Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a pesti...

Miért van az, hogy a pesti emberek rögtön kiszúrják a vidékieket a belvárosban?

Figyelt kérdés
Azért vetettem fel a kérdést, mert már nyilván többször is voltam a fővárosban és ha végigmegyek a belvárosban, vagy ismerősömhöz látogatok mindenki úgy néz rám, mint egy ufora. Ez ilyen egyéni szoc. problem nálam vagy ez az urbanizáció jellegzetessége. (Pedig nem vagyok egy feltünő jelenség, de annál inkább közvetlenebb).

2013. júl. 22. 07:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó imádom az ilyen beképzelt, előítéletes embereket:) Gangos lepusztult bérházak..budán vagy pesti elit kertvárosokban nem jártál még? Vidéken csak szép takaros paraszt házak vannak ugye, mint Hollókőn? Mintha ott nem lennének primitív emberek, akikről lerí, hogy nyomorognak.
2013. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Röhej, hogy kb minden héten vagy egy ilyen kérdés, de olyat én sose látok, hogy "Miért ilyen szerencsétlenek a vidékiek?" vagy "Szerintetek is lerí valakiről, hogy vidéki?". Ha én végigmegyek a belvárosban, én azért szoktam megnézni az embereket, mert hihetetlen, hány féle fazon jár-kel az utcákon, mind más stílusú, kisugárzású és mindenkinek megvan a saját kis története. Aki pedig szimpatikus, vagy megragadja a figyelmem, azt megnézem, de ESZEMBE NEM JUT, hogy akkor ez most vidéki, vagy sem. Én egyébként kifejezetten szoktam örülni az akár belföldi, akár külföldi turistáknak, büszke vagyok, hogy kíváncsiak a mi gyönyörű fővárosunkra. Egyébként én sem vagyok valami nagy "városi" csaj, a kis csendes, Dunával körbeölelt Csepelen élek...
2013. júl. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Már csepel is vidék, mondta egy kispesti.
2013. júl. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
30%

6-os, én nem mondtam, hogy MINDEN vidéki ilyen, hanem azt, hogy esetleg ebből lehet tudni. A kérdés az volt, honnan tudjuk. Én innen. Válaszoltam.


Nyilván van kivétel pro és kontra.

Azt meg nyilván látom (általában), ha valaki külföldi, és azért csinálja ezt.


A vidékiekkel pedig alapvetően semmi bajom mindaddig, amíg nem akarják "meghódítani" Budapestet. Csak sajnos ez most kezd bekövetkezni.

Ez alatt nem azt értem, hogy ideköltöznek, mert ezzel sem lenne gond, de azzal igen, hogy meg akarják változtatni a "gyűlölt" várost: vidéki tempó, vidéki szokások... Ha azért jönnek ide, mert szeretik Budapestet, akkor ne tegyék tönkre, ha viszont utálják, minek jönnek? Én ezt nem tudom felfogni soha, és ez igaz azokra is, akik külföldre költöznek, de aztán a saját nemzetiségük "gettójában" maradnak...

2013. júl. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

aki szerint a vidékiek szebbek, jobbak és okosabbak!


nem gondolod, hogy irtózatos baromságot írtál? mit szólnál ha azt írnám: a budapesti lakosok alapvetően sokkal intelligensebbek, magasabb fizetéssel bírók, műveltebbek és igényesebbek vidéki honfitársaiknál? hmm?

gondolom azt, hogy "na, megjött a bunkó pesti a panelrengetegből". szörnyű, hogy egyes emberek az alapján ítélnek meg valakit, hol laknak.

szerintem a kérdező csak magának képzeli be, hogy mindenki őt nézi, ez nyilvánvaló képtelenség. akkor is, ha megcsodálja az egyes épületeket, tömeget stb. maximum néhányan magukban, 1-2 mp erejéig eltöprengenek, mit csinál ez az ember, biztos nagyon ráér.

pont az ilyen emberek (fent megszólított válaszadó) miatt van egyáltalán vidék-főváros ellentét és Ti ezt csak tovább erősítitek.

elfogadom, ha Te úgy gondolod, soha nem tudnál a fővárosban élni, számodra túl zsúfolt Budapest stb. ez oké. azt már nem tartom szerencsésnek, ha minősíted is a várost, mondván, koszos, büdös, ocsmány, gangok, undorító bérházak stb. ez olyan, mintha arról beszélne egy fővárosi, hogy vidéken kizárólag "ezeréves" tanyákon laknak az emberek. üdv!

2013. aug. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem gondolom, hogy baromságot írnék, mivel nem vagyok barom. Szégyellheted magad a stílusod és a jelzőid miatt. Ha ennyire nem tudsz szöveget értelmezni, és nem veszed észre egy szövegben az iróniát, inkább gyakorold még!!!
2013. aug. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Na, essünk neki utoljára! Az első hozzászólásod komoly része – véleményem szerint – nem irónia. Az utolsó egy mondatot ezzel szemben minden bizonnyal az. Ennek értelmében úgy gondolod, hogy a cívisiek értelmesebbek, intelligensebbek a budapestieknél. Ez olyan mértékű általánosítás, hogy jaj. Hallottam egy ideiglenesen Debrecenben tanulótól, hogy az ún. cívisek felsőbbrendűnek érzik magukat, nem fogadják be a „bevándorlókat”. Könnyen lehet, Debrecen polgárainak nagy része nem ilyen mentalitású és ez csak egy hasonló közkeletű tévedés, mint az, hogy Budapest a kosz és mocsok városa.

Szerinted csak és kizárólag lepukkant, komfort nélküli lakások léteznek Budapesten? Ha így gondolod, érdemes lenne néhány órát e témának szentelned, majd a saját szemeddel kellene meggyőződnöd, ez mennyire nem így van a valóságban.

Én sem gondolom, hogy bárkinek is fel kellene vágni, amiatt, mert budapesti vagy, mert éppenséggel nem az.

Ha azt írja valaki, hogy baromságot írsz, az természetesen nem egyenlő azzal, hogy Te egy barom vagy. Talán Te is tisztában vagy ezzel, csak jó kötekedni. Kettőnk közül sokkal inkább neked van szégyellnivalód az első hozzászólásod tartalma miatt. Melyik jelzőmmel van gond? Irtózatos, szörnyű, ilyen? Valamelyikkel a felsoroltak közül, netán valami mással? Nyilván nem azzal, amelyekkel a nem budapestiek szívesen és gyakran illetik a fővárost. Ugye, nem?

2013. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!