és előre kell nyomulni, de aki nem az szépen megvárja.

2013. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Debrecenben is tudjuk használni bármely tömegközlekedési eszközön a jelző gombot. Mi is futunk a busz vagy villamos után, mégsem nézünk egymásra furcsán. Nem vagyunk csürhe tehát...
2013. júl. 22. 12:12
 9/17 A kérdező kommentje:
Teljesen normálisan öltözködöm, bár lehet a budapestieknek az az átlag, ha valaki "ádám kosztümben" szaladgál
2013. júl. 22. 12:30
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

Ugyan már kérdező, ne hasonlítsd a Debrecenieket a Pestiekhez. A cívisek alapjában (kivétel persze ott is van, de azok inkább bevándorlók) intelligens nép. A Pestiek nagy része odament a fatornyos falujából,(csak a népesség növekedését kell figyelembe venni), s most már úgy csinál, mint aki a Passzát szelet fújja. Pedig olyan lepukkant, komfort nélküli lakásokban, gangos épületekben...na köszi. Igazán nem tudom, mire is kellene felvágniuk.

Lehet, hogy épp azért szúrják ki a vidékieket, mert feltűnik nekik, mennyivel szebbek, jobbak és okosabbak:)))

2013. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!