Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják ezt rögtön?

Miért gondolják ezt rögtön?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok, és zavar az, hogy ezen az oldalon mindenkinek előítéletei vannak a korom miatt, pedig én legalább nem hazudom magam 5 évvel idősebbnek. Nem azt mondom, hogy érett nő vagyok, de már nem vagyok ovis. És azt se mondhatja senki, hogy buta vagyok, mivel kitűnő tanuló vagyok, és most megyek 6 osztályos gimnáziumba. Miért ítélkeznek anélkül, hogy ismernének?
2013. júl. 22. 00:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit gondolnak?Írhatnál példát!
2013. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Az én 11 éves lányom is okos - de élettapasztalata nulla, emiatt kissé gyerekes a világnézete. Ez nem baj, 14-15 évesen én is előadtam a nagyvilágmegváltó terveimet, utólag visszagondolva anyukám nagyon is kedves volt, hogy csak hümmögött hogy nem úgy van az, pedig vigyorogva a képembe is röhöghetett volna.


Amúgy ha csak azt akarod, hogy a mondanivalódra figyeljenek, akkor ne írd ki a korodat.

2013. júl. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
58%

Nos, csak vegyük példának a kérdésed:

1. "én legalább nem hazudom magam 5 évvel idősebbnek" : hát jó hogy nem hazudsz az életkoroddal kapcsolatban, normális ember nem csinál ilyet, a kortársaid azért csinálják mert épeszű ember nem tosz teherbe egy 12 éves kis örömlányt, büszke lehetsz magadra hogy az aki téged teherebe tosz tudja h hány éves vagy


2. hogy honnan jött mind ez ? " érett nő vagyok, de már nem vagyok ovis"


3. "azt se mondhatja senki, hogy buta vagyok, mivel kitűnő tanuló vagyok, és most megyek 6 osztályos gimnáziumba" : nos az hogy kitűnő vagy még nem jelenti azt hogy te olyan nagyon okos kisgyerek lennél, hiszen az ált. iskola igen egyszerű, és a gimnázium, minden idióta képes bejutni egy gimnáziumba és elvégezni azt, nem nagy cucc alapkövetelmény


4. "Miért ítélkeznek anélkül, hogy ismernének?": azért mert a kérdésből megismernek.

2013. júl. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én azért valamennyire átérzem a helyzeted , mikor annyi idős voltam mint te én már érettebben gondolkodtam mint általában a korombeliek és igen előítéletek mindig lesznek

most 17 vagyok és ugyanezt érzem csak most nem a 15-6 éves korosztálytól hanem a 20-25 -től , meg kell tanulni lesz*rni őket mást nemtudok ajánlani én most ezzel próbálkozom

2013. júl. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 14 éves vagyok és én is tapasztalom, hogy nem vesznek komolyan. Viszont az igaz, hogy egy ennyi idős gyereknek nincs élettapasztalata. Nem úgy látja a dolgokat ahogy kéne. A "cigizik, drogozik, terhes" dolgokra pedig azt kell, hogy mondjam tulajdonképpen rászolgált ez a korosztály. Vannak akik értelmesek és tudják, hogy mit szabad és mit nem, de a környezetemben is egyre több rá a példa. Nem nem vagy buta, a korosztályodhoz képest. Az általános iskolát elvégezni nem nagy érdem és a 6 osztályos gimi sem. Most azt érzed, hogy sokkal érettebb vagy a társaidnál, de ez nem biztos. Nem vagy ovis, és érett nő sem, de gyerek vagy. Gyerekként bánnak veled és ez a normális.
2013. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

kedves 3-as válaszoló:

a kérdésemben nem az van, hogy "érett nő vagyok, de már nem vagyok ovis", hanem, hogy "Nem azt mondom, hogy érett nő vagyok, de már nem vagyok ovis."

2013. júl. 22. 11:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert 12 évesen egy kislány vagy és kész!
2013. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert okot adtál rá. Még nem olvastam értelmes kérdést/választ 12 évestől ezen az oldalon, szóval vagy még soha nem futottam bele a kérdésedbe/válaszodba, vagy már igen, csak nem éreztem, hogy okosabb lennél.

Ennyi. Én nyolcosztlyos gimnáziumba (is) jártam, most pedig egy "elit" gimnáziumba járok, de nem hittem/hiszem érettebbnek, vagy intelligensebbnek magamat tőle.

2013. júl. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyelj legalább látszik,hogy te nem vagy a hazudós típus.Viszont ne is várd hogy téged mindenki rögtön egy érett lediplomázott nőnek fog nézni.Ráadásul az,hogy kitűnő vagy a suliban az még semmi.Én is kitűnő vagyok és semmilyen különleges bánásmódot nem kapok.Talán ha érettebben öltözködnél akkor más lenne a helyzet.
2013. aug. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!